Въпрос относно Work Permit

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
d_dimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 8:45 am

Въпрос относно Work Permit

Мнение от d_dimitrov »

Привет,

Искам да попитам дали някой е работил в България за канадска компания и дали процедурата за получаване на Work Permit е улеснена в този случай?
Аз съм в такава позиция от известно време и ако някой може да каже: този стаж зачита ли се за канадски?
Ако с работодателя ми се разберем и той реши да ми съдейства за получаване на такава виза, има ли специфични детайли, които можете да споделите :)

Благодаря!
Димитър
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Koko »

d_dimitrov написа:Привет,

Искам да попитам дали някой е работил в България за канадска компания и дали процедурата за получаване на Work Permit е улеснена в този случай?
Аз съм в такава позиция от известно време и ако някой може да каже: този стаж зачита ли се за канадски?
Ако с работодателя ми се разберем и той реши да ми съдейства за получаване на такава виза, има ли специфични детайли, които можете да споделите :)

Благодаря!
Димитър
Според мене това е доста рядък случай, предвид че канадските компании в България не са много и поне аз не се сещам във форума до сега да е имало друг човек с подобен казус.
Всъщност за да кандидатсваш за Work Permit нещата се свеждат до това дали настоящият ти канадския работодател е готов да направи необходимите постъпки пред канадските власти, но това реално означава че компанията за която работиш наистина е готова да те прехвърли на работа в Канада. Не мисля че има някакво специално улеснение, така или иначе за да получиш работна виза за Канада основното условие е да имаш предложение за работа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
d_dimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 8:45 am

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от d_dimitrov »

Благодаря!

Компанията няма представителство в България. Просто позицията е изключително тясно специализирана и доста рядко срещана.
В сряда пътувам към Монреал и ще проуча на място :)

Поздрави,
Димитър
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Koko »

d_dimitrov написа:Благодаря!

Компанията няма представителство в България. Просто позицията е изключително тясно специализирана и доста рядко срещана.
В сряда пътувам към Монреал и ще проуча на място :)

Поздрави,
Димитър
Ако от фирмата са заинтересовани да ти предложат позиция в Канада, то издаването на работна виза с тяхна помощ не би трябвало да е проблем.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от optics »

Koko написа:
d_dimitrov написа:Благодаря!

Компанията няма представителство в България. Просто позицията е изключително тясно специализирана и доста рядко срещана.
В сряда пътувам към Монреал и ще проуча на място :)

Поздрави,
Димитър
Ако от фирмата са заинтересовани да ти предложат позиция в Канада, то издаването на работна виза с тяхна помощ не би трябвало да е проблем.
Съгласен. И да допълня:
Ако се стигне до там, те знаят как и ще ти обяснят, не ти на тях.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Leda78 »

Абе, не е ясно дали ще знаят по-добре... според мен, ако нямат такава практика, може смътно да имат представа, че трябва да спазят някаква процедура, без да й знаят условията.

Но според мен въпросът беше дали опит в Канадска компания на българска земя, ще донесе някаква полза при имиграционна процедура. И отговорът е прост - НЕ, няма да донесе пряка и регламентирана полза - евентуално косвена, че компанията е Канадска и опитът, който имаш ще отговори на техните очаквания. Ще трябва да си кандидатствате по стандартния начин, по някоя от съществуващите процедури. Разбира се, ако ги убедиш да те прехвърлят там и те си проучат цялата процедура и го направят - чудесно. НО иначе... си на пангара с всички останали :)

НО аз имам друг въпрос - ако стигне човек до Канада, опитът в Канадска компания тук в БГ, помага ли? Можеш ли да го водиш Канадски опит при кандидатстване за работа ми е мисълта? И ако е така - някой може ли да намери списък на канаските компании в БГ :):):) Ако се наложи да си търсим работа и сме тръгнали към Канада, т.е. кандидатствали сме по дадена процедура, защото докато тече процедурата да не работим каквото и да е, без особени претенции, но в Канадска компания, ако това помага на Канадска земя после.... :?:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Koko »

Leda78 написа:Абе, не е ясно дали ще знаят по-добре... според мен, ако нямат такава практика, може смътно да имат представа, че трябва да спазят някаква процедура, без да й знаят условията.

Но според мен въпросът беше дали опит в Канадска компания на българска земя, ще донесе някаква полза при имиграционна процедура. И отговорът е прост - НЕ, няма да донесе пряка и регламентирана полза - евентуално косвена, че компанията е Канадска и опитът, който имаш ще отговори на техните очаквания. Ще трябва да си кандидатствате по стандартния начин, по някоя от съществуващите процедури. Разбира се, ако ги убедиш да те прехвърлят там и те си проучат цялата процедура и го направят - чудесно. НО иначе... си на пангара с всички останали :)

НО аз имам друг въпрос - ако стигне човек до Канада, опитът в Канадска компания тук в БГ, помага ли? Можеш ли да го водиш Канадски опит при кандидатстване за работа ми е мисълта? И ако е така - някой може ли да намери списък на канаските компании в БГ :):):) Ако се наложи да си търсим работа и сме тръгнали към Канада, т.е. кандидатствали сме по дадена процедура, защото докато тече процедурата да не работим каквото и да е, без особени претенции, но в Канадска компания, ако това помага на Канадска земя после.... :?:
Спомних си че преди няколко години в Торонто се бях запознал с българка която беше работила във филиал на голяма мултинационална банка в България и която беше успяла да си уреди прехвърляне във филиал им в Канада, точно с работна виза. Вече след това беше започнала имиграционната процедура на място в Канада, предвид изминалото време би трябвало вече и гражданство да има.
В този ред на мисли ми се струва че опит от международна компания която има име и тежест в своята индустрия, макар и да не е канадска, би бил признат по-добре от канадски работодател отколкото ако си работила за никому не известна канадска компания в България. Поне в моята област нещата стоят точно така – водещите компании в индустрията се знаят кои са и обикновенно имат филиали в различни държави, опита от работа за такава компания би бил признат по-добре.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Leda78 »

Или пък и двете - хем голяма международна, хем с филиал и в София и в Канада... :)

Все пак идея как да се намери списък с канадските компании в България? Примерно да са листвани към някаква организация на филиалите на Канада извън Канада... не знам... нещо през гугъл не ми си получи.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
d_dimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 8:45 am

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от d_dimitrov »

Да споделя:

Кебек ми харесва :)
Не съм сигурен относно останалите канадски фирми, но тази в която работя няма никакви проблеми да ми придвижи документите за work permit, ако се сработя с екипа тук и си върша работата на ниво. 1/3 от екипа е с работни визи и на всички са им придвижени от фирмата.

Поради щото в момента 100% от разходите са ми за сметка на компанията и не мога да направя реална преценка, ако някой сподели каква би била една добра заплата за живот в Монреал, ще бъда много благодарен.

Бладогаря,
Димитър
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от optics »

Е как така 100% бе ? Ти се изкара крепостен селянин ?
Въпроса е много дълбок и всеки ще ти каже от неговата камбанария. Купил ли си къща и с какъв моргидж, колко отива за изплащането му, по барове ли ядеш или бобец в къщи, тая или оная глезотия... влизат много променливи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
d_dimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Май 31, 2014 8:45 am

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от d_dimitrov »

optics написа:Е как така 100% бе ? Ти се изкара крепостен селянин ?
Въпроса е много дълбок и всеки ще ти каже от неговата камбанария. Купил ли си къща и с какъв моргидж, колко отива за изплащането му, по барове ли ядеш или бобец в къщи, тая или оная глезотия... влизат много променливи.
В момента съм в нещо като командировка в Монреал. Поради тази причина ми се покриват разходите.
Ако всичко върви нормално ще се местя, но към момента се води, че работя в България.
Мисля, че се ориентирах горе долу какво бих могъл да очаквам и как ще стане.

Поздрави,
Димитър
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от Koko »

d_dimitrov написа:Поради щото в момента 100% от разходите са ми за сметка на компанията и не мога да направя реална преценка, ако някой сподели каква би била една добра заплата за живот в Монреал, ще бъда много благодарен.
Според мене едва ли някой във форума може да ти отговори изчерпателно, пък и май не стана дума до сега в каква област работиш, мисля обаче че с малко повече ровене в интернет може да се намери информация по въпроса, но за да добиеш по-добра представа би трябвало да търсиш какви са заплатите в твоята област, след това да сметнеш данъците и след това да отчетеш какви са разноските за живот (cost of living).
Виждал съм в един от expat уебсайтове да има нещо като алгоритъм как да се приравняват приходите и разходите в различни държави и градове на база някои коефициенти, т.е. ако дохода в Ню Йорк е 100 единици, това на колко би се равнявало в Дубай, Мелбърн или Монтреал, но за съжаление в момента го нямам по ръка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно Work Permit

Мнение от mortigur »

Мисля че Коко говори за този сайт

http://www.expatnetwork.com/"
Taxation is theft.
Публикувай отговор