Планът в Бъдещето на Форума ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Планът в Бъдещето на Форума ?

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:29 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Планът в Бъдещето на Форума ?

Мнение от Godis »

Mark написа: И не разбрах защо някой от "The Management" не каза твърдо - смятаме сайта да си остане информационен, дивиденти не черпим от никъде, и нямаме плканове да се облагодетелстваме занапред ?

И аз се възхищавам на дело като това - да се организира и поддържа сайт, който е от полза на много Българи. Но и си задавам въпроса ? Наистина ли е без облагодетелстващи цели в Бъдещето ?

Айде , бе "The Management", успокойте ме малко, ама ясно и открито !

Мерси предварително !
Hi Mark,
Позволявам си да питам, макар че не съм от "The Management" :)

Какво значи 'да се облагодетелстват' ?
Защо да не го направят?
Кому би попречило това?
Защо се притесняваш от такова развитие?

Човек като е създал нещо е в пълното си право да му определя сам съдбата...
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Планът в Бъдещето на Форума ?

Мнение от ZouZou »

Mark написа: ...Но и си задавам въпроса ? Наистина ли е без облагодетелстващи цели в Бъдещето ?....
Аз пък си задавам въпроса, защо някои българи се съмняват че нещо може да се прави безкористно....
Mark написа: ...успокойте ме малко, ама ясно и открито !....
....и защо някой трябва да ги успокоява по темата.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:29 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Планът в Бъдещето на Форума ?

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:30 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Гост

Re: Планът в Бъдещето на Форума ?

Мнение от Гост »

Без да съм от "Managementa", но следяща от дълго време Форума, ще споделя, че наистина има план за бъдещето ... :P Планът е да се заформи "БЪЛГАРСКА ОБЩНОСТ" в Монреал, която да е сравнително единна и да си помагат хората с информация и други работи. Няма нужда всичко да се комерсиализира и вкарва в рамки. Засега не са чак толкова много хората, които посещават сайта и пишат в него ... А пък "Managementa" ще каже ако има нужда от финансова подкрепа. Мисля, че на този етап е по-важно всеки, независимо от заетостта му, да дава по малко от себе си, да се развиват "виртуално" взаимоотношенията ни, а в последствие това може да се развие в уникално движение за взаимопомощ на българите в България и в Канада ... Ех, мечти ... :P
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Човек според мен може да прави нещо безкористно, т.е. по-скоро без финансова облага, защото му е кеф!
Например секса - нямаш финансова облага, ама действаш! :D
А и винаги съм смятал, че да печелиш от събратя (хора със сходни съдби) е кофти идея...сигурно и заради това няма да стана отвратително богат :D
На мен лично ми харесва да помогна на някой, независимо дали със съвет или с усмивка...това ме кара да се чувствам добре, значи съм на кяр! :D
А пък гледам, ако не мога да помогна, поне да не преча!
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Mark написа:
I takmo si pomisli6, 4e we4e niama nejasni ne6ta, i iznikwa ne6to nowo :) .

:beer:
Ако на човек всичко му е ясно, значи не е между нас, а в един по-добър свят, при дядо Боже....вярно е ,че за много хора една от основните цели е достигане до абсолютната истина, но тъй като всеки от нас знае , че това е нереално, си оставаме само със стремежа и бляновете , нещо което кара хората да се усъвършенстват......но тъй като тук въпроса е доста по-прозаичен, бих изразила моето мнение и становище по въпроса , а именно , че всички ние ползваме този форум, полезен ни е , ако можем или искаме, помагаме за да стане по-добър, а как се администратира и управлява си е работа на администратора...ако той-се нуждае от нашата помощ или подкрепа , ще я получи , но трябва да има свободата да решава проблемите на сайта , без постоянно да му висим на главата , или да му искаме отчет за всяка стъпка...Пламен никога не е бягал от такива въпроси,и винаги изчерпателно е отговарял, може би и сега ще го направи...просто ми се струва , че е некоректно да му се бъркаме и да настояваме за такава информация , още повече че форума се управлява , според мен достатъчно прозрачно . И в друго съм убедена , че тук са инвистирани не само лични средства, в какъвто и размер да са те , но и доста време , усилие и най-вече желание да се помогне на други българи и каквито да са подбудите, това е време откраднато от семейството , децата, почивката или съня......верно е ,че форума не може и без нас потребителите.... ама ние имаме свободата да идваме и да си отиваме.... а администратора остава.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Единствения "мениджър" , на български "шеф", е Пламен. Той ако иска да ти отговаря.
На всички останали просто много ни харесва да допринасяме за делото, кой с каквото може - един пише статия, друг пише програмен код, трети просто отговаря на въпроси според знанията си. И това е.
На мен лично ми става много кеф, просто като хората казват "евала". Разбирам, че е имало защо да кисна до 4 нощеска...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:30 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:39 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Гост

Мнение от Гост »

Eстествено, че има "българска общност", ама не е такава, каквато бихме желали да бъде. Има "млади" и "стари" и т.н. Ама каква е ползата за новите български имигранти, каква е информацията, какво е сторено на практика - има ли църква след толкова години, къде отиват парите събрани за нея и т.н. Та идеята ми е, че съвсем не става въпрос за тези организации, а за нещо друго.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

...
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 11:40 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Марк, защо мислиш, че Пламен трябва постоянно да виси във форума? И за какви дивиденти говориш? Та Пламен на няколко пъти отказва финансовата помощ, предложена от някои от пишещите тук. Колко пъти трябва да се обяснява, че всичко тук се прави с некомерсиална цел? По-добре вземи отдели време, структурирай и допълни писанията си за социалната помощ, така ще бъдеш полезен и за по-новите членове на форума.
И още нещо - на няколко човека от форума им се родиха наследници/наследнички наскоро (на теб също Марк). Вземете напишете повече подробности, че и други желаещи може да има да минат по вашия път :D
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Uwajaema Sneji, waw waprosa mi niama i kapka uprek kam nikogo, prosto liubopitstwo.


Ето един цитат от Сайта на Българската Общност в Монтреал :

"Настоятелството на дружеството и “старите”му членове от всичко най-много желаем, щото повече и по-млади сънародници да се присъединят към нас, да работят с нас и скоро сами да поемат работата, за да я водят според интересите и нуждите на новодошлото мнозинство. С радост ще им направим място…..”

1976 - 1994


- Антон Чипев, 1996"
Последно промяна от Mark на Вто Юли 29, 2003 9:20 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено