Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от DVG »

Днес попаднах на новина, че има отворена петиция за закриването на езиковата полиция в Квебек. Предполагам, че има доста англофони и/или просто хора, които не са съгласни със съществуването на такава паразитна организация. Ето един шанс да направите нещо срещу това:
http://petitions.moveon.org/sign/it-is- ... y=13077821"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от ablood »

Благодаря.

Подписах и споделих във Facebook.

Този държавен орган ми е супер дразнещ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от Bistra »

:handshake: И аз. Сега ще ме изпратят на заточение в Коджуак. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от grozdan »

Не, не мога да подпиша такова нещо! Езиковата полиция е върха :rock:

Настоявам за увеличение на правомощията й - искам да ме спират по улиците ако говоря език различен от кебекоа, искам всичко и навсякъде да е само и единствено на кебекоа. Държа на неграмотността и привитивизма - искам льо-льо езикова полиция.

Да се отбележи, че силно желая и други правораздавателни органи и наредби, с цел запазване на местната култура и обичаи:
1. Мазда 3 да бъде обявена за национална кола у Кебек;
2. при желание за по-голяма кола - всеки модел на Додж е подходящ, в краен случай некой Форд;
3. ако може да има повече ордери и разцвет на бюрокрацията. Мечтата ми е ходенето до тоалетната да бъде регулирано;
4. главните пътни артерии и мостове да бъдат обявени за защитени обекти на Юнеско и НАСА. Идеални за изпитания на луно- и марсоходи;
5. ремонтите да се осъществяват само на хартия и да продължават 3 (три!) пъти по-дълго от най-дългото време в Северна Америка;
6. ваканцията на конструксион-а да бъде поне месец, за да имат избор хората;
7. ако може данъците да са още по-високи. Не е задължително да се вижда резултата от тях;
8. всичките гадни англоговорящи да бъдат изгонени в Торонто. Ние работа не щем, тъкмо ще обвиним федералните за собственото ни положение.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от Bistra »

Aйде ся, ще се засягаме на Мазди! :D Аз карам 5-ца и съм доволна за момента. Всъщност сега Щерю я кара, ама както и да е. И ордерите не пипай, щото и ний сме в мафията! :party: :rock:
Виж конструксион ваканцията и за мен до ден днешен си остава загадка...Защо аджеба, когато времето е благоприятно за строителство всички излизат в почивка, а строят зимата при - 25 градуса за сметка на това?
Може би, щото през зимата не става за къмпинг на лак Сейнт Жан...знам ли?!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Aйде ся, ще се засягаме на Мазди! :D Аз карам 5-ца и съм доволна за момента. Всъщност сега Щерю я кара, ама както и да е. И ордерите не пипай, щото и ний сме в мафията! :party: :rock:
Виж конструксион ваканцията и за мен до ден днешен си остава загадка...Защо аджеба, когато времето е благоприятно за строителство всички излизат в почивка, а строят зимата при - 25 градуса за сметка на това?
Може би, щото през зимата не става за къмпинг на лак Сейнт Жан...знам ли?!
Мазда е равносилна на Москвич ! :D :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от Bistra »

Ало, Възпитания Ципокрил, ако не ме лъже паметта, ти агитираше, че трябвало да караме лади в Северна Америка! :D
Не се оплаквам, не се оплаквам! Новото си е ново! 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Ало, Възпитания Ципокрил, ако не ме лъже паметта, ти агитираше, че трябвало да караме лади в Северна Америка! :D
Не се оплаквам, не се оплаквам! Новото си е ново! 8)
Има няма 8- 10 години :lol: , БДВ моята я сменям на всеки 2 със нова, с абонамент съм дилършипа ! :rock: :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от klisurov »

myhata II написа:
Bistra написа:... с абонамент съм дилършипа ! :rock: :y:
Аз правя повече от 20'000 км годишно, т.е. това което е супер за теб, не става за мен.
Ето защо колата, която карам е на почти 5 години :(
Не забравяй, че не всички сме еднакви: Ти предпочиташ апартамент в кондо, аз живея в Townhouse със спални на втория етаж, заден двор и сервизна уличка, където децата си играят.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от grozdan »

9. Мазда Протеже и наследикът й 3 да бъде обявена за най-бързата кола у Кебек. Нема смисъл да ми бъде демонстрирано всеки ден.

П.С. Явно бързат пред ръждата като Алфа Ромео.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от Bistra »

myhata II написа:
Bistra написа:Ало, Възпитания Ципокрил, ако не ме лъже паметта, ти агитираше, че трябвало да караме лади в Северна Америка! :D
Не се оплаквам, не се оплаквам! Новото си е ново! 8)
Има няма 8- 10 години :lol: , БДВ моята я сменям на всеки 2 със нова, с абонамент съм дилършипа ! :rock: :y:
3. Aз старата я разбих и застрахователите ми купиха нова. И е напълно изплатена при това. :lol:
Не знам може би ще я продам след година като ми писне, ама засега ми върши работа.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от Kpetrov »

grozdan написа: 4. главните пътни артерии и мостове да бъдат обявени за защитени обекти на Юнеско и НАСА. Идеални за изпитания на луно- и марсоходи;
5. ремонтите да се осъществяват само на хартия и да продължават 3 (три!) пъти по-дълго от най-дългото време в Северна Америка;
6. ваканцията на конструксион-а да бъде поне месец, за да имат избор хората;
:rofl: :rofl: :rofl: :y:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Петиция за закриване на езиковата полиция в Квебек

Мнение от IRA »

grozdan написа:9. Мазда Протеже и наследикът й 3 да бъде обявена за най-бързата кола у Кебек. Нема смисъл да ми бъде демонстрирано всеки ден.

П.С. Явно бързат пред ръждата като Алфа Ромео.
Аз мисля,че Hyundai elantra тотално измести Маздата 3 от кола 1 в Квебек.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор