Брак с канадец

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Здравейте, извинявам се първо, ако тук не е правилното място за темата. От няколко дни разглеждам форума, но не мога да открия отговор на няколко въпроса, които ме интересуват... Ще се радвам, ако някой от вас може да сподели опит и е минал през същото.
Общувам с канадец от една година насам и той иска да се преместя да живея при него. Въпросите около имиграцията никога не са ме вълнували, но се оказва, че обемът от информация е много противоречив и объркващ, затова предварително се извинявам, ако задавам глупави въпроси :Д
Отскоро обсъждаме как да заживеем заедно и той ми предложи да се оженим, но пред нас стои въпросът къде - в България или в Канада. Дотук установих, че не мога да замина с работна виза (моята професия не е от търсените), нито с учебна. Туристическа няма да ми дадат, защото планирам да емигрирам... Остава вариантът той да дойде в България и тук да сключим брак. Въпросът ми е някой успявал ли е да вземе виза по такъв начин и дали може да сподели опита си? Нашето законодателство признава ли такива бракове? Ще се признае ли и в Канада? Когато се венчаем, ставаме ли и двамата с двойно гражданство или? Изобщо не са ми ясни тези неща... Единствената информация, която успях да намеря е, че трябва медицинско, свидетелство за съдимост и удостоверение, че нямаме други съпрузи, но от там нататък какво? Каква е процедурата по канидатстване за виза, ако съпругът ти е канадец, колко време отнема и какви са изискванията? Попаднах на някакви предупреждения към канадците за чужденци, които ги използват по подобен начин за виза и после ги изоставят и от там стана ясно, че проверяват щателно дали връзката е искрена - което пък съвсем не ми е ясно какво би трябвало да означава и как го проверяват :) И последно - работи ли вече визовия център в София?
Благодаря ви предварително за помощта :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от Koko »

blacksphere написа:Здравейте, извинявам се първо, ако тук не е правилното място за темата. От няколко дни разглеждам форума, но не мога да открия отговор на няколко въпроса, които ме интересуват... Ще се радвам, ако някой от вас може да сподели опит и е минал през същото.
Общувам с канадец от една година насам и той иска да се преместя да живея при него. Въпросите около имиграцията никога не са ме вълнували, но се оказва, че обемът от информация е много противоречив и объркващ, затова предварително се извинявам, ако задавам глупави въпроси :Д
Отскоро обсъждаме как да заживеем заедно и той ми предложи да се оженим, но пред нас стои въпросът къде - в България или в Канада. Дотук установих, че не мога да замина с работна виза (моята професия не е от търсените), нито с учебна. Туристическа няма да ми дадат, защото планирам да емигрирам... Остава вариантът той да дойде в България и тук да сключим брак. Въпросът ми е някой успявал ли е да вземе виза по такъв начин и дали може да сподели опита си? Нашето законодателство признава ли такива бракове? Ще се признае ли и в Канада? Когато се венчаем, ставаме ли и двамата с двойно гражданство или? Изобщо не са ми ясни тези неща... Единствената информация, която успях да намеря е, че трябва медицинско, свидетелство за съдимост и удостоверение, че нямаме други съпрузи, но от там нататък какво? Каква е процедурата по канидатстване за виза, ако съпругът ти е канадец, колко време отнема и какви са изискванията? Попаднах на някакви предупреждения към канадците за чужденци, които ги използват по подобен начин за виза и после ги изоставят и от там стана ясно, че проверяват щателно дали връзката е искрена - което пък съвсем не ми е ясно какво би трябвало да означава и как го проверяват :) И последно - работи ли вече визовия център в София?
Благодаря ви предварително за помощта :)
Процедурата се нарича Фамилно спонсориране, това е раздела за нея в официалният сайт

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"

Някои важни точки
- можете да се подпишете в България, не би трябвало да имате проблем със документа за граждански брак - в смисъл че се признава от канадските власти
- това че сте се подписали не ти дава автоматично канадско гражданство
- съпруга ти трябва да покрива изискванията за това да ти бъде спонсор
- заради зачестилите измами наистина бяха въведени някои нови изисквания, ако не се лъжа например има условие че трябва да живеете заедно в Канада определен период от време (две години) и в случай че се разделите с мъжа ти преди този срок да е изтекъл няма да имаш право на никаква издръжка от негова страна, а може би дори ще си загубиш и статута
- процедурата е в два етапа - първо той трябва да подаде неговите документи в офиса в Мисисага, Онтарио и когато бъде одобрен да ти е спонсор следва втората част - изпращане на твоите документи в офиса в Букурещ от където ще ти издадът имиграционната виза
- визовият център в София едва ли ще ви свърши някаква работа
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Благодаря много за бързия и точен отговор : )
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от Павел »

"проверяват щателно дали връзката е искрена - което пък съвсем не ми е ясно какво би трябвало да означава и как го проверяват?"

Би ли пояснила как точно общувате от една година - виртуално или се виждате на всяко трето число от месеца на неутрална територия?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Павел написа:"проверяват щателно дали връзката е искрена - което пък съвсем не ми е ясно какво би трябвало да означава и как го проверяват?"

Би ли пояснила как точно общувате от една година - виртуално или се виждате на всяко трето число от месеца на неутрална територия?

Нарочно написах "общуваме"... ако се бяхме срещали на живо, щях да го назова по друг начин :D
Връзката ни засега е виртуална, но и двамата имаме желание да прерасне в нещо повече. Говорим денонощно с видео-разговори и смея да твърдя, че се познаваме по-добре от всеки друг около нас :)
Предполагам, че виртуалните връзки не са много на почит, но при положение, че аз не мога да отида в неговата държава, а той може да остане тук само 3 месеца и да се върне пак след половин година, не виждам кой знае какви опции пред нас :Д
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от Павел »

blacksphere написа:
Павел написа:"проверяват щателно дали връзката е искрена - което пък съвсем не ми е ясно какво би трябвало да означава и как го проверяват?"

Би ли пояснила как точно общувате от една година - виртуално или се виждате на всяко трето число от месеца на неутрална територия?

Нарочно написах "общуваме"... ако се бяхме срещали на живо, щях да го назова по друг начин :D
Връзката ни засега е виртуална, но и двамата имаме желание да прерасне в нещо повече. Говорим денонощно с видео-разговори и смея да твърдя, че се познаваме по-добре от всеки друг около нас :)
Предполагам, че виртуалните връзки не са много на почит, но при положение, че аз не мога да отида в неговата държава, а той може да остане тук само 3 месеца и да се върне пак след половин година, не виждам кой знае какви опции пред нас :Д

Дано да става въпрос за брак за документи, иначе ми е мъка за теб и за най-вече родителите ти.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от umeiko »

Имаш два вариант:
1.Той идва в БГ и се жените. След което те спонсорира и задвижва процедурата. Пробпема е че в момента в който се ожените, ти туристическа виза за Канада нема да получиш, и докато не свърши процедурата за спонсортво нема да можеш да посетиш Канада. Което трае може би 1-2г....
2.Отиваш в Канада с туристическа виза (ако те пуснат). Жените се в Канада, след което имаш право да останеш в Канада докато съпругат ти ти задвижва процедурата. През това време нямаш право да работиш. Но ще си в Канада.... Отвсякъде е плюс. Единственият проблем е само да си издействаш туристическа виза разбира се, и разбира се, в никакъв случай не трябва да казваш че имаш намерение да се жениш :)
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

umeiko написа:Имаш два вариант:
1.Той идва в БГ и се жените. След което те спонсорира и задвижва процедурата. Пробпема е че в момента в който се ожените, ти туристическа виза за Канада нема да получиш, и докато не свърши процедурата за спонсортво нема да можеш да посетиш Канада. Което трае може би 1-2г....
2.Отиваш в Канада с туристическа виза (ако те пуснат). Жените се в Канада, след което имаш право да останеш в Канада докато съпругат ти ти задвижва процедурата. През това време нямаш право да работиш. Но ще си в Канада.... Отвсякъде е плюс. Единственият проблем е само да си издействаш туристическа виза разбира се, и разбира се, в никакъв случай не трябва да казваш че имаш намерение да се жениш :)
1. Да, на този вариант сме се спрели. На мен не ми е толкова зор за Канада... и в БГ си ми е добре, но за него ще е трудно... А и не може да получи двойно гражданство тук, трябва да се откаже от канадското, което той не би направил (нито пък бих се отказала аз от българското). Ако единственият проблем е, че се чака 1-2 г., предполагам, че ще чакаме... Искаме да останем заедно след като се оженим, затова той ще дойде тук за колкото може по-дълго.
2. Обмисляхме го този вариант, но после възниква въпросът защо не съм го споменала, когато съм кандидатствала за туристическа виза и защо съм ги излъгала. При което като нищо ще си ме върнат обратно... Четох за няколко такива случаи и предпочитам да го направим както си е редно...

Относно горният коментар - някакъв проблем ли имаш? Че чак споменаваш и родителите ми? Те знаят за него и много го харесват, абсолютно подкрепят връзката ни. Не става въпрос за брак за документи, просто искаме да бъдем заедно. Още преди да започнем да проучваме въпроса как стоят нещата с визите и законите, говорехме как ще се оженим, ще живеем заедно и така нататък. Това, че издават визи не само за Канада, но и за България в следствие на брак, само ни улеснява. Плюс това не вярвам, че сме първата такава двойка, убедена съм, че в този форум има и други хора, които са минали през същото. За това исках и съвети от тях - какви пречки са срещнали, има ли някакви уловки и тънкости в целия процес и т.н. Излишни мнения от хора с бедно въображение, които не могат да проумеят, че двама души могат да си допаднат, дори да са на противоположни краища на света, не са ми нужни, благодаря ти.

Та ако някой има още нещо да сподели по темата - моля, ще се радвам... Ако не - благодаря на всички полезни мнения, ще са ми от полза :)
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Брак с канадец

Мнение от 7George »

Павел написа:
Дано да става въпрос за брак за документи, иначе ми е мъка за теб и за най-вече родителите ти.
Павел иска да каже, че канадците са хора доста различни от нас и такива връзки обикновено се разпадат след време. Но, ти пак ще си дойдеш в Канада, след като минеш тия етапи от процедурата описани горе.

Поне направете едно сватбено пътешествие да се поопознаете първо наживо. Питай го примерно такива неща: ще си плащате ли сметките отделно в ресторанта; издръжката на къщата - и тя ли наполовина; ако има карта за ски, ще прекарвате ли уикендите заедно, или само понякога..
Ако ти е важно нали, може пък той пръв да ти омръзне.

И без раздяла няма да се мине - процедурата трае едно 14 месеца по последни данни, а мъжът без канадски или равностойни доходи, няма да има как да те спонсорира.
Embrace your climate change!
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Ако мнението на Павел е целяло да ме предупреди добронамерено за различията, можел е да го изкаже по различен начин. Именно причината, че канадците (и в частност приятеля ми) са толкова по-различни от нас (или по-скоро от българските мъже, с които аз съм имала "честта" да се занимавам), ме кара да поискам да напусна дома си и да емигрирам (нещо, което никога не съм искала да правя). Обсъждали сме много въпроси и се познаваме вече доста добре, сигурна съм, че няма да има изненади. Ако намекваш, че са по-егоистични и предпочитат да си делят разходите - не съм забелязала подобно нещо. Дори напротив - приятелят ми няма търпение да подели всичко негово с мен, както и аз с него. Но дори и да трябва да плащаме ипотеката заедно, не е ли това смисъла на брака в крайна сметка?
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Брак с канадец

Мнение от 7George »

ОК, явно си готова за тия неща. То изненади може да има със всякакви хора, и с българи в това число. Аз съм доста скептичен към виртуалните връзки, затова се изказах така. Действайте по горния план.
Embrace your climate change!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Брак с канадец

Мнение от Independent »

На мен пък не ми стана ясно кой и защо трябва да се отказва от каквото и да било, при условие, че нито Канада, нито България имат подобни изисквания.
Българско гражданство по натурализация се взима много по-трудно от канадското такова (лично мнение)
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Брак с канадец

Мнение от ivandaman »

Черносферке,

Отначало си мислих че си некой трол и се ебаваш с нас, но като гледам последното ти мнение май на сериозно ги говориш тези неща..

Първо: Нищо против виртуалната връзка. Много хора имат (а някои сме и имали) такива но преди да тръгнете да се жените що човека не дойде в БГ та да се видите.. Като толкова се обичате, покани го на гости, щом родителите ти го одобряват нека да се запознае и с тях. Пък ако и той толкова те обича колкото твърдиш ти направо да идва.. Това би трябвало да е първата стъпка, без нея нищо друго не може да се планира.

Говориш за отказване от Канадско граждансто.. Тези глупости не можах да ги разбера от къде ги изрови та, за това продължавам нататък.. (и ги оставям без коментар)

Ако се ожените в БГ, направете снимки от сватба, от меден месец, снимки с роднини щот ще ви трябват. (емиграцията ги иска). Ще ви питат как и къде сте се запознали и като им кажеш "онлайн" и ще гледат на вас доста подозрително..

Сега нещо от личен опит и по темата.. Аз извадих една еднократна и две многократни туристически визи на жена ми за Канада преди да подам документи за спонсориране.. Дори тя влезе в Канада с туристическа виза и изчака ПР визата (Permanent Resident) на място.

Сега не знам дали на теб ще ти дадат защото всяка ситуация е специфична, аз просто споделям моят опит.. Според мен на теория не губиш нищо ако опиташ да вземеш туристическа виза. Като не ти дадат просто ще подадете за спонсориране..
Само едно ме притеснява в случай че ти откажат. При спонсорството има един формуляр в който питат дали някога ти е отказвано "влизане в Канада" и по принцип няма да изглежда добре ако отговориш с "Да"

Но според мен слагате каруцата пред коня.. Вижте се на живо. Колкото и да не ти се вярва това е важно.. Ако тръгнат нещата тогава мислете за следващата стъпка къде и как ще живеете.. Кой знае.. Може на човека да му хареса в БГ, винаги може да си намери работа като учител по Английски някъде... а бе варианти всякакви
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от Павел »

blacksphere написа:
umeiko написа:Имаш два вариант:
1.Той идва в БГ и се жените. След което те спонсорира и задвижва процедурата. Пробпема е че в момента в който се ожените, ти туристическа виза за Канада нема да получиш, и докато не свърши процедурата за спонсортво нема да можеш да посетиш Канада. Което трае може би 1-2г....
2.Отиваш в Канада с туристическа виза (ако те пуснат). Жените се в Канада, след което имаш право да останеш в Канада докато съпругат ти ти задвижва процедурата. През това време нямаш право да работиш. Но ще си в Канада.... Отвсякъде е плюс. Единственият проблем е само да си издействаш туристическа виза разбира се, и разбира се, в никакъв случай не трябва да казваш че имаш намерение да се жениш :)
1. Да, на този вариант сме се спрели. На мен не ми е толкова зор за Канада... и в БГ си ми е добре, но за него ще е трудно... А и не може да получи двойно гражданство тук, трябва да се откаже от канадското, което той не би направил (нито пък бих се отказала аз от българското). Ако единственият проблем е, че се чака 1-2 г., предполагам, че ще чакаме... Искаме да останем заедно след като се оженим, затова той ще дойде тук за колкото може по-дълго.
2. Обмисляхме го този вариант, но после възниква въпросът защо не съм го споменала, когато съм кандидатствала за туристическа виза и защо съм ги излъгала. При което като нищо ще си ме върнат обратно... Четох за няколко такива случаи и предпочитам да го направим както си е редно...

Относно горният коментар - някакъв проблем ли имаш? Че чак споменаваш и родителите ми? Те знаят за него и много го харесват, абсолютно подкрепят връзката ни. Не става въпрос за брак за документи, просто искаме да бъдем заедно. Още преди да започнем да проучваме въпроса как стоят нещата с визите и законите, говорехме как ще се оженим, ще живеем заедно и така нататък. Това, че издават визи не само за Канада, но и за България в следствие на брак, само ни улеснява. Плюс това не вярвам, че сме първата такава двойка, убедена съм, че в този форум има и други хора, които са минали през същото. За това исках и съвети от тях - какви пречки са срещнали, има ли някакви уловки и тънкости в целия процес и т.н. Излишни мнения от хора с бедно въображение, които не могат да проумеят, че двама души могат да си допаднат, дори да са на противоположни краища на света, не са ми нужни, благодаря ти.

Та ако някой има още нещо да сподели по темата - моля, ще се радвам... Ако не - благодаря на всички полезни мнения, ще са ми от полза :)
Мило наивно същество,

Не зная кое е по-голяма глупост - да твърдиш, че Канада и Бг не позволяват двойно гражданство (аз имам три - българско, канадско + още едно) или това да се омъжиш за някой, който никога не си виждала на живо? Сигурна ли си, че е човека за който се представя - че работи това, което ти е казал, че е собственик на дома, за който ти е казал, че няма някакви дефекти, които не се забелязват по скайпа? Сигурна ли си, че няма лош дъх, криминално досие, ментъл дисабилити , че не е импотентен или с малка (или твърде голяма пишка :D )? Сигурна ли си, че не е сериен убиец?

Опитай се да осмислиш само факта, че не знае, не се е потрудил да знае или знае, но те заблуждава, че трябва да се отказва от канадското си гражданство? Че не си мърда пръста да проучи нещата от сигурен източник, примерно адвокат, ами те е оставил ти да черпиш такава важна информация от непознати от форум, пък бил и той прекрасен като БГКанада?

Пак казвам, най ми е мъчно за родителите ти, щото ако нещо се случи с теб, те ще са тези, които ще страдат най-много.
Айде, успех в авантюрата и експеримента който правиш с живота си!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Брак с канадец

Мнение от umeiko »

Поне в Канада, важи правилото че не си длъжен да казваш това което не те питат.
Освен това, даже и да те питат дали смяташ да се ожениш в Канада!!!! което е много наивен въпрос, ти с най честни сини очи можеш да напишеш че НЕ, не смяташ да се ожениш в Канада.
След което още първият ти ден в Канада да се ожениш.
И ако те питат аджеба що така?
Просто да отговориш че в момента в който си стъпила на кандска земя, и си го видяла пича, направо ти е причерняло и си се оженила/омъжила в твоя случай де.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Може да ти звучи смешно, но този номер минава, най вече защото е истина. След години, като поживееш в Канада, ша разбереш кво имам предвид.
Заключено