Пазаруване от Канада?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
fidelis
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 3:48 am

Пазаруване от Канада?!

Мнение от fidelis »

Здравейте на всички.
Първо се извинявам, но не съм сигурен дали тук е мястото за тази тема!
Интересувам се относно пазаруването в kijiji.ca
Аз си живея в Бг, но искам да купя нещо от този сайт, обаче невиждам опция за купуване.
Въобще има ли някакъв шанс или да забравя?
Писах на продавача, но даже не ме отрази!
Благодаря предварително и на всички желая късмет.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от Koko »

Според мене няма как да стане. Кижижи по принцип не е сайт за он-лайн пазаруване и ако човек си е харесал нещо, се предполага че отива на място да го види и евентуално да го купи, като при това има добрата възможност да се пазари с продавача за цената.
От такова разстояние как би могъл да прецениш какво е реалното състояние на това което искаш да купиш, как би могъл да го платиш (риска да изпратиш пари и да не получиш стоката е съществен), кой продавач би се съгласил да ти го изпрати в друга държава? Кижижи единственото място където се продава въпросното нещо ли е? И в България не може да се намери същото?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от ablood »

В кижижи продавачът е абсолютно анонимен.

Изпращането на пари е безумие.

Не напразно най-атрактивните оферти за коли се оказват "пратете ми парите и адрес къде да ви шипна колата".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
fidelis
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 3:48 am

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от fidelis »

Благодаря
За жалост тук това което търся няма цена под 550лв, а в kijiji намирам на по 100-150 $
Което определено ме блазни, но риска е голям.
А дали има сайт който би ми бил полезен освен ebay?
Мерси отново.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от ablood »

fidelis написа:Аз си живея в Бг, но искам да купя нещо от този сайт, обаче невиждам опция за купуване.
fidelis написа:За жалост тук това което търся няма цена под 550лв, а в kijiji намирам на по 100-150 $.
:x
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от naskoAH »

Пробвай в prodavalnik.com
Това е български сайт , който също не е за он лайн пазаруване , но има интерсни неща. Аз съм продавал там , но не съм пазарувал.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от Mark_2013 »

fidelis написа:...
А дали има сайт който би ми бил полезен освен ebay?
Мерси отново.
http://www.dx.com/

доставят безплатно в България. Тествано.

Преди да купиш, чети мненията на хората за продукта. Някои неща не са първо качество, но определено мненията за продукта отразяват реалното качество.

А кижижи си е супер за намиране на добри сделки, но само ако си на място тук. Никога не приемай да плащаш и да ти доставят нещо от там, освен ако не искаш да загубиш :)

=========================
Please take the following precautions while using Kijiji:

•When buying or selling, you should meet in-person to see the product and exchange funds. Meet in a public place with many people around, such as a coffee shop.

Never send or wire money to sellers or buyers. This includes mailing a cheque or using payment services like PayPal, Square Transactions, Online Jumble Sales, eTradeDepot, Gizmagdepot.com, Rent Monitor, Amazon Payments, Bidpay, Google Wallet/ Checkout, Canada Post, Western Union or Money Gram. While these sites can be very useful and secure, typically scammers are only pretending to use them and will even go so far as to falsify documents ‘from’ a legitimate company.

•Kijiji International Limited, eBay, PayPal or any other company does not offer any sort of protection programs or secure payment systems for Kijiji items. Any emails or web sites that talk about such systems are scams, even if they may have the Kijiji logo. If you receive any emails promoting these services, please forward the message to us.

•Be wary of emails asking you to confirm your account or confirm a password or email address change not requested. These are very often phishing emails by scammers trying to gain access to your account. Any emails we send requiring you to log in will bring you directly to our site to do so. The Kijiji sign in page should always show up as being secure in your web browser. Click here to learn more

•Make yourself aware of common scams. The following are more in depth articles on tips for avoiding scams while checking out the Tickets, Real Estate, Cars and Vehicles, Jobs, Services, and Pets sections. Also here are common Reply Scams that can come in response to your ad or when you reply to an ad.

•Do not give out personal or banking information (e.g. social insurance number, bank account number) over the Internet.

•Inform Kijiji of any attempted fraud or suspicious emails, ads, or other activity by community members. In the case of fraud, file a police report and contact us.

•Use common sense. If something sounds too good to be true, it probably is.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от Bistra »

fidelis написа:За жалост тук това което търся няма цена под 550лв, а в kijiji намирам на по 100-150 $
Което определено ме блазни, но риска е голям.
А даваш ли си сметка, че има и разходи за доставка, освен риска? :lol:
Ще ти дам един малък пример за подсказка за обратната посока, ама няма значение, щото и за теб важи.
Книга, която на българския книжен пазар струва около 16 лв, примерно, аз я платих почти тройно за да ми я доставят в Канада. Good luck! ...дет се вика. :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
fidelis
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 3:48 am

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от fidelis »

Еее вие ме взехте на базик... при положение, че стигнах да ровя в канадски сайтове дали незнам и не съм ровил в продавалника? А и дали не съм на ясно, че има пари за доставка? Мисля каквато и доставка да е, ако го взема на 120 $+ доставка едва ли ще е 550-600лв!
Ablood - неразбрах кое те възмоти толкава?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от speedy »

Да купуваш от kijiji е все едно да купуваш по обява от вестник. Ако си намерил нещо, което те интересува, виж какъв е начинът, който продавачът е обявил за връзка - телефон, e-mail - и го питай директно. Друг не може да ти помогне.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от MrGeek »

fidelis написа:Писах на продавача, но даже не ме отрази!
Е как очакваш да те отрази? Продавача очаква да се срещне с някой на живо, за да си вземе парите в кеш за стоката на момента. Даваш ли си сметка каква е алтернативата, за да осъществи сделка с теб? По какъв начин ще си получи парите и какъв зор трябва да види, за да ти изпрати стоката? Разбира се, че няма да те отрази по никакъв начин. За тези цели си има eBay. Там продавачите са се прежалии, че трябва да се занимават с пощенски доставки, за което са си калкулирали и съответния разход разбира се. Но по-важното е, че съществува системата за сигурно разплащане на Paypal. Пазаруването в Кижижи дори е дислоцирано по градове - ако продавача е в Торонто, едва ли ще се занимава с потенциални купувачи от Реджайна в общия случай.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от davidT »

fidelis написа:Благодаря
За жалост тук това което търся няма цена под 550лв, а в kijiji намирам на по 100-150 $
Което определено ме блазни, но риска е голям.
А дали има сайт който би ми бил полезен освен ebay?
Мерси отново.
Дай линк да видим кое е тва нещо, толкова по евтино и само в киджи да го има

Иначе варианта е някой познат бг да ти го купи от продавача и да ти го шипне към бг
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от optics »

да не е отключен айфон 4 ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
fidelis
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 3:48 am

Re: Пазаруване от Канада?!

Мнение от fidelis »

Ок благодаря
Ще се съсредоточа към ebay или amazon
Публикувай отговор