Въпрос за времето в Брит. Колумбия

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от Stoynev »

Здравейте,
искам да попитам живеещите във Ванкувър/Виктория следня въпрос - позволява ли времето там зимата да се играе навън тенис на корт, баскетбол, футбол, каране на ролери или колело - въобще всякакви занимания на открито ?
Като гледам времето в интернет (Theweathernetwork.com) това ми се струва невъзможно.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от roumensp »

Stoynev написа:Здравейте,
искам да попитам живеещите във Ванкувър/Виктория следня въпрос - позволява ли времето там зимата да се играе навън тенис на корт, баскетбол, футбол, каране на ролери или колело - въобще всякакви занимания на открито ?
Като гледам времето в интернет (Theweathernetwork.com) това ми се струва невъзможно.
За другите спортове не знам, но футбол играят. Сняг почти не виждаме и ако си толкова запален, не е проблем, но между това дали времето позволява и дали е приятно има голяма разлика. Лично аз не бих се размотавал с колело на 5 градуса температура, дори и да не вали дъжд.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от Stoynev »

Мерси за отговора Румене,
че кой иска да прави нещо дето не му е приятно. :) Когато е слънчево време и сухо 5 градуса не мисля че ще са ми проблем. Но ако ръми всеки ден и има локви навсякъде, пощадките не се поддържат - това ще ми е проблем. Питам защото обмислям да се преместя там, ама цяла зима само indoor activities за децата :?:
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от the_coach »

Стойнев, тук има три състояния на времето - когато започва да вали, когато спира да вали, и когато вали :D
Това обаче не пречи особено на хората тук, виждал съм в дъжда и колоездачи, и мотористи.
Както ти каза Румен, в дъжда си играят футбол спокойно. За тенис на корт има много закрити зали, има басейни, има квото ти душа иска. Възможности за ски, сноуборд и всякакви зимни спортове - само на 15-20 минути с кола.
Времето като цяло, аз още не съм се аклиматизирал, но ще се изумиш колко много хора през зимата си ходят по къси гащи, чехлички, сандали. А когато се покаже слънце (макар че като се покаже слънцето е по-студено) младите канадки тръгват по кълки и потничета :D
Ако си спортист, и си в Канада отдавна, времето във Ванкувър изобщо да не те притеснява ;)

Между другото, в Монреал като падне снега как карате колело или ролери, или как играете тенис на корт на открито ?
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от Stoynev »

fighter написа:Стойнев, тук има три състояния на времето - когато започва да вали, когато спира да вали, и когато вали :D

.......................................................................................
Между другото, в Монреал като падне снега как карате колело или ролери, или как играете тенис на корт на открито ?
В Монтреал всичко е indoor 6 месеца - от ноември до април. На открито не правим нищо (освен пързалянето по снега и леда). Тук индоор също има всичко (почти :) ), даже най-вероятно има много повече развлечения от Ванкувър. Само че мен ме притскат лични причини да се преместя бързо. За мене начина на живот е по важен от големината на чека дето ще взимам. Чувал сам за хубавото време и пририда във Ванкувър и затова речих да попитам тук. Мерси за отговора
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от bp_de »

Stoynev написа:Здравейте,
искам да попитам живеещите във Ванкувър/Виктория следня въпрос - позволява ли времето там зимата да се играе навън тенис на корт, баскетбол, футбол, каране на ролери или колело - въобще всякакви занимания на открито ?
Като гледам времето в интернет (Theweathernetwork.com) това ми се струва невъзможно.
Ами зависи как се аклиматизираш....Моита племеница ако е навън до къде минус 1-2 ме ръчка да сме ходили да караме колело и ми мрънка ако не искам.
Когато вали –да го спепенувам - не пороен дъжд- демек на първа степен на чиатачките смогват да забършат стъклата – та в такова време децата си играят на улицата доволно често и никои от родителите не се притеснява.
Миналата година януари зет ми ме кара на летището -6 сутринта- та тои ми вика какво си се навлекал,топло е , а е къде 5 до 6 градуса плюс – та тои беше по къси гащи и с едно леко яке.... все пак тои е местен де да уточня.
Та така – всичко е относително.........
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от the_coach »

Само да допълня, че малкия ни син редовно се връща от училище мокър и кален, че играят футбол навън.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от pumpy »

Миналата седмица беше минус 22 и прехвърчаше снежец и един пациент дойде сутринта с колелото си - направо щях да падна.
Аз от септември до сега летя през Ванкувър по веднъж в месеца и е нямало един път на туй пусто летище да не вали - направо супер подтискащо, една втора Холандия.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от optics »

Като човек карал колело и на 5 и на минус 15, в Онтарио, БиСи и още две други монархии, твърдо стоя на мнението, че карането на колело е много по-за предпочитане пред чакане по спирки.
Тука както ми е разположението, с колело ходя на работа за 18 минути. С рейсове излиза поне 25 а понякога и повече поради което го правя само когато много се налага (средно, бих казал - един ден годишно).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от bucca »

Да, мъжът ми играе футбол и през зимата, че и мачовете им са късно вечер понякога. Хората тук не ги притеснява дъжда - правят си всичко друго, което правят и когато е сухо времето. Единствено, ако вали много силно, тогава може би не е приятно да си навън.
Иначе, аз окончателно се убедих, че канадците са моржове - само да пекне малко слънце и веднага ще видиш хора по джапанки и къси панталони, нищо че е януари.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от the_coach »

bucca написа:Да, мъжът ми играе футбол и през зимата, че и мачовете им са късно вечер понякога. Хората тук не ги притеснява дъжда - правят си всичко друго, което правят и когато е сухо времето. Единствено, ако вали много силно, тогава може би не е приятно да си навън.
Иначе, аз окончателно се убедих, че канадците са моржове - само да пекне малко слънце и веднага ще видиш хора по джапанки и къси панталони, нищо че е януари.
А какво ще кажеш за времето от понеделник насам, слънчево и горещо, днес термометъра на колата ми показваше 18 градуса. Спешно ходихме да търсим сандали и чехли, че нали сме канадци вече :D
Че и целия уикенд го дават да е така горещо, смятам в неделя да направим една екскурзийка до Уислър, надявам се и там да е слънчево времето.
Иде лятото :party:
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за времето в Брит. Колумбия

Мнение от bucca »

Така си е, тези дни времето ще е страхотно :). Хайде дано остане така топло и слънчево за по-дълго! :sun: :f:
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор