Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Stoyan Georguiev
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 1:04 pm

Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист?

Мнение от Stoyan Georguiev »

Здравейте! Искам да емигрирам в Канада и да работя по специалноста си. Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист? Чувал съм ,че има много работа за дърводелци там ,но дали е вярно ? Искам да емигрирам и да взема по нататък и семейството си. Владея английски и испански език. От Русе съм и съм на 37 години и Букурещ ми е близко за да си подам документите но не знам как точно става и дали изобщо ще ме удобрят.<Моля който иска да ми удари едно рамо да ми пише.Благодаря предварително.:y:
Скайпа ми е : paraca0880 tel: 0887-404-864 Stoyan Tzvetanov
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист?

Мнение от bond007 »

Здравей, Стоян. В Русе има много семейства, които са заминали с тази процедура или се канят да заминават. Ние сме едно от тях. Говоря за френската процедура. Не знам доколко си запознат с двете процедури - френската и федералната. Има една учителка по френски език, която ни изучи всички и ни помогна в процедурата. Тя знае всичко за самата процедура. Говоря пак за френската. Ако искаш мога да ви свържа и тя ще ви обясни всичко. А по федералната не мога да помогна, може тя да знае нещо. Поздрави. Пиши ми, ако искаш координати на жената.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист?

Мнение от Koko »

Stoyan Georguiev написа:Здравейте! Искам да емигрирам в Канада и да работя по специалноста си. Как мога да си намеря работа в Канада като Мебелист? Чувал съм ,че има много работа за дърводелци там ,но дали е вярно ? Искам да емигрирам и да взема по нататък и семейството си. Владея английски и испански език. От Русе съм и съм на 37 години и Букурещ ми е близко за да си подам документите но не знам как точно става и дали изобщо ще ме удобрят.<Моля който иска да ми удари едно рамо да ми пише.Благодаря предварително.:y:
Скайпа ми е : paraca0880 tel: 0887-404-864 Stoyan Tzvetanov
Стояне, прегледай изисквания по тази процедура, катой обаче имай предвид че те ще са актуални до края на годинати или до запълването на квотата от - ако не се лъжа - достигане на 5000 кандидатури.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp"

Това е листа със всички професии попадащи в тази процедура,
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"

ако правилно вижда в листа има
7271 Carpenters
7272 Cabinetmakers

Също така имай предвид че първият комплект документи би трябвало да се изпратят в централизирания офис на канадското министерство по имиграцията, който се намира в Канада - град Сидней, провинция Нова Скоша (да не се бърка с град Сидней в Австралия).

От следващат година се очаква да има нова процедура, какви ще са точно критериите и изискванията по нея в момента е малко рано да се каже.

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid ... 1398811397"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор