Другата Америка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Другата Америка

Мнение от MrGeek »

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Другата Америка

Мнение от optics »

хехе, знаем го и ферито и острова.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Другата Америка

Мнение от umeiko »

Двойно еспресо, старбъкс, Торонто: 2.50
Двойно еспресо, старбъкс, Сан Франциско: 2.00
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Другата Америка

Мнение от ivanko13 »

Важното е хората да имат работа, да изкарват някой лев и да не мислят за глупости... Статията не ми хареса особено, много кръпки има в нея... Ръждясъл ферибот, социалистка от Манитоба и една камара цитати...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Другата Америка

Мнение от bp_de »

*** Наскоро стана ясно също така, че новият мост на стойност 2.3 млрд. долара, свързващ градовете Детройт и Уиндзор (провинция Онтарио), ще бъде изцяло платен от канадското правителство, защото партньорският щат Мичиган не можа да преодолее политическата си блокада (в замяна канадците ще събират всичките такси). При това Отава взе решението без кой знае колко големи дебати или финансови притеснения около значителната сума. ***

За сетен път се убеждавам че част от бг журналисти са много прости..... Или пишат платени публикации
Мост искат кандаците не американчетата...тировете дето карат стока от канадските доставчици на автомобиланта индустрия требе да пристигнат навреме- като не доидат – плаща се обещетение.
От канадска страна идват една камара хора да работят в детроитския регион –всеки божи ден....като закъснеят няколко пъти – шута – една камара гладни чакат да им земат местата....
Говорил съм поне с 20 такива – всички казват –оттатък в Канада няма работа или дори и да има не плащат толкова като в САЩ....та и затова някои пътуват по 100 км в едната посока...

От хамериканско накъм Канада почти нищо не отива ,даже и да чака някои – в повечето случаи тои не бърза – като излизаш от САЩ –никои не проверява-проверяват канадците и то отгоре отгоре ама не така седи въпроса когато се влиза в САЩ...
Та и като събират таксите канадците –повечето платци ще са собствените им граждани ...

Та и които има зор си строи и мост .....
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Другата Америка

Мнение от tot2311 »

Браво и ти се изказа уникално. Горките канадци ей умреха от глад. Всички канадци ги гледам само към щатите пътешестват че иначе тука умреха от глад.
Ти в неква паралелна вселена ли живееш незнам, има интернет медий па информирай се малко.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Другата Америка

Мнение от becks »

bp_de написа: ...
Ти в Детройт или Бъфало стъпвал ли си някога? Май не, защото щеше да разбереш какви глупости си написал. Тва са едни от най-западналите места в щатите

Мостът не се прави за да улесни движението на хора, а на стоки. Хората минават под водата.
25% от търговията между САЩ и Канада в момента минава по един мост - Амбасадор. Този новият мост трябва да е успореден на него, но щата Мичиган няма пари :)
Междуд другото собствениците на сегашния мост пускаха реклами по телевизиите в Онтарио, да се спре проекта. Ето да се образоваш:
http://www.youtube.com/watch?v=gU6Jm7mx ... r_embedded"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Другата Америка

Мнение от Павел »

ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Другата Америка

Мнение от umeiko »

Според споделено от местен чиляк от Уиндор, те са канадци, и са горди че са канадци, и обичат канадското, но ходят до Детройт да пазаруват раната и бензина. И само от това упражнение спестяват 300-400 долара. На година разбира се. Без коментар.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Другата Америка

Мнение от mwanza »

"...Наскоро стана ясно също така, че новият мост на стойност 2.3 млрд...."


Бахти и моста майна. От платина ли ше го правят...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Другата Америка

Мнение от MrGeek »

mwanza написа:Бахти и моста майна. От платина ли ше го правят...
Mwanza, тук не си поплюват в разходите по строителството. Нашият нов мост на HWY1 над Фрейзър дето го довършват в момента, Port Mann Bridge, даже го надминава с около $160 милиона, като си мисля, че това не е окончателната цена, защото май правят доста ревизии на разходите и в момента. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Другата Америка

Мнение от mwanza »

MrGeek написа:
mwanza написа:Бахти и моста майна. От платина ли ше го правят...
Mwanza, тук не си поплюват в разходите по строителството. Нашият нов мост на HWY1 над Фрейзър дето го довършват в момента, Port Mann Bridge, даже го надминава с около $160 милиона, като си мисля, че това не е окончателната цена, защото май правят доста ревизии на разходите и в момента. :D
Виж ся. Аз съм прост дизайнер (и то много прост както викаше Попандов в 13тата годенца на принца :D ) ама 2 и кусур милиарда за мост, малко в повече ми идва. И в същото време тече реклама - Да нахраним децата в училище, че гладни ходили на училище. Незнам ама....да ти *** и моста.

Истината по-скоро не е просперитет (какти пише в статията), ами безхаберно харчене на мангизи мен ако питаш.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Другата Америка

Мнение от umeiko »

Знаеш ли колко взима една детска учителка след 10г стаж? 70-80к. На година. За това че работи 4ч на ден. Половин година. И от време а време имат "учителски събирания". И не отчитам болничните. И Здравните привилегии. И сума ти други дребни екстри.......Е че как да има пари за бедните деца, кажи ми???
Макар че като гледам тука хамериканците май са ги изпреварили, ама ще поживеем ще видиме :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Другата Америка

Мнение от MrGeek »

mwanza написа:Виж ся. Аз съм прост дизайнер (и то много прост както викаше Попандов в 13тата годенца на принца :D ) ама 2 и кусур милиарда за мост, малко в повече ми идва. И в същото време тече реклама - Да нахраним децата в училище, че гладни ходили на училище. Незнам ама....да ти *** и моста.

Истината по-скоро не е просперитет (какти пише в статията), ами безхаберно харчене на мангизи мен ако питаш.
Ами не знам да ти кажа, по принцип според последните статистики ние сме на второ място плътно след ЛА в класацията на най-задръстения трафик на този континент, като тренда е такъв, че май ще изпреварим града на ангелите след някоя и друга година. Та необходимостта от подобни инфраструктурни проекти е кристално ясна, но проблема е, че има много издънки както с разходите, така и с финансирането. Например такава цена на тол таксата измислиха ($3 на минаване в едната посока), че най-вероятно този десетлентов мост световен рекордьор според книгата на Гинес ще бъде заобикалян от сериозно количество комютъри.
At 65 meters wide, the new Port Mann Bridge is the world's widest long-span bridge according to the Guinness World Records.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Другата Америка

Мнение от prace »

а колко струва ферито от Виктория до Ванкувър?
Не казаха ли скоро по телевизията, че пак вдигат цените?
що тук е платно, а в онтарио безплатно?
Публикувай отговор