Vapros

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Viktor
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 9:46 am

Vapros

Мнение от Viktor »

Zdraveite,

Skoro izpratih dokumenti za emigracia v Quebec i mi varnaha drugi dokumenti.Interesuvame poneje ne sam minal kazarma , a moje bi 6te vliaza spet.2004, moga li da zamina predi tova za Quebc?
Moga li da polu4a viza i ako ia polu4a, voennite mogat li da me sprat da ne zamina?
Blagodaria na vseki, koito otdeli vreme za otgovor!!!
Plamen

Мнение от Plamen »

Незнам как е за редовната служба, но според мене няма как да те спрат...излизайки от България никой не те пита бил ли си или не в казарма...само че доколкото знам не е "здравословно" да се връщаш докато направиш 35...иначе могат да те приберат по всяко време...
Аз така преди да замина ме викаха запас за 1 месец... :shock: . Показах им визата, дадох им копие и казах "съжалявам"... :P
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Vapros

Мнение от Koko »

Viktor написа:Zdraveite,

Skoro izpratih dokumenti za emigracia v Quebec i mi varnaha drugi dokumenti.Interesuvame poneje ne sam minal kazarma , a moje bi 6te vliaza spet.2004, moga li da zamina predi tova za Quebc?
Moga li da polu4a viza i ako ia polu4a, voennite mogat li da me sprat da ne zamina?
Blagodaria na vseki, koito otdeli vreme za otgovor!!!
Това което е написал Пламен е вярно - на границата в България никой не те пита изкарал ли си си казармата, а искат да видят дали имаш редовни документи за страната за която си тръгнал.
Мисля си обаче че ти си все още в начален стадий на процедурата и не е сигурно дали до септември догодина, това е точно 1 година време, ще си приключил напълно с процедурата за Квебек и ще имаш визата в паспорта. Така че опитай да предвидиш и това - може да си получил повиквателна за казармата, а да нямаш все още визата за Квебек - не е много оптимистичен сценарий, но го имай предвид.
podpravka
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 9:59 am
Местоположение: Sofia

НГВС

Мнение от podpravka »

намери 2500 до 3000 лева и се направи негоден пък после си прави каквото поискаш. малко вероятно е до септември 2004 да имаш визата в паспорта и при най добро желание от твоя страна и пърз ход на процедурата, за една година е по-скоро невъзможно. поне при мен се бави повече от година вече и все още нямам виза. така че търси накакъв начин да се оправиш с военните и после си живей живота.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Но нали в документите следва да посочи кога е отслужил?

Мнение от emyangels »

Помислете и за документалната страна на въпроса. В графата с трудовия стаж следва да се включи и военната служба и да се приложи документ за отбита такава. Много вероятно е да му бъде изискан подобен документ и да му кажат, че ще преразгледат досието му след като го изпрати. Разбира се, това си само една хипотеза, но е хубаво да си подготвен за всички варианти.
УСПЕХ!!!
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Никъде не е казано, че в графата за трудовия стаж, трябва да е описана военната служба. Нали човека не е ходил в казармата! Там се описва казармата при положение, че искаш да се брои като стаж. Във Виена въобще не ги интересува ходил ли си в казармата или не. Така че никой няма да изисква документи за отбита военна служба и никой няма да преразгледа досието му.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Ami spored men si deistvai s procedurata. Imam poznata, koiato vze viza za edna godina. Moje da imash kasmet i da si veche tam do 9.2004.
Nishto niama da zagubish, ako probvash.
Majat mi, ne e hodil v kazarma i nikoi ne go e pital za tova, nito na interviewto, nito kadeto i da bilo.

A mislia, che veche namaliha god., mai e do 31, ama si preveri.

Davai napred i ne mu misli.

Uspeh
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Viktor
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 9:46 am

Мнение от Viktor »

Blagodaria vi za otgovorite. Mnogo ste mili:)
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Nqma da te pusmat na intervuto predi da si otslugil, tova e moeto mnenie.
Mislq taka za6toto usetih zna4enieto, koeto otdawat na slugbata.
Ot druga strana 4udesa vinagi stavat...
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Кам Papi: от кой си осетил това значение?? Няма такова нещо. Лично познавам доста кандидати, които не са били в казармата минаха интервю без проблеми, взеха визи, и в Канада отидоха без никой да ги пита били ли са в казармата или не. Канадските власти не ги интересува това нещо. Това е проблем на България, а не на Канада.
ААА и на самото интервю изобщо не е ставало дума за казарма.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Ти си задействай процедурата! Наистина нищо не губиш!!!

Мнение от emyangels »

А щом доста хора са заминали без казарма е възможно изобщо да не те закачат за това.
Ние ти пожелаваме късмет и ти стискаме палци!!!
Заключено