Гинеме като мухи

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Гинеме като мухи

Мнение от Mielle »

Не,това въобще не е възможно в една нормална държава!
Подчертавам,нормална!
http://www.blitz.bg/news/article/323221"
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Godis »

Всички ли четете тоя парцал ????
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Гинеме като мухи

Мнение от tonich »

Статии от български медии пускат основно тези, които живеят в България + михата-две, който живее в някакъв негов си свят.
Струва ми се, че частта от форума, която е извън България не се интересува много от БГ пресата. Поне такива са моите наблюдения.
Последно промяна от tonich на Пет Мар 06, 2015 11:52 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Гинеме като мухи

Мнение от myhata II »

tonich написа:Статии от български медии пускат основно тези, които живеят в България + михата-две, който живее в някакъв нвгов си свят.
Струва ми се, че частта от форума, която е извън България не се интересува много от БГ пресата. Поне такива са моите наблюдения.

Да бе ти в момента пишеш в американски форум и си чатиш с негърчета ...
Абе верно се взимате на сериозно.... а аз до скоро си мислех че се шегувате ....
Я пусни нещо ново от "Нанавут" да научим. :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гинеме като мухи

Мнение от pumpy »

Mielle написа:Не,това въобще не е възможно в една нормална държава!
Подчертавам,нормална!
http://www.blitz.bg/news/article/323221"
Ние пак ни лук мирисали, ни лук яли.
В една нормална държава не пушат 90% от хората, за пиенето не ми се споменава, за движението и храненето пък съвсем. Е няма как да не умираме, когато се самоубиваме толкова успешно ВСЕКИ ден....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Bistra »

tonich написа:Статии от български медии пускат основно тези, които живеят в България + михата-две, който живее в някакъв нвгов си свят.
Струва ми се, че частта от форума, която е извън България не се интересува много от БГ пресата. Поне такива са моите наблюдения.
Михата 2 живее във форума. :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Marto »

pumpy написа:
Mielle написа:Не,това въобще не е възможно в една нормална държава!
Подчертавам,нормална!
http://www.blitz.bg/news/article/323221"
Ние пак ни лук мирисали, ни лук яли.
В една нормална държава не пушат 90% от хората, за пиенето не ми се споменава, за движението и храненето пък съвсем. Е няма как да не умираме, когато се самоубиваме толкова успешно ВСЕКИ ден....
Има доста истина в това.

Не знам от какво точно се възмущава автора на темата (нито му разбирам и другите мнения де), но според мен поне, 18 минути са твърде много чакане за линейка, особено в град като София. Ама това едва ли е причина хората да гинат като мухи.

Не разбирам само защо присъстващите там са се обаждали на всички възможни телефони, вкл. на министъра на здравеопазването (ВТФ???), но това, както и решаването на проблеми със скандали, надвиквания и "драматични и силно напрегнати събрания" е резултат на манталитета... какъвто народа, такава и държавата.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Гинеме като мухи

Мнение от 7George »

Факт е, че намалява остатъчната диаспора, жители на БГ - под 7 милиона вече е населението по данни на ЦРУ. Водят ги повече, че така им изнася, може би като база за европейските субсидии.

Да, парцала Блиц.бг редовно ни го навират в лицето. Гастарбайтерите и сродните им душички.
Embrace your climate change!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Гинеме като мухи

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
tonich написа:Статии от български медии пускат основно тези, които живеят в България + михата-две, който живее в някакъв нвгов си свят.
Струва ми се, че частта от форума, която е извън България не се интересува много от БГ пресата. Поне такива са моите наблюдения.
Михата 2 живее във форума. :rofl: :D
къш, къш....
Така ли си говорите вече по Фейсо, е поне се видяхте какви цървули сте там ... :rofl: :lol: :lol:
Едни живеят по форуми а други по 24 часа постват снимки из фейцо :rofl: :rofl: :lol: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Bistra »

Е, аз ни един цървул не съм видяла сред съфорумците, които са ми приятели във фейсбук. Нормални хора са със семейства. Ти ако имаш други наблюдения, моля!... |(
Само не ръси дезинформация, щото не е коректно!...Ама аз какво съм седнала да те превъзпитавам...муха и коректност...Баси! :|
BTW...Разбра ли сега, защо отвсякъде те изхвърлят като мръсно коте? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Гинеме като мухи

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Е, аз ни един цървул не съм видяла сред съфорумците, които са ми приятели във фейсбук. Нормални хора са със семейства. Ти ако имаш други наблюдения, моля!... |(
Само не ръси дезинформация, щото не е коректно!...Ама аз какво съм седнала да те превъзпитавам...муха и коректност...Баси! :|
BTW...Разбра ли сега, защо отвсякъде те изхвърлят като мръсно коте? :D

Явно бай Линко не е обаждал скоро моята любима фраза !
:wave2:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Bistra »

Бай ти Линко съм го отдавна изпратила в небитието, така че и да лае, и да не лае...все тая! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Гинеме като мухи

Мнение от Mielle »

Тук ставаше въпрос за малко по-друг аспект,а не както се хванахте,че това била новина на blitz.
Е,и?
В страните от ЕС /но не и България/ се въведоха задължителни курсове за първа помощ със сертификат.На тях се учи и CPR .
Дори на работа няма да ви вземат,ако нямате изкаран такъв./превенция на инфарктите се води/
Поставиха се дефибрилатори на ключови места.Особено в зони с училища,административни органи и прочее.
Ако на тази среща е имало поне един,двама готови да направят масаж на човека до идването на линейката е имал 100% шансове.
А за София линейка на 17 минута е нещо нормално,имайки впредвид,че средно се бавят по 30 мин.Та в този случай дори е дошла по-рано.
Ако е била на курс в Орландовци виж обаче/последните новини/ може и да се окаже потрошена от ромите,а шофьорът пребит.
Та ако е имало един,който да не се вайка около него или да го пръска с вода,както предполагам е станало е имал шанс.
Целта не е да се правят сензации,а по-скоро да се въведе ред за подобни курсове и в България,защото там преди да тръгна млади и здрави хора гинеха като мухи на работните места,давам примери:задавил се с обяда си на 35 години и починал пред очите на колегите си,които просто го гледали,инфаркти на работните места,паднала мазилка и убила някой и прочее все на възраст 30-40.Това какво е? :tmi: :fubar:
Абсолютно безхаберие и безразличие на едно апатично общество!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Гинеме като мухи

Мнение от 7George »

Здравеопазването е ефективно, когато следва от здравословния и разумен начин на живот, а не се изчислява според бързината на животоспасяването (или опита за такова) в критичната минута...


И какво да си мислят хората по селата, дето не се знае дали и на кой час ще им дойде линейката?
Embrace your climate change!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Гинеме като мухи

Мнение от pumpy »

7George написа:Здравеопазването е ефективно, когато следва от здравословния и разумен начин на живот, а не се изчислява според бързината на животоспасяването (или опита за такова) в критичната минута...
Да, ама това изисква поеане на отговорност, което е ужасно трудно. Много по-лесно е да прехвърлиш отговорнистите си на държавата, здравеопазването, трафика и изобщо всичко друго, но не и ТИ.....
Публикувай отговор