Изгоден заем от Banque nationale студенти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Изгоден заем от Banque nationale студенти

Мнение от todor73 »

Наскоро научих, че банката дава марж де креди с изгодна лихва на студенти en génie, демек дето сте стават инженери и които след завършване сте имат директен достъп до ордера.

За 1 курс маржа е до 10 000 с лихва 6,25%
За 2 курс маржа е до 20 000 с лихва 6,25%
За 3 курс маржа е до 30 000 с лихва 4,5%
За 4 курс маржа е до 40 000 с лихва 4,5%

Без гаранти, без да имаш работа!!!

Докато учиш можеш да плащаш само лихвите.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

за студент по медицина- 150 000$ за 3 години , с лихва от 5.8% за похарчените пари от кредитната линия, почваш да плащаш 1 година след кат завършиш. става въпрос за CIBC и Royal Bank. другите дават доста по-малко.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе Сашо, как проучва кой колко дава? Да не обикаля всички банки?

На мен още не ми е излязло пустото решение за кредит и много не съм наясно...Трябва да си подбирам и банката? Различните банки отпускат различни кредити?
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

JOY ZA STUDENTI PO MEDICINA SQSTATA BANKA DAVA 100 000 s lihva 4,5% oste sqs zapisvaneto taka che ne e losho da gi proverish. zabravih da kaja che ne vseki klon dava tozi zaem a se kazvashe nesto ot sorta na centre d'inovation i e blizo do nashia universitet, raboti poveche sqs studenti tozi klon
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

така е JOY,
обикалях здраво по всички банки, препоръчвам ти горните две, те са най-дашни. имат си кредитни линии за студенти и отделно кредитна линия за студенти по медицина, фармация и стоматология, защото при тях се плаща доста по-солено. иначе обикновено отпускат около 40 000$ кредитна линия.
и нещо много интересно- 2 седмици след като бях приет ми се обадиха от банката да ме питат дали не ми трябва заем за учене?!?! аз се стреснах и попитах ядосано окъде имат тази информация, че съм студент и служителката бая се притесни докат ми обясни. имам чуството че всичко се следи тука и се знае точно кой какво прави :idea:
а иначе много се бавиш, как така не са ти дали кредита още?! я ги набери и да видиш колко бързо ще го отпуснат :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ясно. Значи, трябва да правя проучване кой колко дава... :roll:

Ама как? Да обикалям от банка на банка и от клон на клон? Или по телефона? :roll: :?

Ако нямам сметка в тази банка ще трябва да си открия?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

а иначе много се бавиш, как така не са ти дали кредита още?! я ги набери и да видиш колко бързо ще го отпуснат
Бях приета по-късно от всички останали поради грешки в документите ми,които бяха допуснали от Унито. Съответно си пуснах док-тите буквално в края на август. Казаха ми,че трябвало 3 мес. за разглеждането и че трябвало да си пусна док-тите много преди да бъда приета за да не изпусна срока. Сега ще трябва да си платя първата сметка явно от собственния джоб или пък ще ми начисляват лихви ако не я платя в срок... :cry:
ik
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:18 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ik »

Аз лично питах за въпросната кредитна линия в Националната банка и ми поискаха доход поне от 6-7 000 на година!!! При това за магистърска програма заема е максимум 22 000!!! така че нещо не се връзват информациите. Не съм в политехниката, но се водя строителна специалност и все пак трябва да има някаква връзка с инженерите.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

magistqrskata stepen ne ti dava direktno vlizane v ordera na ingenerite, za razlika ot bac-a, taka che ima razlika. 8) tqkmo ordera mai daval garanciite, ne sqm siguren, no na men mi dadoha :D. sega se sestam che i dohoda go imam iavno e taka, ik :(
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

todor73 написа:magistqrskata stepen ne ti dava direktno vlizane v ordera na ingenerite, za razlika ot bac-a, taka che ima razlika. :(
E kak така? магистър е по-ниско от бакалавър ли според тези умници :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

sasho malko si zombiran za da razbersh tozi nomer. :D
pitai men deto pochna magistqr i bqrzo, bqrzo sleze na bac... e smenih specialnostta de, no si e tochno taka :shock:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Abe vie za kakwi zaemi ot banki goworite. Studentski zaemi, w ON, se wzimat ot provinciata, OSAP se kazwa programata, mislia che mozhe da se kandidatstwa predi da si pochnal da uchish, stiga da si priet. Ne sym kandidatstwal za zaem, no znam che e bez lihwa, ili e mnogo niska. Pochwa da se wryshta okolo 6 meseca sled graduation. Kojto se interesuwa da proweri na

http://osap.gov.on.ca/eng/eng_osap_main.html

Stiga sme nagushwali monopola, nabutwajte dyrzhawata????
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Veliko,
ами не си много наясно- да, ОСАП дава стипендия+заем , но на практика не покрива нищо. примерно на мен ми трябват поне 20 000$ за такса+учебници на година, да не говорим че трябва и да се яде и плаща наем, което ще рече още 20 000$. тези юнаци от ОСАП ми дадоха 15 000. затова и студентите тичат при банките, а банките са много щастливи да ти дадат парици и да те заробят, особено ако ще ставаш лекар или стоматолог. даже и няколко пъти на изпроводяк ти пожелават успешно завършване и 100 години ако можеш да бъдеш клиент на банката :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Mom4eta, za kakva lihva govorite? To e iasno 4e e "composé" ama na kakvi periodi? Pitam prosto ot lubopitstvo .. :oops:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

4,5% godishna lihva, Maria. :D
Ha sega mrqnkai pak :D
Заключено