Защо напускам България

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Защо напускам България

Мнение от domino »

Преди малко ми пратиха тази статия. Вероятно Яна Добрева също влиза в този форум. Може би дори има ник и пише тук. Ако е така, то искам да и кажа: „Много хубав текст Яна! Много болка си събрала в тези изречения! Дано Канада се окаже за вас, а и за всички нас, по-добра родина от България!”

Това е статията:

http://e-burgas.com/archives/60262"

Не се препоръчва на хора които са в депресия и живеят все още в България. Депресията им може да се задълбочи.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо напускам България

Мнение от Daisy2 »

domino написа:Преди малко ми пратиха тази статия. Вероятно Яна Добрева също влиза в този форум. Може би дори има ник и пише тук. Ако е така, то искам да и кажа: „Много хубав текст Яна! Много болка си събрала в тези изречения! Дано Канада се окаже за вас, а и за всички нас, по-добра родина от България!”

Това е статията:

http://e-burgas.com/archives/60262"

Не се препоръчва на хора които са в депресия и живеят все още в България. Депресията им може да се задълбочи.
Само две неща:
1. Този текст е писан през 2000 година и
2. Яна Добрева се върна в България през 2001 година. В момента пише пиеси и ги поставя - в България.

Линк: http://www.factor-bs.com/news-6940.html"

"- Тръгнахте за Канада, като оповестихте това шумно, пуснахте в интернет обяснение защо напускате България. Всичко ли в него е истина?
- Абсолютната истина, едно към едно... На всеки му се случват различни проблеми и трагедии, никой не е застрахован, никой! На никого не са спестени разочарованието и кошмарът на нашето време.
- Там сте описала зловещи причини да си тръгнете, а защо се върнахте?
- Ох, много е сложен този въпрос. Знаете ли, погледната отстрани, България изглежда различно. Бях в Канада преди 6-7 г., в една страшно добре уредена, социална държава, където всичко е по местата си, там човек живее добре, там и аз щях да живея наистина, както трябва. Но когато видиш България отстрани, откриваш нещо много интересно, поне с мен стана така. България е жива! Жив организъм, разбира се, с всичките му болести. Тук се случват разни неща, страната трепти, тя е витална – и лоша, и добра, и красива, и грозна... Има живот, затова се върнах в България."

и още по темата:
"-ти взе решение да емигрираш в Канада и изброи причините в открито писмо, което дълго се разискваше в интернет. Защо избра да се върнеш?

- Ох, това писмо не спира да ме преследва! С него станах по-известна, отколкото с всичките ми пиеси. Понякога се проклинам, че го написах, искам да забравя онзи период... Заминахме през есента на 2000-а, лятото на 2001-а се прибрах. Съпругът ми остана по-дълго, но пак се върна. Разведохме се. За себе си много бързо разбрах, че там няма да мога да пиша. Щях да съм добре материално, но какво от това! Години след завръщането ми сънувах спокойствието и усмихнатите хора от Торонто. Но помнех, че не съм видяла щастлив емигрант. "


http://www.temanews.com/index.php?p=ema&iid=58&aid=1536"

Не че нещо, ама ми е интерсно как сензация може да стане едно мнение от преди 14 години. И сега, големият въпрос накъм Яна Добрева е "Кое е по-добре, да живееш в уредена или в интересна държава" :) Съдейки по факта, че живее в България, май смята второто :) А определено Канада не е станала по-добра родина за нея....
Последно промяна от Daisy2 на Вто Дек 17, 2013 8:23 am, променено общо 1 път.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Защо напускам България

Мнение от kiro »

Преди седем години съпругът ти беше пребит, виновниците останаха ненаказани, а ти взе решение да емигрираш в Канада и изброи причините в открито писмо, което дълго се разискваше в интернет. Защо избра да се върнеш?
- Ох, това писмо не спира да ме преследва! С него станах по-известна, отколкото с всичките ми пиеси. Понякога се проклинам, че го написах, искам да забравя онзи период... Заминахме през есента на 2000-а, лятото на 2001-а се прибрах. Съпругът ми остана по-дълго, но пак се върна. Разведохме се. За себе си много бързо разбрах, че там няма да мога да пиша. Щях да съм добре материално, но какво от това! Години след завръщането ми сънувах спокойствието и усмихнатите хора от Торонто. Но помнех, че не съм видяла щастлив емигрант. Може би трябваше да издържа заради сина ми, не знам... Сигурно ще напиша един ден роман, защото искам да осмисля всичко това. Знам какво ще е първото изречение: „Моята история се състои от неща, които никога не можеха да ми се случат." Надявам се, че съм загърбила черния период от живота си, сега много бавно и несигурно все още стъпвам на краката си. Тренирам позитивно мислене, опитвам се да преструктурирам живота си. Не ми се иска да си припомням как, когато се върнах, стоях две години без работа, без мъж, без жилище и се опитвах да започна всичко от нулата. Все едно паднах от 15-ия етаж докъм 10-ия и трябваше бавно да се катеря обратно нагоре. Вече си давам сметка, че беше пътуване, което продължава и от което човек пораства. Сега се харесвам повече, отколкото преди 10 години. Разбрах някои важни неща за хората, написах най-хубавите си пиеси. Мога да опиша кризата така - ако допреди нея стоях на брега на реката, после ми се наложи да се бухна в дълбокото, да усетя колко е бурно и студено там.
http://www.temanews.com/index.php?p=ema&iid=58&aid=1536"
Bulgayrian
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо напускам България

Мнение от pumpy »

Но помнех, че не съм видяла щастлив емигрант. "
Колко жалко .... Това не е моята Канада.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо напускам България

Мнение от Bistra »

pumpy написа:Колко жалко .... Това не е моята Канада.
И моята не е. Другата статия обаче все още си е актуална, макар на авторката да не и е провървяло в емиграция.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо напускам България

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
Но помнех, че не съм видяла щастлив емигрант. "
Колко жалко .... Това не е моята Канада.
Ох, това писмо не спира да ме преследва! С него станах по-известна, отколкото с всичките ми пиеси. Понякога се проклинам, че го написах, искам да забравя онзи период... Заминахме през есента на 2000-а, лятото на 2001-а се прибрах. Съпругът ми остана по-дълго, но пак се върна. Разведохме се. За себе си много бързо разбрах, че там няма да мога да пиша. Щях да съм добре материално, но какво от това! Години след завръщането ми сънувах спокойствието и усмихнатите хора от Торонто. Но помнех, че не съм видяла щастлив емигрант. "


Разбрала е пимпи,че трябва да търка с парцала или да мие чиниите ,и набързо се върнала обратно :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо напускам България

Мнение от Bistra »

Начи локализирахме тук вражеските тролове - Мадам Статистика: "Кой носи анцуг и кой не" и естествено Бъз(ик) 11. :D Интересното е да се отбележи, че вчера една от моите познати във Фейсбук си позволи коментар, подкрепящ първата статия и веднага и се хвърлиха най-малкото 3-ма съвсем непознати да я оборват. Аз затова и не пиша много там и си държа заключен профила за хора "не от чергата ми" :D
Между другото ние напуснахме със cxодни мотиви България. Не само, че ми се върна веселостта, ами и като на шега прописах и прорисувах отново. Така че си е индивидуално. :) Вероятно не е успяла да се реализира, както на нея и се искало. Оттам и семейните и проблеми. Само ви гледах сеира...Кой ще отреагира първи на статия от 2002 година, обаче вчера никой не клъвна на кукичката. Всички бяха заети с имотните глупости на Мухъта. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо напускам България

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:Начи локализирахме тук вражеските тролове - Мадам Статистика: "Кой носи анцуг и кой не" и естествено Бъз(ик) 11. :D Интересното е да се отбележи, че вчера една от моите познати във Фейсбук си позволи коментар, подкрепящ първата статия и веднага и се хвърлиха най-малкото 3-ма съвсем непознати да я оборват. Аз затова и не пиша много там и си държа заключен профила за хора "не от чергата ми" :D
И защо да сме врагове? :) Всеки е свободен да си търси щастието, където той си прецени. И е свободен да коментира в подкрепа или против каквото си пожелае. Нима в Канада хората на различно мнение по някакви въпроси са твои врагове? За мен не е така и никъде няма да бъде - нито в Канада, нито в България, нито на друго място на света.

Тук намерих доброжелателни хора, които въпреки някои недоразумения (като това на Оптикс с анцузите, което и той сам призна, че е недоразумение :)) си казаха искрено мнението по мои питания - и аз им благодарих. След това аз сама си решавам и си нося отговорност за решенията.

А конкретната статия коментирах не защото не й вярвам, а защото смятам, че авторката си е позволила да направи нещо под влияние на емоциите, без да го обмисли и планира добре, и най-вероятно това е причината да се върне. И сега се чуди какво да каже за онова си решение и й се иска никой да не го споменава. А който добре обмисли и планира емиграцията си, не виждам причина да не я направи успешна и да не съжалява за нея.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо напускам България

Мнение от domino »

Daisy2 написа: ....

Само две неща:
1. Този текст е писан през 2000 година и
2. Яна Добрева се върна в България през 2001 година. В момента пише пиеси и ги поставя - в България.

Линк: http://www.factor-bs.com/news-6940.html"
:rofl: Благодаря за уточнението Дейзи ! :y: Язък дет се пънЪх толкУз да мисля хубави пожелания ! :D Тя момата вече си била в България! т.е не била заминала на 14 септември 2013, а "най ми била заминала" на 14 септември 2000 :D !
Последно промяна от domino на Вто Дек 17, 2013 12:11 pm, променено общо 2 пъти.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо напускам България

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:И защо да сме врагове? :) Всеки е свободен да си търси щастието, където той си прецени. И е свободен да коментира в подкрепа или против каквото си пожелае. Нима в Канада хората на различно мнение по някакви въпроси са твои врагове? За мен не е така и никъде няма да бъде - нито в Канада, нито в България, нито на друго място на света.
О, не, в никакъв случай не сме! Просто сме различни. Само че и аз като Батето не спирам да се чудя, за какъв ли пишеш в канадски форум, като нямаш и намерение да емигрираш - чисто любопитство?
Ето примера с "Краля на апогеите". За неговият вкус би бил по-подходящ форум от типа на e-bane.net. Да, ама, нйе! :D
Споделям наблюдения, само значи - без офанзива. :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо напускам България

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа: ...Само че и аз като Батето не спирам да се чудя, за какъв ли пишеш в канадски форум, като нямаш и намерение да емигрираш - чисто любопитство?
Това, че ти смяташ така, не го прави вярно :) А обяснения не давам никому - no offence! :handshake:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо напускам България

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:А конкретната статия коментирах не защото не й вярвам, а защото смятам, че авторката си е позволила да направи нещо под влияние на емоциите, без да го обмисли и планира добре, и най-вероятно това е причината да се върне.
А другото решение го е взела под влияние на какво?
Глупост? Извинявай, ама да те пребиват и ти пак да се вреш там? Мазохизъм?
Брей, май ще се окаже, че българите сме наистина търпеливо племе! Да търпим да издевателстват разни боклуци над нас?
Погледни и само снимките - тази при заминаването и тази при завръщането. Неслучайно пуснах статията вчера в темата за "Преждевременно остарялото поколение". Когато човек не е наясно със себе си стареe не с дни, не с часове,a с мигове и няма спасение от пречупена воля, няма!
Последно промяна от Bistra на Вто Дек 17, 2013 11:53 am, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо напускам България

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа: Вероятно не е успяла да се реализира, както на нея и се искало. Оттам и семейните и проблеми.
E, кога да успее да се реализира между есента на 2000 и лятото на 2001 :D Може би си е вярвала, от стълбичката на самолета ще почне да пише пиеси на английски и ще ги поставят в рамките на няколко месеца :D Нямам идея на какво е разчитала всъщност, но каквото и да е било, не му е дала време изобщо да има шанс да се реализира. А с това писмо е изгорила доста мостове след себе си, но пък като си дъщеря на режисьор и актриса, вероятно не е проблем да се върнеш в театъра, макар и след такава категоричност в ненавистта си.

А на мен ми е интересно, щом така вижда живота в България (което си е нейно право и аз не го оспорвам в никакъв случай!), как сега живее тука?!
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Защо напускам България

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
Daisy2 написа:А конкретната статия коментирах не защото не й вярвам, а защото смятам, че авторката си е позволила да направи нещо под влияние на емоциите, без да го обмисли и планира добре, и най-вероятно това е причината да се върне.
А другото решение го е взела под влияние на какво?
Глупост? Извинявай, ама да те пребиват и ти пак да се вреш там? Мазохизъм?
Брей, май ще се окаже, че българите сме наистина търпеливо племе! Да търпим да издевателстват разни боклуци над нас?
Точно това коментирах - писали сме едновременно :) И аз се чудя след такова публично изразено мнение как изобщо се е върнала. Не знам, трябва да питаш самата нея. :D
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Защо напускам България

Мнение от спиро »

Bistra написа: Ето примера с "Краля на апогеите". За неговият вкус би бил по-подходящ форум от типа на e-bane.net. Да, ама, нйе! :D
това са понятия изпълнени със смисъл на една по- крехка възраст, бистра!!!
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Публикувай отговор