програма за студенти

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

програма за студенти

Мнение от crimson.rose »

знам че темата не е за тук но не и намерих друго място така че се извинявам. Преди време бях чела за някаква програма в Kанада за чуждестранни студенти смисъл беше нещо от рода да те приемат там и учиш 4 години и след това ти дават право да устоиш в канада още 3 години или нещо подобно през които можеш да минеш процедурата за гражданство.Може ли някой да ми разясни?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: програма за студенти

Мнение от ablood »

Да си чуждестранен студент в Канада е скъпо. Мнооого скъпо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: програма за студенти

Мнение от pumpy »

Приемат те да учиш - спор няма. Ти можеш ли да си плащаш е въпроса ?
Относно гражданството - няма такъв филм. За да подадеш молба за гражданство ти трябват 1095 дни ЛЕГАЛНО пребиваване в Канада в последните 4 години преди подаване на молбата. Дните прекарани като резидент се борят 1:1, дните прекарани под друга форма се броят 2:1. Гражданство се получава около 12-18 месеца след подаване на молбата, ако всичко ти е наред в нея.
Ако искаш да учиш в Канада, ще трябва да го правиш на английски или френски. Като добро начало прерови целия сайт на CIC, после си намери Университет и програма, която искаш и можеш да си позволиш. Претърси ЦЯЛАТА възможна информация за тази програма и тогава питай пак нещо конкретно ;)
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: програма за студенти

Мнение от crimson.rose »

съжалявам обърках се в изказването,не процедурата за гражданствто а един вид да останеш там д аимигрираш.Има такава програма,но не мога да намеря къде я четох.Знам,че е много скъпо,нопросто не виждам друг начин по който да замина
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: програма за студенти

Мнение от ablood »

Вече трета тема пускаш, получаваш същите отговори и пак търсиш теле под вола.

Извинявам се за грубостта, но ако имаше такива елементарни вратички в системата никой нямаше да си губи времето да кандидатства по процедурата. Ако имаш излишни стотина хиляди $ кандидатствай в колеж и идвай!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: програма за студенти

Мнение от vlaleva »

Университетът в Нюфаундленд енд Лабрадор е с доста приемливи такси.Не случайно е пълен с пакистанци и други подобни.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: програма за студенти

Мнение от dea »

Чета и не мога да реша дали намерението ти да имигрираш в Канада е сериозно. От февруари до сега започна ли да учиш френски?
Ето ти един линк: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp"
В него е описана възможността твоя приятел да те спонсорира. Ако сте женени. В твоята ситуация, това е най- късият път към Канада.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: програма за студенти

Мнение от crimson.rose »

пуснах 3 теми защото не разбирам нищо,ако не ти се обеснява просто остави на някой друг да го направи.Не търся никакви вратички,а искам да проуча всичко,което е възможно да се направи,защото четох,че има около 60 различни програми,по които можеш да заминеш.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: програма за студенти

Мнение от vlaleva »

Ако наистина искаш да проучиш всичко,сядаш си на четирибуквието и започваш да четеш ето тук:
http://www.cic.gc.ca/english/"
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html"

Отсега да знаеш,става бавно,отнема поне 2 години+значително средства.
Ако си решил да ходиш да учиш там,може и да стане малко по-бързо,но ще ти струва доста пари и не е много сигурно дали ще ти дадат виза(трябва по някакъв начин да убедиш този,който ще ти даде визата,че отиваш само да учиш и нямаш никакво намерение да оставаш+това,че искат да докажеш,че разполагаш със средства за целия период на обучение).В Канада има и по-евтини университети-Нюфаундленд,Манитоба-така че варианти има.Лошото е,че ще имаш право да работиш едва след първата година,при това май на половин работен ден.Във всички случаи ще ти трябват немалко пари.
Тези 60 различни програми включват номинациите на отделните провинции,т.е.всяка една провинция може да те номинира,ако имаш оферта от някой работодател там,който е решил,че ти си неговия човек и непременно му трябваш там.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: програма за студенти

Мнение от crimson.rose »

благодаря много за информацията и спокойния отговор.Имам още един въпрос,значи ако имаш готова работа там т.е. оферта и има къде да работишш това също ти е +,така ли?Как става точно това нещо с работата смисъл има ли значение каква е работата и с какви документи се доказва?
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: програма за студенти

Мнение от vlaleva »

Изобщо не се хващай за това с офертата,много трудно ще ти се получи :^) Трябва работодателят да е решил,че ти си неговия човек,за да мине през всичките процедури за да те наеме и да те изчака ествествено да ти станат документите.От писаното от теб разбирам,че все още учиш и нямаш никакъв стаж.Едва ли някой ще се навие да те наеме от тук.Освен това става въпрос май за определени професии пак,не за всички.Ако някой иска да те наеме като сервитьорка там,едва ли ще тръгне да минава всичките процедури за да те наеме,освен това те няма и да му позволят да го направи-сервитьори сигурно си имат достатъчно.
Всъщност ти пълнолетна ли си?
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: програма за студенти

Мнение от crimson.rose »

Да пълнолетна съм,догодина завършвам гимназия и там е проблема освен,че нямам никакъв стаж ами и училището,което завършвам е без професия простохуманитарна гимназия...Работила съм повече от една година,но едва ли това,което съм работила може да се счита като стаж...Затова се чудя как да постъпя и дали не е по-добре да намеря по-евтин университет.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: програма за студенти

Мнение от vlaleva »

Ами давай,аз ти дадох насоките,от теб зависи.Имай предвид обаче,че ще трябва да доказваш на съответното лице,от което зависи дали ще имаш виза или не,че имаш достатъчно средства за да се издържаш по време на курса на обучение,които не са никак малко-можеш да видиш сумата в раздел"Студентски визи" на страниците,които ти дадох по-горе.
Мисля,че в ето този форум ще получиш повече информация за International students in Canada.
http://www.canadavisa.com/canada-immigr ... ents-b2.0/"

В Бгканада повечето тръгват като емигранти,а не като международни студенти.После на място вече някои доучват.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: програма за студенти

Мнение от pumpy »

Някой от вас замислял ли се е какво е да учиш фул тайм и да работиш парт тайм в Канада ? Тук ученето далеч не е като в УНСС.......
Публикувай отговор