Let's All Hate Toronto

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Let's All Hate Toronto

Мнение от ivanko13 »

Има ли причина жителите на другите канадски провинции да мразят Торонто? Аз си мислех ,че подигравките които сипят към The Leafs са им достатъчни :D


Let's All Hate Toronto

"I hate the skydome and the CN tower too,
I hate Nathan Phillip's square and the Ontario Zoo,
The rent's too high, the air's unclean,
The beaches are dirty and the people are mean,
And the women are big and the men are dumb,
And the children are loopy cuz they live in a slum!
The water is polluted and their mayor's a dork,
They dress real bad and they think they're New York,
In Toronto, Ontario-o-o"

Arrogant Worms
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от AsicsFan »

Това филмче го имаше във видеотеката срещу нас на плазата, преди Роджърс плюс да си ореже бизнеса в видеотеките (щото сега там само услугите за кабелната и телефоните има)

Та ми беше любопитно и го гледах. Трейлъра е подвеждащ. Филма е супер тъп - водещия всъщност сам предизвикваше някои от хората да му налитат.

Иначе ние сме мърдали само Ниагара, Бари и Китченер. Ама никъде не усетих нищо лошо, само в Китченер биехме на очи и там една направи лека забалежка като казахме че сме от ТО.

Чак такива негативизми като на филма няма
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от grozdan »

Аз лично не мразя Торонто, но определено не го харесвам. По-точно не ми харесва атмосферата някак си, забързан, стресиращ град, с много, много хора. По същите причини не харесвам и НЙС. Общуването е по-скоро фамилиарничене + лицемерие, отколкото нещо друго. Просто прилича на поредния голям северноамерикански град, нищо специално не виждам там.
Иначе хората бяха по-любезни отколкото в Монреал, усмихваха се когато си купиш нещо, обслужваха културно без цупене и разни физиономии.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от Kan_Tangra »

Че къде обслужват с цупене и физономии!?
До сега в Канада не ми се е случвало такова нещо.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от anxeli »

Ей Ванка, в Торонто нямаме време за 75 мин. клипове :lol: ... По-скоро на синдрома на малкия град ми прилича - демек, тия за какви се мислят. Гледах дотам, дето хамилтьн ни мразят защото рьгби отбора все биел техния, абе смешни работи са това, при сьстоянието на отборите по хокей, баскетбол, футбол и тн е като слепец да завижда на едноок |( ...
Разбирам ги донякьде, в града само марсианци няма, повечето индивиди са сьщо от малки градове или други дьржавици, но са научили гадната дреболийка че не са дльжни да са любезни или даже да погледнат някой, ако от него няма да паднат пари, защото най-вероятно няма да го срещнат отново ;). Това е шокиращо, но повьрхностно впечетление. Ако поостанат ще свикнат и ще им хареса. Случайната грубост на анонимници трябва да се извинява понякога. Това не е лицето на града. Повечето торонтовци са много приятни и добронамерени.
Кмета ни е дорк, но поне е човек, какви ги вьршите в Халифакс котарака Тьксидо Стан и бездомния Догфадьр Пиейчди са кандидати за кмет. Тц-тц :worried: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от IRA »

На мен Торонто ми хареса. Мъжът иска да се местим там.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от Павел »

На мен не ми харесва Торонто, защото до него вместо да на направят една планина да спира вятъра, те направили едно студено езеро от което духа гадно.*

*---------------------------------------------------

98 година в Холивуд дойде Десислава да се пробва на американска почва на един измислен фестивал. Понеже ми я повериха, я заведох до Вегас и на другия ден до Каньона. След 4 часа път тя въздъхна и каза "Ех, този пусти каньон не можаха ли да го направят по-близо!"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от roumensp »

ivanko13 написа:Има ли причина жителите на другите канадски провинции да мразят Торонто? Аз си мислех ,че подигравките които сипят към The Leafs са им достатъчни :D
Според мен единствените, които имат някакво основание да мразят Торонто са Монреал, заради многото бизнеси, които са се преместили от единия в другия град. Нямам впечатления жителите на BC да мразят Торонто ...
Районът на Торонто е втори в списъка ми с предпочитани места за живеене в Канада, единствено след Lower Mainland и много пред всички останали.

А ако говорим за хокей, Vancouver Canucks са най-мразените, не The Leafs. ;)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от ivandaman »

Торон'о е супер град... Има за всекиго по нещо... Както и всичко "лошо" и всичко "хубаво"..

The point is: Всеки може да си намери място там стига да иска..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от Marto »

Срещал съм колеги от Торонто със софиянски комплекс - с голямо самочувствие, но без никакво покритие, просто защото са от най-големия град в Канада. Най-веселите ми спомени от времето прекарано в НБ са свързани с опитите на някой надут торонтониън, със снизходителен тон, да "обади" нещо на съдията и незабавния smackdown от страна на втория.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от 7George »

Не, нямам причина. Но почвам да мразя урбанизацията около себе си. Става все по-пренаселено и стресиращо наоколо. При равни други условия бих живял в малък град.

Иванко, ти вече не си от там, така ли стана? ;)
Embrace your climate change!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от Павел »

Marto написа:Срещал съм колеги от Торонто със софиянски комплекс - с голямо самочувствие, но без никакво покритие, просто защото са от най-големия град в Канада. Най-веселите ми спомени от времето прекарано в НБ са свързани с опитите на някой надут торонтониън, със снизходителен тон, да "обади" нещо на съдията и незабавния smackdown от страна на втория.
Е, то Стефан Софиянски си беше леке с голямо самочувствие, това е факт, може и в Торонто да има българи със софийски комплекс, дай сега да ги трепеме.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от umeiko »

Хубав си е града, е малко е топличко, и освен това понамирисва в някои определени часове на денонощието, и малко пари дават, но пък и възможностти за работа са повече.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от IRA »

Явно на мен ми харесва Торонто поради софийския ми комплекс. Колкото и да ми се пъчат не могат да ме бият:rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Let's All Hate Toronto

Мнение от ivanko13 »

7George написа:
Иванко, ти вече не си от там, така ли стана? ;)
Временно ,Джордж... Ама вече сигурно съм homesick, щом почнах да пускам такива теми... :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор