VIE V CANADA - SMIATATE LI SE ZA NEUSPELI ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

VIE V CANADA - SMIATATE LI SE ZA NEUSPELI ?

Мнение от etda »

Niama da pi6a novo izlojenie - temata e izdynka ot druga - "BYLGARIA!?"
Ako ne ste ia 4eli ,napravete go - otnasia se za vas!
Molia samo za otgovor - dori samo s da ili ne .
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

A kakvo znachi uspeli,uspeli da se realizirat materialno,profesionalno,uspeli da otkriyat stranata na mechtite si,uspeli da badat shtaslivi v novata strana etc.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Само че трябваше да направиш една анкета,за да бъде анонимно,защото така едва ли ще получиш много отговори...Аз лично ще ти отговоря.
Да,смятам се за неуспяла и смятам,обаче че имам още достатъчно време пред себе си,за да успея...
А какво разбирам под успех-да изпълня задачите,с които съм тръгнала-не повече и не по-малко...При възможност,с по-малко загуби (на време,нерви,емоции,приятели...и всичко за каквото се сетите)
Задачите ми включват успешна адаптация и финансова стабилност-достатъчна,за да съм полезна и на роднините си в България,а също разбира се,и може би на първо място,защото това беше основен мотив за емиграцията ми-добро място за съвместен живот на семейството ми и спокоен семеен живот.Май повечето от нещата са взаимозависими,а последното нещо дори при много добро семейсво не е лека работа,защото в условия на емиграция,семейните отношения придобиват малко по-различно измерение.С две думи-това е риск както във финансово отношение,така и в психологически и семеен аспект...Ако прескоча успешно "трапа",може би ще съм на половин път към успеха,но засега дори и това все още не мога да твърдя...
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от etda »

Naistina ,mnogo i razli4ni sa "uspehite".No smiatam ,4e ako si 6tastliv,
to zna4i ,4e si uspial .Za da razbere6 vyprosa mi - pro4eti temata
"BYLGARIA!?"
Kym Joi - az smiatam ,4e ve4e si uspiala...
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от etda »

JOY ,IZVINIAVAI za gre6kata ,krystih te Joi
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

etda написа:Naistina ,mnogo i razli4ni sa "uspehite".No smiatam ,4e ako si 6tastliv,
to zna4i ,4e si uspial .Za da razbere6 vyprosa mi - pro4eti temata
"BYLGARIA!?"
Kym Joi - az smiatam ,4e ve4e si uspiala...
Ако мярката дали си успял е дали си щастлив, то аз определено не съм. Според мен година и половина не са много време и ще трябва да мине поне още толкова за да почне животът ни тук да се нормализира във всяко отношение. От друга страна не се смятам и за неуспяла. Явно нешата са някъде по средата.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

ne
Plamen

Мнение от Plamen »

Определено успях.
Успях да си мина интервюто.
Успях да дойда в Канада.
Успях да си намеря някаква работа.
Успях да си наложа на волята да уча френски.
Успях да се науча да разбирам по-различните от менне.
Успях да се убедя, че не съм нито по-добър, нито по-лош от другите.
Успях да видя и прелетя през половината свят и да си мечтая за останалато половина.
Успях да кажа сбогом на старите и да си намеря нови приятели.
Успях да бъда себе си и на другия край на света.
Успях да се науча да се боря да успявам...
И най-вече успях да си остана такъв какъвто бях, но научил малко повече.
Да успееш не е трудно...просто трябва да го искаш...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

aide stiga si izbivahte kompleksite s podobni tapi vaprosi,a i taya boza kadeto si ya napisal v temata ;balgariya;.Taka mi zvuchi ,che tryabva da se sagyalyavame stoto ;komunistite;sa na vseki kvadraten santimetar ,savsem s priyatelski chuvstva ti kazvam ,che samosagalenieto e nay loshiya savetnik,a i malko tapo zvuchi da opravdavame sobstvennite si neuspehi.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: VIE V CANADA - SMIATATE LI SE ZA NEUSPELI ?

Мнение от Koko »

etda написа:Niama da pi6a novo izlojenie - temata e izdynka ot druga - "BYLGARIA!?"
Ako ne ste ia 4eli ,napravete go - otnasia se za vas!
Molia samo za otgovor - dori samo s da ili ne .
Трябва да уточниш критериите за успех и неуспех - дори самият факт че сме минали през цедката на имиграционната процедура и сме се установили в нова, абсолютно непозната държава и сме започнали всичко съмсем от начало си е един наистина голям успех. Пък и явно не всеки е готов на такава трудно стъпка. Но от друга страна в Канада има доста разочароващи неща, които ни карат да се чустваме не особено уютно или може би не особено щастливи и което ни кара да мислим за други алтернативи и да се оплакваме - със или без основание - от живота в Канада.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Plamen написа:Определено успях.
Успях да си мина интервюто.
Успях да дойда в Канада.
Успях да си намеря някаква работа.
Успях да си наложа на волята да уча френски.
Успях да се науча да разбирам по-различните от менне.
Успях да се убедя, че не съм нито по-добър, нито по-лош от другите.
Успях да видя и прелетя през половината свят и да си мечтая за останалато половина.
Успях да кажа сбогом на старите и да си намеря нови приятели.
Успях да бъда себе си и на другия край на света.
Успях да се науча да се боря да успявам...
И най-вече успях да си остана такъв какъвто бях, но научил малко повече.
Да успееш не е трудно...просто трябва да го искаш...
Ейййй! 8) 8) 8) Учете се от Пламен на толкова позитивизъм!Но аз бях сигурна за неговия отговор!Той дори е успял да разбере колко е успял! :D Ами ти винаги си ми бил за пример !:D
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от etda »

Ei tova e istinata za men - koeto pi6at Plamen i JOY.
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Daa, tuk Plamene poluchavash ot men 5,1/2 za izkazvaneto si. Mnogo mi haresa. Dano pove4e hora da se 4uvstvat uspiali.

Puk az 6te izchakam etda (koito/koiato i da e toi... nali govorihme za anonimnite pi6e6ti vyv foruma..) da mi napravi psihologicheski profil i da vidia dali sum uspial ili neuspial.

Samo moga da kaja, 4e si biah 6tastliv v BG. Tuk doidoh, za6toto misleh, 4e ima pove4e perspektivi. Vse o6te mislia taka. I sega pak sum si 6tastliv. Kato si vzema jenata 6te sum o6te po-6tastliv.
Mnogo se radvam, 4e vzeh tova reshenie. A kolko i v kakvo sum uspial e dylga tema, ama da pravim kefa na prave6tite anketi - ne moga da ne se vpisha :)

p.s. Abe, hora, ne vi li lipsva Suni? Ot mnogo vreme ne e pisala, dali uchi frenski, dokude li e stignala... Po celi no6ti ia mislia... Pone edin pyt da se vkliuchi, da zadade niakoi vypros... :P
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от etda »

etda ne e psevdonim za anonimnost ,ozna4ava e=ednoli4en ,
t=tyrgovec ,d=denislav ,a=aralov .
Psihologi4eski profili ne pravia ,za6toto ne moga.
Vyprosa go postavih ,za6toto ne sym syglasen s mnenieto na
Bastuna (tema "BULGARIA ?!",povtariam go za 4-i pyt),4e vsi4ki ,
trygnali naniakyde sa ot kategoriata "neuspeli v BG".
Po tozi na4in iskah da vidia mnenieto i na drugite za samite sebe si i da
gi podtikna kym po-goliamo samouvajenie i optimizym.
No instinktyt kym zaiajdane e dosta silen...
Iz4erpatelen li e otgovora?
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Da, otgovoryt e sravnitelno iz4erpatelen..
No syglasi se, 4e niamashe kak da se setia kakvo znachi etda.

Ne sum iskal da se zaiajdam, no i az kato pove4eto hora si mislia, 4e niama koi znae kakuv smisul ot podobni anketi. Prosto edni 6te kajat, 4e sa uspeli, drugi , 4e ne sa uspeli i tova e. Za vseki e individualno i vseki gleda na ne6tata po razlichen nachin.
A niamam nito vreme, nito jelaine da 4eta temi ot po 3 stranici, koito mi razkazvat sa SImeon, zatova i na temata "Bulgaria" sum vidial samo pyrvite 3 reda, moje i mnogo da e interesna inache.

Haide sega ne se iadosvai Denislave, izvini me, ako si reshil, 4e se zaiajdam.
Заключено