Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от lili85 »

Здравейте, на всички. Аз и моето семейство-съпруга ми и сина ми, който е на почти 3 години, започваме да се подготвяме по Федералната процедура. Първо бяхме решили да кандидатстваме за Квебек, но професиите ни явно не са много търсени там- моят съпруг ще е водещия той е завършил Материалознание и металургия, аз Полимери (Органична химия) и Управление на качеството (Исо 9000 и т.н- това не знам дали се търси там). Мисля, че ще ни е много по-лесно да се подготвим с английския и за изпита. Наистина ли във Федералната част е толкова по-скъпо и къде мога да открия списък с точките,която ми дава моята професия( Квебекските ги бях открила, но за Федералните не мога да се ориентирам). Моля дайте съвет добър избор ли съм направила с Ванкувър? Ако има хора, които се подготвят за там предлагам да си организираме срещи. Някой знае ли дали някой дава консултации по Федералната процедура в София.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от tonich »

lili85 написа:...Наистина ли във Федералната част е толкова по-скъпо?
Наистина.
А във Ванкувър е най-скъпо.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от al_bulgaria »

lili85 написа:Здравейте, на всички. Аз и моето семейство-съпруга ми и сина ми, който е на почти 3 години, започваме да се подготвяме по Федералната процедура. Първо бяхме решили да кандидатстваме за Квебек, но професиите ни явно не са много търсени там- моят съпруг ще е водещия той е завършил Материалознание и металургия, аз Полимери (Органична химия) и Управление на качеството (Исо 9000 и т.н- това не знам дали се търси там). Мисля, че ще ни е много по-лесно да се подготвим с английския и за изпита. Наистина ли във Федералната част е толкова по-скъпо и къде мога да открия списък с точките,която ми дава моята професия( Квебекските ги бях открила, но за Федералните не мога да се ориентирам). Моля дайте съвет добър избор ли съм направила с Ванкувър? Ако има хора, които се подготвят за там предлагам да си организираме срещи. Някой знае ли дали някой дава консултации по Федералната процедура в София.
Хайде поразгледай форума малко по-подробно и ще си отговориш сама на повечето въпроси. Само ще кажа, че професията ти не ти дава точки, а единствено ти позволява да участваш в програмата. Образованието ти дава точки. В момента процедурата по Федералната програма е спряна, ще бъде възобновена на 04.05. Всички очакваме списъка с професии, чак след това ще може да се коментират отделните случаи.
И пак казвам - разгледай подробно форума, има достатъчно информация.

Поздрави
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от the_coach »

tonich написа:
lili85 написа:...Наистина ли във Федералната част е толкова по-скъпо?
Наистина.
А във Ванкувър е най-скъпо.
Е, ти сега направо я отказа :D
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от lili85 »

Не съм се отказала, вчера говорих с хора, които над 10 години живеят в Ниагара и ми казаха, че наистина в Ванкувър стандарта е по-висок в сравнение с Квебек, но заплатите са доста по-високи... също ми казаха, че ако след 1 година си приравним дипломите с нашите специалности ще вземаме заплати, които не сме сънували в Бг. Искам просто хубав и нормален живот. Съжалявам, че може би задавам глупави въпроси, но съм още в началото, а не искам да се лутам безкрайно, още на 1вата дата мисля да подам документи :)
Последно промяна от lili85 на Пон Фев 18, 2013 5:43 am, променено общо 1 път.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от the_coach »

lili85 написа:Не съм се отказала, вчера говоеих с хора, които над 10 години живеят в Ниагара и ми казаха, че наистина в Ванкувър стандарта е по-висок в сравнение с Квебек, но заплатите са доста по-високи... също ми казаха, че ако след 1 година си преравним дипломите с нашите специалности ще вземаме заплати, които не сме сънували в Бг. Искам просто хубав и нормален живот. Съжалявам, че може би задавам глупави въпроси, но съм още в началото, а не искам да се лутам безкрайно, още на 1вата дата мисля да подам документи :)
Остави какво сте завършили. Кажи какъв е трудовия ви опит ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от optics »

lili85 написа:Не съм се отказала, вчера говоеих с хора, които над 10 години живеят в Ниагара и ми казаха, че наистина в Ванкувър стандарта е по-висок в сравнение с Квебек, но заплатите са доста по-високи... също ми казаха, че ако след 1 година си преравним дипломите с нашите специалности ще вземаме заплати, които не сме сънували в Бг. Искам просто хубав и нормален живот. Съжалявам, че може би задавам глупави въпроси, но съм още в началото, а не искам да се лутам безкрайно, още на 1вата дата мисля да подам документи :)
Аз имам съмнения към твърдението на твоите приятели в частта за Ванкувърските заплати.
След като имате приятели в Ниагара слушайте ги какво ви казват за Ниагара. Нима е по-надеждно за Ванкувър да слушате непознати никове които дават противоречиви акъли ?
Какви са вашите специалности дето мислите да ги "преравните" ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от lili85 »

Съпруга ми е Master-Material Science and Engineering и има 4 години трудов стаж по специалността. Роднините ми , които заминаха преди около година за Кебек , в момента учат и се подготвят да държат тестове, за да им се признаят магистърските специалности. А"познатите" ми от Ниагара , имат деца, студенти които през летния сезон работиха във Ванкувър, те споделиха мнението си за високите заплати и аз съм склонна да им вярвам.
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от al_bulgaria »

lili85 написа:Съпруга ми е Master-Material Science and Engineering и има 4 години трудов стаж по специалността. Роднините ми , които заминаха преди около година за Кебек , в момента учат и се подготвят да държат тестове, за да им се признаят магистърските специалности. А"познатите" ми от Ниагара , имат деца, студенти които през летния сезон работиха във Ванкувър, те споделиха мнението си за високите заплати и аз съм склонна да им вярвам.
С риск пак да се повторя ще кажа - чети всичко , което ти се чете в този форум. Има доста информация за почти всеки въпрос. Сметнете точки, направете си сметка какво горе долу ви трябва и започвайте да събирате документи. В повечето случаи това отнема 1-2 месеца, затова по-добре сега да започнете.
Ако съпругът ти е водещия кандидат и има само този стаж няма да получи масималния брой точки за стаж.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от Daisy2 »

off topic: Аз питах за филхармонията - изядоха ме за питането ;) не било съществено. Жената пита за за най-същественото според форумните корифеи - пълно мълчание ;) скриха се и никакви ги няма.....

Конкретно: линк към федералната - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp"

Note: As of July 1, 2012, Citizenship and Immigration Canada (CIC) has temporarily stopped accepting applications for the Federal Skilled Worker Program (FSWP). This temporary pause does not apply to those with a qualifying job offer or applying under the PhD stream. We will likely start accepting applications again when the revised FSWP selection criteria take effect. Proposed FSWP changes should come into force in 2013.

Има информация (все още неофициална), че една от промените ще бъде ниво на английски 7 и над (по CLB) като условие - праг за елиджибилити http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=45101"

Нивата на IELTS се приравняват на Canadian Language Benchmark (CLB) ето тук - стр. 14:
http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... 25-eng.pdf"

Относно доходите - ето таблица с класацията на градовете в Канада по доходи:
http://www.cbc.ca/news/business/story/2 ... ities.html"

Statistics Canada released data Wednesday on median total family pre-tax annual income for major metropolitan centres in 2010:
1. Ottawa-Gatineau: $90,790
2. Calgary: $89,490
3. Edmonton: $87,930
4. Regina: $84,890
5. Guelph, Ont.: $82,560
6. Oshawa, Ont.: $82,270
7. Saskatoon: $80,570
8. St. John’s: $78,210
9. Victoria: $77,820
10. Kingston, Ont.: $77,140

Ванкувър не е в топ 10.

А, и още нещо - след като още няма списък с професиите, по които може да се кандидатства, не е ясно кои ще са елиджибъл и от там, дали вашите ще бъдат.
Последно промяна от Daisy2 на Вто Фев 19, 2013 8:15 am, променено общо 1 път.
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Само водещия кандидат ли се явява на IELTS?

Мнение от lili85 »

Мерси много на всички за отговорите и помощта. Имам следния въпрос-прочетох във форума, за IELTS, че само водещия кандидат се явява на изпита, а съпругата му( в случая аз) трябва само добре да съм подготвена с езика. Верно ли е това или хората във форума са сгрешили. Защото знам, че за Квебек се явяваме и двамата на френски.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от Daisy2 »

За федералната все още новите условия не са публикувани. Тоест, каквото и да са казали във форума по въпроса за ИЕЛТС, е било за старите условия. Най-добре изчакайте да публикуват новите условия - там вероятно ще е уточнено и това. При всички положения мисля, че предвид това

"Consultation feedback encouraged replacing the spousal education adaptability factor with spousal basic language proficiency to improve the likelihood of a family’s successful integration and to reduce spousal vulnerability. Given the overall importance of language proficiency for successful establishment, CIC proposes to proceed with this change."

ще трябва и придружаващият да се яви на изпит, за да му дадат точки. Не виждам иначе как ще докаже, че е добре подготвен. Но все пак ще изчакаме и ще видим. Аз лично смятам, че е добре и двамата да се готвите за изпит по езика/ците, но това си е мое мнение :)
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от lili85 »

И аз съм на това мнение, че и двамата трябва да сме добре подготвени- все пак трябва да се справяме там с детски градини и работа и може би куп други неща. Не може да се излагаме и за пореден път да кажат, че българите са тъпи.......
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за Ванкувър и Федерална процедура

Мнение от al_bulgaria »

lili85 написа:И аз съм на това мнение, че и двамата трябва да сме добре подготвени- все пак трябва да се справяме там с детски градини и работа и може би куп други неща. Не може да се излагаме и за пореден път да кажат, че българите са тъпи.......
Добре де, човека по-горе ви пусна линк с моята тема, в която всичко с евентуалните промени съм описал подробно. Не знам защо просто не го прочетете внимателно и да ви стане ясно?!?

Ето отново линка:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=45101

Там пише , че евентуално няма да се дават точки за образованието на съпътсващия партньор, а за неговите познания по английски, които трябва да се докажат с успешно взет IELTS със следните оценки по всички модули:
Accompanying spouse/partner’s official language (CLB/NCLC 4) 5
Listening: 4.5
Reading: 3.5
Writing: 4.0
Speaking: 4.0

Така че поняние като "добре подготвен" няма, има оценки, които трябва да се изкарат.

Пак казвам - прочетете темата по-горе, пише всичко!!!
Публикувай отговор