Dental Hygiene

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
000599
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 8:56 am

Dental Hygiene

Мнение от 000599 »

търся хора, които са завършили Dental Hygiene program за обмяна на информация. :hai:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dental Hygiene

Мнение от pumpy »

казвай ?
Аватар
000599
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 8:56 am

Re: Dental Hygiene

Мнение от 000599 »

виж ЛС
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dental Hygiene

Мнение от pumpy »

Guys and gals,

Аз лично мисля, че ако пускате тема е по-мило да приказваме тук, защото така информацията може да стигне до повече хора. С готовност ще отговоря, стига да знам на всеки един въпрос свързан с професията ми, било то в Канада и/или БГ. Просто питайте.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Dental Hygiene

Мнение от valioiko »

Ако няма нещо конкретно по темата до няколко часа, ще я изтрия.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
000599
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 8:56 am

Re: Dental Hygiene

Мнение от 000599 »

кой college си завършил?
докато учеше колко семестера практика имаше?
как си намираше клиенти?
лесно ли си намери работа след като завърши?
Работил ли си за Българи? какви впечатления имаш?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dental Hygiene

Мнение от pumpy »

Edouard Montpetit - Longueuil, QC
Учил съм по изключение 5 семестъра, от нормална програма от 6 за редовни студенти. Практиката започваше през 4 семестър, ако не ме лъже паметта. Всичките пациети се намираха от колежа и те имаха грижата стола ни никога да не е празен. Няколко пъти съм се опитвал да нямам пациент и ми е било много трудно да заблудя системата и да не правя нищо за 3 часа.
Работа след като завърших през 2007 си намерих супер лесно, но видимо по това време пазара е бил по-добър. Знам, че последните години в Онтарио отвориха врати десетина колежа с неодобрени програми, което взе да наводнява пазара в тази Провинция. За Кебес спецификата е че даже и да имаш борда пак не можеш да практикуваш в Кебек без да си изкарал два специфични за провинцията курса: терапия и протетика. По обясними причини се карат в Джон Абот, защото само там се преподава на английски.
Не разбирам въпроса дали съм работил за българи ? Като работодатели в Канада не съм. Имал съм няколко пациента българи в колежа, предимно приятели. Имал съм и един двама пациенти българи в кабинетите, където съм работел след това, но пак предимно приятели.
В крайна сметка не съм делил никога работодателите си по националности, с изключение на азиатците - за тях не бих работил, защото не ми харесва мизерията по принцип.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Dental Hygiene

Мнение от ivandaman »

Пумпи мислих да пускам друга тема, но ще СПАМ-на тази ако модераторите нямат нищо против..

Какво мислиш за "избеляване" на зъбите.. Има ли някакви рискове и негативни ефекти..

Преди година и нещо жена ми пробва някаква процедура "Zoom" мисля че се казваше.. Не видях някаква особена разлика, но нейните зъби така или иначе са си почти перфектни. Цената беше около $200 долара което очевидно не е скъпо но разни други зъболекари твърдят че разрушавало зъбното покритие и че в дългосрочен план не е полезно..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dental Hygiene

Мнение от pumpy »

Аз не знам за негативни страни на избелването, освен временна чуствителност на зъбите. Аз самия съм си избелил зъбите, ако това може да е критерии до колко е вредно или безвредно...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Dental Hygiene

Мнение от ivandaman »

И ти ли използва Зуум процедурата или някоя друга??

Забеляза ли някаква "видима разлика" Аз лично не, но може и да греша..

Има ли по-ефективни методи от Зуум??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dental Hygiene

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:И ти ли използва Зуум процедурата или някоя друга??

Забеляза ли някаква "видима разлика" Аз лично не, но може и да греша..

Има ли по-ефективни методи от Зуум??
Виж сега, ефекта зависи от това до колко емайла на зъбите ти ще позволи на продукта да премине през него и да "избели" дентина отдолу. Един на 10 пациента няма никакъв резултат, независимо от метода или продължителността. Аз лично не препочъчвам и не практикувам ZOOM, защото вярвам, че прилагането на пероксид в по-ниска концентрация за по-дълъг период от време (7-10 дни) дава по-добър и по-стабилен резултат. Един от зъболекарите ми в Монреал даже правеше силна концентрация на стола (нещо като зум, но химически активиран) и след това домашни шини за още 7-10 дни.
Публикувай отговор