Дайте ми съвет,моля ви!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
nikita_75
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 12:55 pm

Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от nikita_75 »

Здравейте на всички.Отворих нова тема,нова съм тук,моля ви помогнете ми със съвети и знания относно процедура за Permanen resident.Моята история е малко сложна,но ще се опитам на кратко да разкажа.Баща ми е канадски гражданин от 1990г.След като получи гражданство аз отидох при него през далечната 1992г. изкарах там година и половина и се върнах,защото майка ми настояваше да уча в Б-я.И младежка работа тогава,влюбих се и реших,че не искам да се връщам в Канада.След толкова години вече и с две деца реших отново да се пробвам.Сега не знам каква е процедурата за мен?Има ли друг вариант,когато баща ми е канадски гражданин или пак трябва да кандидатствам по каналния ред.Не споменах,вече съм на 39,а баща ми си е в Б-я от десет години,с два инсулта и не е в състояние да пътува.Канадският му паспорт е в мен,но е изтекъл.А аз намерих единственно ксерокопие от моят Permanent resident от 1992 година,с което тогава отидох.Дайте ми съвет,моля ви.Как да постъпя?От къде би трябвало да започна?Нищо не ми е ясно,започнах да чета тук,но моят случай мисля,че е малко по-различен.Благодаря предварително на всички.Очаквам с нетърпение вашите съвети,за да знам поне посоката.С уважение Мима.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от Koko »

nikita_75 написа:Здравейте на всички.Отворих нова тема,нова съм тук,моля ви помогнете ми със съвети и знания относно процедура за Permanen resident.Моята история е малко сложна,но ще се опитам на кратко да разкажа.Баща ми е канадски гражданин от 1990г.След като получи гражданство аз отидох при него през далечната 1992г. изкарах там година и половина и се върнах,защото майка ми настояваше да уча в Б-я.И младежка работа тогава,влюбих се и реших,че не искам да се връщам в Канада.След толкова години вече и с две деца реших отново да се пробвам.Сега не знам каква е процедурата за мен?Има ли друг вариант,когато баща ми е канадски гражданин или пак трябва да кандидатствам по каналния ред.Не споменах,вече съм на 39,а баща ми си е в Б-я от десет години,с два инсулта и не е в състояние да пътува.Канадският му паспорт е в мен,но е изтекъл.А аз намерих единственно ксерокопие от моят Permanent resident от 1992 година,с което тогава отидох.Дайте ми съвет,моля ви.Как да постъпя?От къде би трябвало да започна?Нищо не ми е ясно,започнах да чета тук,но моят случай мисля,че е малко по-различен.Благодаря предварително на всички.Очаквам с нетърпение вашите съвети,за да знам поне посоката.С уважение Мима.
Според мене единственият начин е някоя от процедурите за имиграция, т.е. по каналния ред, като започваш всичко отначало. Статута ти от преди повече от 20 години отдавна е загубен, канадското гражданство на баща ти също с нищо няма да ти помогне, предвид че отдавна си пълнолетна и както се разбира с деца. Всъщност дори и баща ти да беше в Канада, при това положение не мисля че щеше да има вариант да минеш по процедурата за семейно спонсориране, най-много неговото присъствие в Канада евентеуално щеше да ти носи няколко допълнитени точки за роднина в Канада.
Най-добре е да започнеш от официалните сайтове за имиграция на канадското правителство, като имай предвид че нещата ще зависят от това каква професия имаш, опит, знание на език и т.н., като в последните няколко години за съжаление изискванията и по федералната, и по квебекарската процедура доста се вдигнаха.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от tonich »

Аз също като Коко смятам, че трябва да започнеш всичко отначало.
Запознай се със процедурите внимателно и виж дали си струва да се занимаваш. Лично според мен - НЕ!
Успех каквото и да решиш!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
nikita_75
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 12:55 pm

Re: Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от nikita_75 »

Tonich,защо смяташ,че не си струва?Да ти кажа чесно и на мен не ми се занимава много.Не се оплаквам и тук съм добре,а за критериите за професия ще съм сигурно нула(още не съм се запознала точно).Завършила съм география педагогически профил и втота специалност география на туризма-магистър,но от 23 годишна съм в системата на МВР.С една дума-полицай съм.Много ми е трудно да преценя,а и тук като че ли не ми се стои,основно заради децата ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от tonich »

Ми най-малкото поради две причини:
- 20 години не си се сетила за Канада, след като веднъж вече си била там. Не съм сигурен, че го искаш толкова много.
- В момента е сравнително по-трудно да се мине процедура, отколкото преди 5 години, например. И по-дълго. И по-скъпо...
Последно промяна от tonich на Чет Апр 03, 2014 2:03 am, променено общо 1 път.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Дайте ми съвет,моля ви!

Мнение от Independent »

Преди време се говореше за откриване на специална процедура за "канадски опит". Ако не, както Коко каза, ще трябва да си тръгнете по надлежния ред.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Публикувай отговор