Работодател

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Lyubomir
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 18, 2013 2:35 pm

Работодател

Мнение от Lyubomir »

Добър ден/вечер на всички сьфорумци! Извинявам се,ако някой се отегчава от поредната тема относно спонсорство/работодател. Имам няколко конкретни въпроса,бих се зарадвал на някое друго мнение или поне градивна критика. Ако работодател,без значение от естеството на работа би ли бил възможен вариант за спонсорство? Имам предвид,че имам познати,които са ми намерили работа и работодателят иска да работя за него. Другият ми въпрос е,дали,след като имам квалификация,отговаряща на "8252" или поне се надявам моята степен "техник-озеленител" да я препокрива,бих могъл чрез работодател(тоест спонсор) да кандидатствам по скилд трейс,дори суб-капьт да е запълнен? Обмислям и други варианти,тъй като ще записвам и курс за водопроводчик и това май ще е последният ми вариант.Извинявам се отново на всички сьфорумци,които са почувствали че са изгубили от времето си,четейки моят пост. :tmi: :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работодател

Мнение от Koko »

Lyubomir написа:Добър ден/вечер на всички сьфорумци! Извинявам се,ако някой се отегчава от поредната тема относно спонсорство/работодател. Имам няколко конкретни въпроса,бих се зарадвал на някое друго мнение или поне градивна критика. Ако работодател,без значение от естеството на работа би ли бил възможен вариант за спонсорство? Имам предвид,че имам познати,които са ми намерили работа и работодателят иска да работя за него. Другият ми въпрос е,дали,след като имам квалификация,отговаряща на "8252" или поне се надявам моята степен "техник-озеленител" да я препокрива,бих могъл чрез работодател(тоест спонсор) да кандидатствам по скилд трейс,дори суб-капьт да е запълнен? Обмислям и други варианти,тъй като ще записвам и курс за водопроводчик и това май ще е последният ми вариант.Извинявам се отново на всички сьфорумци,които са почувствали че са изгубили от времето си,четейки моят пост. :tmi: :)
Любо, нещо си объркал имиграционните процедури и честно казано аз не мога да се оправя из конкретните ти въпроси какво точно се опитваш да направиш. Нека да уточним че - могат да се спосорират роднини, основно съпруг/съпруга, а работодател може да ти направи предложение за работа на база на което да получиш работна виза или да кандидатстваш по някоя от имиграционите програми, но вариант да те спонсорира работодател аз поне не знам да има.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Lyubomir
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Ное 18, 2013 2:35 pm

Re: Работодател

Мнение от Lyubomir »

Може би още не съм достатъчно в час с терминологията.. Основно се опитвам да разбера дали можеш да имигрираш примерно с работна оферта без значение от естеството и,примерно с работна оферта за дистрибутор или за да кажем за "почти готвач" или работа в строителството..единствените квалификации,които притежавам до момента ги опоменах по-горе +3 години университет в бг,но поради липса на стаж се опитвам да си намеря вариант да замина като ън скилд или ако е скилд да е вероятно за аргикьчльр :tmi: английският ми е достатъчен,за да стигна до там,че след като изчетох от а до я 100 пъти сайта на канадските имграционни да търся алтернативи,които мъже би не мога сам да намеря :) имам познати,които могат д ми съдействат за работна оферта :) благодаря за отделеното време!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Работодател

Мнение от balbi »

Любо моя съвет е да седнеш да прочетеш из официалния сайт за работодателите, които имат право да наемат чужди работници. LMO е нещото, което те интересува. Подобно се издава на работодател за конкретен човек, който искат да наемат, а също има и такива, които не са обвързани с конкретен субект.
Но наистина Коко е прав, че работодател не може да те спонсорира. С работна виза можеш да влезеш в Канада, ако успееш да се сдобиеш с такава. Казвам "ако", защото предложението за работа не означава 100% работна виза.
Желая ти късмет и търпение по пътя по който тръгваш!

Поздрави!
Публикувай отговор