От Букорещ ми разказаха играта

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

От Букорещ ми разказаха играта

Мнение от Kpetrov »

Та пратих аз док. на 14.10.2004 със спиди и всичко е ОК, в саита им пратката си върви, в саита на румънските им колеги пак всичко е ОК доставена на 18, НО следва голямото НО.

Чакам си аз и всички получават така нареченото потвърждение с бар кодове а при мен нищо. Та викам си аз тия пощи пак сгафиха, да ама не.
Пиша им аз един е-маил на посланниците и кво ми връщат "срока за разглеждане на док. и образуване на досие е 3 месеца, така че чакай"

И минава месец и половина вече и викам кво става с едно кратко FAX-че и след ден два като се почна "ама документите ви ги няма тука" и така нататък обяснения за програми провинции и т.н. как съм ги пратил и пак т.н.

И сега чакам да кажат какво правим от тук нататък

Така че ако някой чака потвърждение повече от месец да се запаси с нерви една карта за IP телефония и да се хваща на хорото о'време
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: От Букорещ ми разказаха играта

Мнение от yaiuat »

Kpetrov написа:Та пратих аз док. на 14.10.2004 със спиди и всичко е ОК, в саита им пратката си върви, в саита на румънските им колеги пак всичко е ОК доставена на 18, НО следва голямото НО.

Чакам си аз и всички получават така нареченото потвърждение с бар кодове а при мен нищо. Та викам си аз тия пощи пак сгафиха, да ама не.
Пиша им аз един е-маил на посланниците и кво ми връщат "срока за разглеждане на док. и образуване на досие е 3 месеца, така че чакай"

И минава месец и половина вече и викам кво става с едно кратко FAX-че и след ден два като се почна "ама документите ви ги няма тука" и така нататък обяснения за програми провинции и т.н. как съм ги пратил и пак т.н.

И сега чакам да кажат какво правим от тук нататък

Така че ако някой чака потвърждение повече от месец да се запаси с нерви една карта за IP телефония и да се хваща на хорото о'време
Kofti problem. No ne mi se vqrva te da sa ti gi izgubili. Nai veroqtno e nqkude po traseto. :?
Mr. Nobody
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 4:35 pm

Мнение от Mr. Nobody »

Moje pyk da ti razglejdat molbata v momenta, a bar-kodovete da sa se zagubili. V statiata na Rosi i Bobi pisheshe che te ne sa poluchili barkodove, ili biaha gi poluchili s medicinskite? Taka che s malko poveche kysmet moje i da te iznenadat s medicinski sled 2 meseca.

Az bih proveril v bankata dali sa iztegleni parite. Ako sa iztegleni, znachi vsichko e OK-molbata ti se razglejda.

N.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Абе вече втори ден си пиша с един служител от имиграционния отдел, при това на малко име сме вече, и май не е така както го пишеш не че и на мен не ми се иска
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Много гадна ситуация. Дано поне се почустват гузни и занапред придвижват нещата ти по-бързо.

С тази куриерска фирма май наскоро и други имаха проблеми.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Kpetrov написа:Абе вече втори ден си пиша с един служител от имиграционния отдел, при това на малко име сме вече, и май не е така както го пишеш не че и на мен не ми се иска
Моя съвет е да хванеш Спееди-то за гушата и да изискаш документ доказващ, че пратката ти е била доставена. На кого е била доставена и в колко часа на коя дата.
Ако почнат да ти се връткат ги натисни да ти изплатят някакво обезщетение за изгубените документи.
Иначе прави наново всичко и го пращай. От банката не би трябвало да бъде проблем да вземеш оригинален документ, че си извършил плащането.
mimo
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:32 am

Мнение от mimo »

Bukurest se pische s " U" .Opravi si pravopisa che posle tozi frenski ste ti izleze prez......,kato ne znaesch dobre balgarski!!!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аз пък не разбрах защо Букурещ, та не Виена? :? За кои док-ти става на въпрос?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Пък аз да ви кажа днес говоря с майка ми в България и тя вика получила си документи да кандидастваш за имиграция в Quebec :shock: .Тия са ми прати ли 1 документи наново без да обръщат внимание че от 2 години съм тук.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
sub0

Мнение от sub0 »

IRA написа:Пък аз да ви кажа днес говоря с майка ми в България и тя вика получила си документи да кандидастваш за имиграция в Quebec :shock: .Тия са ми прати ли 1 документи наново без да обръщат внимание че от 2 години съм тук.
:rotfl: :rotfl: Opitai pak - moje da se osvestiat i da te ostaviat v BG naj-setne 8)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Mimo
Като си толкова отворен/а пиши на кирилица поне!!!

Само до правопис ми е да ти кажа честно, пък и нямам нищо против да го забравя.

Като няма какво полезно да кажеш поне не се хаби с излишно писане

Ще взема да те накарам да решиш едно диференциално уравнение да те видя пък ти как си с математиката :lol:
Аватар
tedo
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 10:42 am

Мнение от tedo »

mimo


Poneje iavno vladeesh dobre frenski kak se pishe da go duhash ili dohash
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Мнение от vnenovbg »

Предлагам да не се караме за такива неща . Все пак между нас няма безсмъртни / надявам се /. :twisted: Предлагам да се видим в сряда и да видим , как можем да ти помогнем. Все пак това е много неприятно и грешката може да е навсякъде по трасето. Може да е в Спиди , а може и да е в Букурещ . До скоро в " Бохеми ". В сряда от 18,00 . :evil: :wave2:
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

Мнение от RABO »

Zdraveite
Moge li nqkoi da obqsni kade se namira tova zavedenie(neznam kakvo e) :) BOHEMI pak moge i az da namina da si obmenim nqkoe info :beer: :beer: :beer:
Аватар
galin
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 4:35 am
Местоположение: LaSalle,QC
Обратна връзка:

Бохеми

Мнение от galin »

Бирария "Бохеми" се намира между ул."Ген.Паренсов" и Попа,ако идваш откъм Спортната палата (дясната страна).
Кире бре, това където го пишеш за твойте документи -МНОГО ЛОШО!!!
Хайде като се видим в сряда ще обясниш повече и ще измислим нещо!!! :beer:
Заключено