Kakva zaplata vapreki vsichko bi vi zadargala v Qc. ili Cana

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Kakva zaplata vapreki vsichko bi vi zadargala v Qc. ili Cana

Мнение от bateto »

Az rabotya za 7,25d. na chas +tips=10.Za men lichno nyama smisal da si gubya vremeto tuk ,ako ne rabotya za min.25-30d. na chas.Tova dolu gore e minimalnata granica izrazena v parichno otnoshenie koyato bi me zadargala tuk.
A pri vas kak e,za kolko rabotite v momenta i kato izklyuchim parvite 2,3god.za namirane na mesto pod slanceto kakva e cifrata ,koyato moge da vi kompensira prestoya tuk.T.e. na kakvo parichno vaznagragdenie se nadyavate ,za da se chuvstvate udovletvoreni ,kakva e cenata na kompromisa koyto pravite sas sebe si i vashite deca.
Vaprosat mi na prav prochit moge da vi prozvuchi komprometirashto ,no toy e poroden ot mnogobroynite mi kontakti sas sanarodnici i sinteziran ot izrazenoto im mnenie,az prosto se vazpolzvam ot tribunata da go zadam kato izrazitel /ili govoritel/ na ne malka chast ot sanarodnicite ni izbrali trudniyat pat na imigraciyata i v chastnost deystvitelnostta v Canada.
Bi mi bilo interesno,a predpolagam i na shirokata auditoriya ,ako spodelim razbiraniya i kriterii,no za da e obektivna besedata molya koyto se pristrashi da spodeli da ne spekulira s cifri,a da si napishe kolko mu e vaznagragdenieto i kakvi sa mu ochakvaniyata ,nali vse pak ima hora koito im predstoi imigraciya i tova im e edin ot prioritetnite problemi ,koito gi valnuvat .
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

не вярвам да се получи много широка дискусия и то най-вече с реални цифри защото това е тема табу тук да се говори за пари. мисля освен това, че е редно да се подходи с въпроса колко пари ви стигат на месец за да живеете така както искате в Кебек и изкарвате ли ги, а не реално в цифрово изражение, защото живота ни не е само пари, а и много други фактор имат значение, а и за всеки от нас ценностите в този живот са различни. днес един от колегите в кабинета ми разказа че тук защото едно от децата му е имало нужда от бъбречна трансплантация, която не е можело да получи в Алжир - човека си зарязва проктиката като стоматолог и идва тук като бежанец и кара такси, но детето му получава нов бъбрек и вече живее така 6-та година - този колега не го интересуват парите.
мен лично не ме интересуват парите - възможността един ден да работя като стоматологи в среда, в която ще се радвам от избранан професия и работа са ми достатъчен мотив да съм тук и да зарежа частната си практика в БГ и парите изкарвани там. тук заплатата ми стга за наем и малко от храната, но това не е мотив да се откажа или да се чувствам недоволен, но аз имам цел и тя ми е дъстатъчна за да оправдае жертвите които правя.
всеки си има причина и ту далече не е 20-30 кинта на час, но много малко от нас осъзнават реалната причина да са тук или пък ще си я признаят публично.
Plamen

Мнение от Plamen »

Преди 10 минути гледах филма "господин за 1 ден". Човека си беше щастлив и без пари. Не че това е моя тип живот, но все пак парите не определят дали си щастлив, добре и дали ще останеш или не някъде. Казвал съм много пъти че на мене в Канада ми харесва и поне за сега небих се махнал от тука. Парите- ми незнам. Някой е решил че 7р30 е минимума за нормален живот. Аз бих казал че това е минимум за 1 човек. За семейство е доста повече. Обаче има много хора които живеят само с такива пари и се оправят. Аз небих заменил спокойствието за пари. Пак и се очертава да имам много готини комшии от след няколко месеза :wink:
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Az vse oshte ne sam v Kanada, no tai kato veche podpisah parvia si Kanadski trudov dogovor, shte si pozvolia da se izkaja.

V Kanada shte poluchavam (kato nachalo) edva 70% ot tova koeto poluchavam v Germania, nikoi niama da mi plashta lekarstvata, pensionnite mi usigurovki shte triabva da si gi pravia sama (na tova miasto blagodaria na bgmonreal, che ni obrazova ot vreme na vreme). Za smetka na tova shte rabotia TOCHNO tova koeto iskam, shansovete mi da si nameria postoianna pozitsia narastvat znachitelno i, jivot i zdrave, shte mi izdadat Kanadski pasport edin den (sled dalgi godini razmoravane iz Evropa s rabotni visi, stigam do izvoda, che pasport ot tsivilizovana darjava e absoliutno zadaljitelen, osobenno za hora kato men, koito ne sa veche na 21). Taka che za men neshtata ne opirat do kolko pari izkarvam (stiga da sa dostatachno da si pokrivam ejednevnite nujdi), a kakvo kachestvo na jivota i perespektivi mi se predlagat. (Estestveno nadiavam se, che sled parvata godina zaplatata mi v Kanada shte se vdigne, no sveta niama da se svarshi, ako ne se).

Lichno za sebe si namiram (ne sam omajena i niamam detsa) che 30-40 kanadski na chas sa dostatachni za da mi usiguriat dobar (ili pone tova koeto az razbiram pod dobar) jivot kadeto i da e.

Sas zdrave i s pojelanie vseki da nameri rabotata/stranata/zaplata koiato go ustroiva.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

za men - 200 000 cash ili after tax income shte e OK i moje da me predpostavi da stoia

a Plamene - kvo shte kajesh za Stranjanskia Slon :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Plamen

Мнение от Plamen »

KolioBalkanski написа:a Plamene - kvo shte kajesh za Stranjanskia Slon :-)
:?: :?: :?: :nenam:
Не разбрах. Много съм прост май. Кой е тоя странджански слон. Явно е някъкъв бъзик, но ако може едно жокерче :oops:
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...Plamba, "Strandjanskia slon" e onova malkoto prasence ot su6tia film - "Gospodin za edin den" mislia 4e doslovno be6e "4udoto ot strandja planina" :-))))
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

"не всичко е пари приятелю" пее баба лиляня иванова, но парите не са само банкноти опорочаващи човешкити ценности, а жизнен ресурс "защото без пари не пускат в ресторонт дори и най-добрия музикант" беше отговорил бате жоро минчев, така че оставете тези приказки че не е важно колко получаваш, особенно ако получаваш колкото да покриваш жизнените и социалните си нужди. не е важно дали получаваш 1 000 000 или 1 200 000 хиляди, тогава наистина не е чак толкова важно
какво страшно има да кажеш колко са ти парите, аз изкарвам между 1 000 и 2 000 месечно в българия, но хубава е само природата, реално няма никакви перпиктиви и никаква сигурност, няма да помогне нито нато нито евросъюз, всичко се изкривява и побългарява
но не съм и съгласен да отида в канада да работя за 7.50 на час
не виждам и нищо срамно ако си кажеш че работиш за толкова
вчера блеър каза че е работил барман в париж когато ширак вече е бил премиер
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

Temata e strahotna i ne moga da ne izkaza mnenieto si.......
Vseizvestno e , ce v Canada - Quebec se polucava po-malko pari otkolkoto primerno v edna razvita evropeiska darzava kato Germania , Shweizaria , Anglia etc....
No tova koeto Quebec - Canada predlaga "dava" - NIKADE ne mozesh da polucish . Imam predvid PASPORTA , koito shte bade kluc kam vsicki vrati prez koito shte iskash da minesh......
Napalno podkrepiam mnenieto na Baba Pena :thumbsup:

p.s. Dano povece saforumci badat iskreni kakto Bateto i izkazat svoeto mnenie , a ne samo da cetat....., ako vsicki samo cetiahme , tozi forum niamashe da sashtestvuva . Temata e vidiana ot 350 potrebitelia i samo 7 sa napisali svoeto mnenie :roll:
Гост

Мнение от Гост »

Krasy написа:Temata e strahotna i ne moga da ne izkaza mnenieto si.......
Vseizvestno e , ce v Canada - Quebec se polucava po-malko pari otkolkoto primerno v edna razvita evropeiska darzava kato Germania , Shweizaria , Anglia etc....
No tova koeto Quebec - Canada predlaga "dava" - NIKADE ne mozesh da polucish . Imam predvid PASPORTA , koito shte bade kluc kam vsicki vrati prez koito shte iskash da minesh......
Napalno podkrepiam mnenieto na Baba Pena :thumbsup:

p.s. Dano povece saforumci badat iskreni kakto Bateto i izkazat svoeto mnenie , a ne samo da cetat....., ako vsicki samo cetiahme , tozi forum niamashe da sashtestvuva . Temata e vidiana ot 350 potrebitelia i samo 7 sa napisali svoeto mnenie :roll:
Я ми обяснете за този паспорт, че аз все още не мога да схвана /2 години/ какви предимства ще ми осигури ? Какви са тези врати, които ще мога да отключвам с него ? Изобщо не се заяждам, а просто искам да знам, защото аз лично не виждам нищо особено с придобиването на канадско гражданство. Бих могла да работя за тукашното правителство /евентуално/, бих могла да гласувам /ако искам/, бих могла да пътувам /с виза и за Чехия и за Франция, например, ама ако имам пари/, бих могла да кандидатствам за работа в друга цивилизована държава и там ще ме третират не като българин, а като канадец, което няма да ми даде големи предимства ...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Plamen написа:
KolioBalkanski написа:a Plamene - kvo shte kajesh za Stranjanskia Slon :-)
:?: :?: :?: :nenam:
Не разбрах. Много съм прост май. Кой е тоя странджански слон. Явно е някъкъв бъзик, но ако може едно жокерче :oops:
nali si gledal gospodin za edin den,
tam nali imashe edno prase i porodata mu ako ne me laje pametta e "stranjanski slon"
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Krasy написа:Temata e strahotna i ne moga da ne izkaza mnenieto si.......
Vseizvestno e , ce v Canada - Quebec se polucava po-malko pari otkolkoto primerno v edna razvita evropeiska darzava kato Germania , Shweizaria , Anglia etc....
No tova koeto Quebec - Canada predlaga "dava" - NIKADE ne mozesh da polucish . Imam predvid PASPORTA , koito shte bade kluc kam vsicki vrati prez koito shte iskash da minesh......
Napalno podkrepiam mnenieto na Baba Pena :thumbsup:

p.s. Dano povece saforumci badat iskreni kakto Bateto i izkazat svoeto mnenie , a ne samo da cetat....., ako vsicki samo cetiahme , tozi forum niamashe da sashtestvuva . Temata e vidiana ot 350 potrebitelia i samo 7 sa napisali svoeto mnenie :roll:
pasporta ne e niakakv kluch i ne si mislete che shte vi reshi jiteiskite problemi.
mnogo hora go chakat i kazvat che shte si otidat vednaga kato go poluchat no sediat...
na men naprimer ne mi puskat priatelkata da doide v Canada...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Гост

Мнение от Гост »

Не те лъже паметта, Коле, ама кой знае Пламен какво е гледал :D
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Az vzimam tochno kolkoto mi triabvat za da jiveia kato chovek. Ako mi dadat poveche i tiah shte vzema, no ako mi kajat raboti oshte 1 chas shte otkaja. Kato tragna da mra sina mi shte ima vsichko koeto sam ostavil, no v nikakv sluchai 1 milion...shtoto ako mu ostavia tolkova znachi sam bil idiot i ne sam si napravil smetkata kak da gi poharcha predi tova :wink:
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

И как го правите този номер с 7,30 на час, много ми е чудно??? ...след като от 01.05 Мин раб заплата стана 7,45??
Аз лично мога да почна веднага на 9,25 но предпочитам да си бачкам на черно, няколко месеца още... :D
Заключено