За БГ-то, Европата и т.н.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от joro »

Поживях и поработих малко и аз по Европата, първо в Литва, после в Испания, в Чехия ходя вече 2 пъти. В началото като отиде човек в друга държава вижда огромна разлика между нея и БГ, но колкото повече живее в чуждата държава, толкова повече тя му заприличва на родната България. Например в Литва и Чехия е много чисто по улиците, има великолепни сгради и замъци, хората по улиците са много любезни. Но в крайните квартали, където са бачкаторите и емигрантите е същата цигания и мърсотия, като в София, че и по-зле. В Литва няма бездомни кучета по улиците, но пък има пияници, които като кучета се търкалят по улиците и лазят на четири крака :D :D :D В Прага също има пияници, и то най-вече жени. В парковете можете да срещнете дърти чехкини, нафиркани до козирката и тръгнали на лов за мъже. :D В Испания пък виждаш фасове и хартийки по улиците, като в София. Освен това испанците са страшно мързеливи, при 25% безработица по полетата е пълно с българи и румънци, които им берат портокалите. Самите испанци стоят на социала, който емигрантите им изкарват :clap: :clap: Иначе Испания е прекрасна страна, но само за туристите.
А сега и за родното БГ- няколко хубави неща. Метрото ни е по-хубаво от това в Прага, който не вярва да дойде и да го види с очите си. София е малко по-чиста от преди, поне по центъра, но има какво да се желае. Хората работят- кой за 1 000 лева, кой за 2 000, и не им стигат, оплакват се, че бензинът поскъпва и не могат да си карат джиповете :o И всички са единодушни в това, че средната заплата е 300 лева, макар, че няма да намерите някой да работи за тия пари. Около София се строят магистрали, работи се здраво и се надявам след време и ние да имаме тия пътища, които имат другите развити държави.
Това, което ни отличава обаче от другите държави е черногледството и негативизмът. В България всички се оплакват- дори и хора с много пари, хубава професия и заплата и висок жизнен стандарт. Не мога да разбера какво толкова им е криво на тия хора. В Чехия и последния тъпак, който живурка с тяхната минимална заплата от 8000 крони- около 320 евро се гордее, че е чех, гражданин на Европа и т.н. Испанците също се гордеят, дори и и тия, дето ги мързи да берат портокали и висят на социал. За гърците да не говорим- там и клошарите имат такова самочувствие и национална гордост, че биха засрамили дори и Волен Сидеров :rofl: :rofl: :rofl: Та моето мнение е, че на нас българите ни трябва повече оптимизъм, повече национална гордост, и тогава ще се подобри животът ни. И не очаквайте от Бойко, от Царя, Иван Костов или кой да е друг да дойде и да ни оправи, ние трябва да се оправяме. Дали в България, Канада, САЩ или другаде, животът на всеки зависи най-вече от самия него, и от това доколко всеки е готов да направи нещо добро за себе си и за другите около него.
А днес в Банско събират подписка с искане за втори кабинков лифт от града до пистите, понеже сегашният не смогва да извози всички туристи, стават големи опашки и хората са недоволни. Един милион туристи посещават Банско за една година, не са никак малко. И дано да станат повече, че да има парички за всички. Това е от мен, бате ви Жорко, директно от София- Банско, БГ.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от myhata II »

Жорко,бате ти Мухата да те светне ,че чешкото метро рай ще ти се види пред торонтовското,а в Даун Таун Торонто ще ти се стори спалня на боклуците по улиците ,спинкат си сладко и държавата ги храни и завива с одеала ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от Kan_Tangra »

Жоро, ако е така, както го описваш хич недей идва. Ами направо и аз да се връщам. До Банско не ходя. Виж няма да е зле един кабинков лифт до морето да прекарат. :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от pumpy »

Много е интересно когато се сравняват ябълки и портокали: софийското метро било по-хубаво.....Да, през 2012 е по-хубаво от лондонското, например, НО през 1912 лондонското е МНОГО по-хубаво, да не говорим за монреалското през 1967, парижкото през 1981 и т.н. и т.н.
Когато бях дете, баща ми ми казваше, че няма по-хубаво нещо от новата кола. ТОгава нямаше метро в София и не е можел да ми го каже и за метрото, но то е точно така. Да се сравнява нещо ново с нещо на 100 години е просто смешно.....
Миналата седмица си бях с София и бях шокиран от шаренията и циганията, срещана НАВСЯКЪДЕ. Когато завиеш от френската гимназия по Раковски, посока Графа и направо падаш на плочките: една безумна комбинация от алуминий и стъкло ти се изпречква пред очите - сградата на Европейската Комисия, до нея един мастодонт от мрамор и всичко това между 50-60-100 годишни постройки, които са паметници на културата, ако и фасадите им да са с по десетина цвята (от различните по време санирания) - ей такива ми ти работи, но метрото е по-хубаво |( |( |(
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от tonich »

Кому са нужни тези мнения, Жоро?
И то във форума за Канада... :?:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от ivandaman »

joro написа:Поживях и поработих малко и аз по Европата ...............
Като цяло подкрепям подобен начин на мислене... В подобна психологическа нагласа вземат привес проницателността и реалистичното мислене.... Рай на земята няма и може би е по-важно как живееш а не къде живееш макар че има и изключения от това правило...

:clap: :y:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от myhata II »

pumpy написа:Много е интересно когато се сравняват ябълки и портокали: софийското метро било по-хубаво.....Да, през 2012 е по-хубаво от лондонското, например, НО през 1912 лондонското е МНОГО по-хубаво, да не говорим за монреалското през 1967, парижкото през 1981 и т.н. и т.н.
Когато бях дете, баща ми ми казваше, че няма по-хубаво нещо от новата кола. ТОгава нямаше метро в София и не е можел да ми го каже и за метрото, но то е точно така. Да се сравнява нещо ново с нещо на 100 години е просто смешно.....
Миналата седмица си бях с София и бях шокиран от шаренията и циганията, срещана НАВСЯКЪДЕ. Когато завиеш от френската гимназия по Раковски, посока Графа и направо падаш на плочките: една безумна комбинация от алуминий и стъкло ти се изпречква пред очите - сградата на Европейската Комисия, до нея един мастодонт от мрамор и всичко това между 50-60-100 годишни постройки, които са паметници на културата, ако и фасадите им да са с по десетина цвята (от различните по време санирания) - ей такива ми ти работи, но метрото е по-хубаво |( |( |(
Я се качи на руското или испанското метро които са направени преди тея тук да си направят държавата и пак седни да ми обясняваш за новата и старата кола :D
Истината е друга,специално за Торонто от както съм дошъл,не са се трогнали да променят нещо в инфаструктората освен 5 км метро продължение до кампуса на университета в Норт Йорк,а скоро не се вижда да се завърши в близките 2 години :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Я се качи на руското или испанското метро които са направени преди тея тук да си направят държавата и пак седни да ми обясняваш за новата и старата кола :D
:D :rofl: :rock:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от pumpy »

Де го чукаш, де каца |( |( |(
Да се сравнява ново и старо могат само мухите, просто защото няма смисъл, ама как да им го обясниш ???
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от myhata II »

pumpy написа:Де го чукаш, де каца |( |( |(
Да се сравнява ново и старо могат само мухите, просто защото няма смисъл, ама как да им го обясниш ???
????!!!!
Почваш да си противоречиш зъбчо :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от roumensp »

Муха, в Испания безработицата надвишава 25% ... продължавай да им завиждаш за метрaтa. За Русия (са сила) си има друга тема, но и на тях не им завиждам. :D
joro написа:В България всички се оплакват- дори и хора с много пари, хубава професия и заплата и висок жизнен стандарт. Не мога да разбера какво толкова им е криво на тия хора.
Има нещо вярно ... Лично познавам такъв човек, на който 99% от българите могат да му завидят, но и той често ми се оплаква, когато говорим по телефона или Скайп. Национална черта, предполагам ... но може и да е присъща само на нашето поколение, не знам ...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Почваш да си противоречиш зъбчо :D
Той хубаво си противоречи, ами ти кога ще ни просветлиш кои са точно руските и испански метра, които били направени преди възникването на Канада и нейното "метро". Аз все още не мога да си представя съществуването на метрополитен на държавно ниво. Ама може би мухЪтЪ говори за далечното бъдеще или за някакви извънземни градове-държави. Въобще поредния насекомен култ! :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от drifter »

tonich написа:Кому са нужни тези мнения, Жоро?
И то във форума за Канада... :?:
Жоро се върна във форума наскоро. Предизборно.
Есето му е издържано в стил правата линия на партията :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от miteto »

tonich написа:Кому са нужни тези мнения, Жоро?
И то във форума за Канада... :?:
Що пък не? Мен ми хареса неговото описание как той вижда нещата. И без тва на всяко нормално мнение във форума са падат по 10 мнения на ципокрилия и по 5 на la femme fatale de Sainte Catherine.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За БГ-то, Европата и т.н.

Мнение от myhata II »

miteto написа:
tonich написа:Кому са нужни тези мнения, Жоро?
И то във форума за Канада... :?:
Що пък не? Мен ми хареса неговото описание как той вижда нещата. И без тва на всяко нормално мнение във форума са падат по 10 мнения на ципокрилия и по 5 на la femme fatale de Sainte Catherine.
Язък ти че си Модератор Митьооо,ако съм на Коко ще ти дърпам ушите като на малко циганче,ти на вместо да ни се радваш и да ни подкрепяш че пишем във Форума за да става интересен и шарен ти го обръщаш на четалня :D :lol:
Сега БгКанада форум ли е ,или Четанка ?!? :lol:
Дай ни пояснения като модератор моля !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор