За форума, форумците и един истински Българин

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
si
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Окт 03, 2004 6:51 pm
Обратна връзка:

За форума, форумците и един истински Българин

Мнение от si »

Здравейте и от мен, ве4е от Канадска земя!

Искам най-искренно да БЛАГОДАРЯ:

-на създателите на този форум, благодарение на който намерих приятели и хора които ме подкрепиха с идеи и съвети

- на вси4ки тези които изтърпяха моите детайлни въпроси и които ми помогнаха с информация

и най-ве4е на Ивелинк, който преди време беше пуснал тема за новодошлите в Монтреал. Ивелинк, заедно със съквартиранта си, не само ни посрешнаха приятелски и подслониха без да сме се виждали преди това, но и ни помогнаха да преминем успешно митницата на влизане в Канада.

НАЙ-ИСКРЕННО БЛАГОДАРЯ, ПРИЯТЕЛИ!!!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Добре дошъл!!!
Желаем ти много успехи тук!
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Добре дошъл, си!

Успешна адаптация!

Да не би да имахте проблеми на митницата? Как ви е помогнал посрещача? :shock:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Welcome to Canada...(don't miss the US...for now).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
si
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Окт 03, 2004 6:51 pm
Обратна връзка:

Мнение от si »

JOY написа:Добре дошъл, си!

Успешна адаптация!

Да не би да имахте проблеми на митницата? Как ви е помогнал посрещача? :shock:

Благодаря и на двама ви!
Надявам се наистина да се адаптираме леко и ползотворно:-)

За митницата: Ние преминахме сухоземно и не искаха да ни пуснат в страната защото митни4арите нямали доказателство 4е имаме при кого да отседнем. Дадох телефония номер на Ивелинк и те го обезпокоиха в 3 4аса през ноща с въпроси в продължение на 20 минути за това от колко време се познаваме и за колко време ще отседнем при него и т.н.
Добре 4е най-накрая разбраха 4е сме си редовни имигранти и ни пуснаха да влезнем.
На никого не пожелавам такъв дълъг престой като нашия на границата.
si
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Окт 03, 2004 6:51 pm
Обратна връзка:

Мнение от si »

KolioBalkanski написа:Welcome to Canada...(don't miss the US...for now).
За съжеление сме то4но на вълна колко ни липсва САЩ и къде се озовахме.... на зелена поляна, но поне със зелени карти:-)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Има такива хора и в Монреал-такъв за мене се оказа "бгмонреал"-писал съм по темата ,когато пристигнах тук от посрещането до помощ с документите и по-нататък!
просто напомням-да не се счита този случай за единичен :beer:
si
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Окт 03, 2004 6:51 pm
Обратна връзка:

Мнение от si »

THC написа:Има такива хора и в Монреал-такъв за мене се оказа "бгмонреал"-писал съм по темата ,когато пристигнах тук от посрещането до помощ с документите и по-нататък!
просто напомням-да не се счита този случай за единичен :beer:
Радвам се! и истински се възхищавам на такива хора - не всеки би пуснал в дома си непознати и би бил отзив4ив при всеки въпрос.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Dobre doshal v Canada ,v nay skoro vreme kato poutihnat chuvstvata i strastite porodeni ot promyanata ste osaznaesh kak po stechenie na obstoyatelstvata si se okazal v nay civilizovanata strana na toya kontinent.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Dobre doshal v Canada ,v nay skoro vreme kato poutihnat chuvstvata i strastite porodeni ot promyanata ste osaznaesh kak po stechenie na obstoyatelstvata si se okazal v nay civilizovanata strana na toya kontinent.
голям патриот,стана,бате.Ти живя 20 дни във Ванкъвър,и заключи,че там е едно село,сега дойде веднъж до Щатите,и се изказа неподготвен,че канада е наи-цивилизоната държава на континента.Абе Бг-рите сме си такива-разбираме от всичко,още като погледнем нещо,и ни е ясно за какво става дума.Маата сме си е....
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

Zdraveite i ot men !!!
Kato 4ete vashite mnenia se radvam mnogo 4e ima balgari koito pomagat na drugi balgari v nujda.Tui kato az vse oshte sam v Bulgaria i po4ti nikoga ne sam vijdal takova neshto okolo sebe si se po4uvstvah mnogo stranno.Jiveem v tolkova nenormalna darjava 4e ve4e normalnite i 4oveshki neshta ni se struvat stranni. Naistina mi stana mnogo priatno .
Kadeto i da ste vsi4ki neka tezi jestove da vi se vrashtat mnogokratno. Jelaia vi USPEH i badete zdravi !!! :)
ivelink
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Юни 30, 2004 8:10 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivelink »

nqma da se plashite, tuka ima mnogo dobri hora koito si pomagat edin drugi.
anete
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 5:11 pm

Мнение от anete »

bate Many написа:.Jiveem v tolkova nenormalna darjava 4e ve4e normalnite i 4oveshki neshta ni se struvat stranni. Naistina mi stana mnogo priatno .
Kadeto i da ste vsi4ki neka tezi jestove da vi se vrashtat mnogokratno. Jelaia vi USPEH i badete zdravi !!! :)
Държавата може и да не бива,но хората са свестни.Посещенията ми във този форум ме убеждават все повече в това.
vesi i stamen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:55 am
Местоположение: Varna - USA
Обратна връзка:

Poznata Istorija!!!

Мнение от vesi i stamen »

Privet!!!

E nie sas sigurnost znaem kakvo e da stoish poveche ot 3-4 chasa na suhopatnata mitnica USA-Canada, :? :evil: ....Abe s dve dumi trjabvashe da ni e gadno....!

Chestno da si priznaja, dori mi stana neprijatno da si spomnja vsichko tova, no nay-vahnoto e che v krayna smetka vsichko zavarshi blagopoluchno!!!
Ne me valnuvat tehnite ne znam si kakvi skriti kompleksi ili neprijazan kam USA i amerikancite,............... 8)
Po-vajnoto e che si izkarahme super, vidjahme se s mnogo vajni i bezcenni za nas prijateli, makar i za kratkite samo 4-5 dni, i razbira se ostanahme vazhiteni ot grada - Montreal, obratno na vsichki prikazki tuk, moje bi zashtoto ne ste vijdali mnogo ot vas kakvo e to amerikanski grad, togava moje i sam sigurna che shte vi haresa Montreal zavinagi....................!!!
No tova si e samo nashe skromno mnenie, a ne povod da osporvam nechie drugo.................!!!

Makar che nie lichno, namirame s vseki izminal den neshtata za po razlichni, dori i grada, se staraem da go gledame ot druga gledna tochka, a ne samo ot tova koeto sme sviknali ot BG, glavnata ideja na vsichko tuk v USA, e da e mnogo prosto, udobno i lesno za upotreba, a kato se pozamislish ili dori sviknesh, zapochvash da vijdash i polojitelnite strani na najkoy neshta............ta dori i v infrastrukturata.........................!!!

No za horata mnogo chesto sam razdvoena, mnogo mi haresva tuk ujnjaskijat mantalitet, da te pozdravjavat i pitat kak si?, pod pat i nad pat, usmihnati, drujelubni, shte kajesh dori bezgrijni,......... no.........., no ot druga strana stava strashno kogato sa gladni, togava da ne im se izprechvash mnogo, mnogo na pat, :shock:
Naistina ponjakoga ne moga da vazpriema lipsata na tolkova elementarni manieri i kultura na hranene, v sravnenie s nas, ...........napravo mi deystvat smazvashto ponjakoga, osobenno otkakto zapochnah rabota v restorant, i imam shtastieto da gi nabludavam ot prekaleno blizak plan,..................moje bi tova e mantalitet, ne e tolkova do vazpitanie, zashtoto kato se zagovorish s njakoy ot tjah ne sa tova koeto izglejdat samo po nachina na hranene, daje povecheto se okazvat intelegentni i prijatni vposledstvie.................!!! NO..............e trudna i naistina otchayvashta gledkata ponjakoga!!! Znam che e vapros na vreme da svikna i s tova! No pone da si kaja i da si spodelja..........az Vesi 8) !!!

Kasmet, zrave i uspehi na vsichki!!!

Vesi i Stamen - USA
Последно промяна от vesi i stamen на Пет Окт 22, 2004 10:41 pm, променено общо 1 път.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

po povod komentara na vesi za hraneneto v restorantite i kulturata :D
ti znaesh li kakvo e da prodavash bira v petqk ili sqbota vecher :D , ami i na men mi e idvalo da gi namrazia - idvat kupuvat, razvaliat ti rahqtlqka v magazina, znaesh che ste hodiat da firkat a ti sedish kato guro mihailov i im prislugvash (obslujvash), ta i tvoiata rabota v restoranta ''po-otblizo''.
nie pqk sme edni kulturni kato sednem da se hranim (iadem) :D
i mnogo obichame chorba, pardon supa :D
Заключено