Oshawa, ON

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Oshawa, ON

Мнение от prace »

Някой има ли повече инфо за Oshawa?
Вижда ми се близо до Торонто, а цените на имотите са доста приемливи. В сравнение с градове на същото разстояние от Ванкувър цените са в пъти по-ниски.
Знам, че са затворили завод за коли и много хора са останали на улицата.
Това ли е причината за ниските цени на имотите или има и нещо друго?
Някой, който е живял там или познава някой да живее нека да сподели инфо.
Благодарско.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Oshawa, ON

Мнение от speedy »

Местният бизнес е действително в криза заради GM. Много хора работят или работеха за тях директно или за поддоставчици.

От друга страна, има влак през половин час до даунтаун Торонто - около един час път.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Oshawa, ON

Мнение от prace »

сигурно ще стане популярно, след промените на закона за купуване на жилища....
народа ще търси нещо по-достъпно за купуване и ще пътува малко повечко до работа...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Oshawa, ON

Мнение от miteto »

Има райони с много уайт траш. Или плашещо близко по манталитет и външен вид до уайт траш. Това според мен е основната причина цените да са по-ниски, защото те и преди бяха по-ниски, когато завода работеше на пълни обороти. Другото нещо за което се сещам, е че е част от Durham region, който е с най-високите property tax в GTA - двойно и тройно в сравнение с Торонто и другите предградия. Има и приятни нормални райончета, просто трябва да се внимава много като се избира квартала.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Oshawa, ON

Мнение от prace »

Ясно. Мерси Митето.
И аз се съмнявах, че не е само завода причината. Бях чела, че Уитби, дето е на съседната улица е много по-добро място за семейства в сравнение с Ошава.
Ама съм много далече и трябваше да попитам местни.
Благодарско.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Oshawa, ON

Мнение от anxeli »

Eх мите, двойно и тройно, нямаше да са останали хора там. На наши приятели в Пикьринг пр.таксите са с 30% по-високи от на др познати в Уилоудейл-Торонто, но и кьщата им е по-голямшка. Много им харесва там, вьпреки таксите :) .
Циганите - на Сатурн !
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Oshawa, ON

Мнение от becks »

големият недостатък според мен е, че 20 км на изток и 20 км на запад от Oshawa, има по една огромна АЕЦ. Иначе изглежда като всяко друго предградие - скучно и еднообразно с бели и руси хора, но за много хора това е плюс
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Oshawa, ON

Мнение от miteto »

anxeli написа:Eх мите, двойно и тройно, нямаше да са останали хора там. На наши приятели в Пикьринг пр.таксите са с 30% по-високи от на др познати в Уилоудейл-Торонто, но и кьщата им е по-голямшка. Много им харесва там, вьпреки таксите :) .
http://www.sellhomestoronto.com/updatenews4.htm"
Oshawa - 1.6587
Toronto - 0.7929
Баш си е двойно мен ако питаш ;) Обаче понеже това е процент върху данъчната оценка на къщата, която естествено за идентични къщи е по-ниска в Oshawa - затова разликата на вашите приятели е само 30%.
Определно има причина цените да са доста по-ниски от тези примерно в Oakville, който е на същото разстояние от Toronto, но както вече казах има и и хубави райончета (ако не се лъжа предимно в кварталите с новото строителство, по-далече от старата част на града).
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Oshawa, ON

Мнение от anxeli »

Да бе, ужас. В Пикьринг е 1.3. Предполагам си плащаш за по- голям двор и по-малко сьседи. Като стане пренаселено и услугите се делят между повече домакинства, данька пада. За мултирезиденшьл е по-дебелко, но не мисля че е повече от 1%.
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор