Въпроси относно емиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Vrabcho
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:37 pm

Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Vrabcho »

Здравейте,
тъй като скоро няма да има прием на документи по федералната процедура, се насочихме към тази за Квебек.
Имам доста въпроси относно емиграцията в Квебек.

1 Ако изкарам ИЕЛТС теста на английски това ще ми даде ли допълнително точкиы освен теста за френския език
2 Децата дават ли точки - мисълта ми е наличието на деца вдига ли точките
3 Бихте ли ми препоръчали фирма за изготвянето на документи в България
4 Можем ли да се преместим да живеем в англоговорящата част веднага след пристигането си в Квебек или задължително трябва да се установим в Квебек

ще съм благодарна на отговорите ви
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от electrified »

1. ако изкараш ИЕЛТС това ще ти даде точки за английски - без сертификата не дават точки, ако ще и англйската кралица да ти е учинайка
2.Дават се по 4 точки на дете, но не можеш да полчуиш повече от 8 точки. Демек 2 деца е оптималния вариант. За три, четири и т.н. пак максималният брой точки е 8
3.Аз се бях засилил да ползвам консултант в началото докато не стана въпрос за пари. Вместо да се оръсиш с поне едни от 5000 до 6000 евро за цялата процедура, можеш тия пари да ги спестиш и да си движиш нещата сам. Тук има достатъчно информация и с малко четене ще минеш само с разходи за уроци по френски,такси към канадците и такси за преводи и легализации. Ще си спестиш няколко хиляди парични единици, които ще ти трябват като стъпиш на канадска земя.
4. Голяма част от емигрантите точно това правят - минават по квебекската и заминават за федералната - това е и една от причините за въвеждане на толкова нови изисквания
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Vrabcho
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:37 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Vrabcho »

Много благодаря за изчерпателния отговор.
Проблемът е, че изобщо не знаем френски и ме притеснява подготовката на документите. Ясно е, че трябва да седнем сериозно и да го понаучим, но все пак няма да бъда сигурна. Като човек, който с години се занимава с езици ми е ясно, че език се учи не с месеци, а с много години, за да достигне прилично ниво.

Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

Грубо 80% от ХИЛЯДИТЕ готвили се и заминали по френската процедура са били на 0 френски и са започвали да го учат от нулата. Сигурно поне подобен процент се е наложило да се сблъскат с подготвянето на необходимите документи и тяхното разучаване.

Не виждам защо мислите, че сте с нещо по-различни.

Колкото до немския, нямам поглед да се ползва почти никак. Английски, френски, китайски, испански ... дори и руски, може би. Португалски, (и заради бразилците), италиански също.

Ако погледнете на това като работа, която вършите срещу възнаграждение, потенциалното възнаграждение е стократно, на стотици часове труд в учене на френски и четене на официалните изисквания за емиграция и документи.
Вместо 500лв, заплатите могат да са 5000$, при доста сходни цени на българските, включително и за наемите. И за да не се заяждат кибиците, уточнявам, че говоря за заплата на квалифициран вишист. Т.е. може да се наложи учене и на висше. И за сходството на наемите, имам предвид главно Монреал и френската част. В останалата наемите са може би 2но по-високи. Но пак не са болка за умиране.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от bp_de »

Vrabcho написа: Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Може ли да споделиш каква професия имаш и наи вече какво умееш?
Щото ако има какво да продаваш- ще рече нещо дето наистина някакси да е необходимо на една сиситема(говоря за немската) бих те посъветвал да забравиш за Канда и да идеш в немско ...... в 95 % няма да се налага да учиш наново и въобще да минаваш през иглени уши - нещо дето ще ти се наложи да го правиш в Канада.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Люта чушка ® »

bp_de написа:
Vrabcho написа: Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Може ли да споделиш каква професия имаш и наи вече какво умееш?
Анджък! Щото без особено специална насоченост правиш като някои от германските и швейцарски имигранти (и такива има в Квебек) и си ползваш немския на воля вкъщи.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от balbi »

electrified написа:1. ако изкараш ИЕЛТС това ще ти даде точки за английски - без сертификата не дават точки, ако ще и англйската кралица да ти е учинайка
2.Дават се по 4 точки на дете, но не можеш да полчуиш повече от 8 точки. Демек 2 деца е оптималния вариант. За три, четири и т.н. пак максималният брой точки е 8
3.Аз се бях засилил да ползвам консултант в началото докато не стана въпрос за пари. Вместо да се оръсиш с поне едни от 5000 до 6000 евро за цялата процедура, можеш тия пари да ги спестиш и да си движиш нещата сам. Тук има достатъчно информация и с малко четене ще минеш само с разходи за уроци по френски,такси към канадците и такси за преводи и легализации. Ще си спестиш няколко хиляди парични единици, които ще ти трябват като стъпиш на канадска земя.
4. Голяма част от емигрантите точно това правят - минават по квебекската и заминават за федералната - това е и една от причините за въвеждане на толкова нови изисквания
:y:
Vrabcho
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 6:37 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Vrabcho »

bp_de написа:
Vrabcho написа: Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Може ли да споделиш каква професия имаш и наи вече какво умееш?
Щото ако има какво да продаваш- ще рече нещо дето наистина някакси да е необходимо на една сиситема(говоря за немската) бих те посъветвал да забравиш за Канда и да идеш в немско ...... в 95 % няма да се налага да учиш наново и въобще да минаваш през иглени уши - нещо дето ще ти се наложи да го правиш в Канада.
Професията ми е счетоводител - бакалавър и магистър съм по Счетоводство и контрол. В която и страна да отида с тази професия ще трябва да уча законите им наново.
Попитах за немския, тъй като владея английски и немски език - с езикова гимназия съм. Съпругът ми е машинен инженер.
Първоначално се бяхме насочили към Германия, най-вече затова, че там се търсят инженери, но впоследстие като започнахме сериозно да проучваме, се оказа, че в Германия чужденецът си остава чужденец. Нашата цел не е да станем гастарбайтери, а да се устроим някъде и да водим приличен живот. Проучвайки наново всичко се спряхме на Канада, защото е социална държава, спокойна, с малко престъпност и добра здравна система. За нас е важно децата ни да растат в по-спокойна обстановка без агресия, простотия и да получат добро образование. Колкото до дипломите, ясно ни е, че ще се иска учене и приравняване, но където и да отидем ще трябва да се доказваме какво можем,т.е. бг дипломите май се признават само по документи, но сблъсквайки се с реалността нещата са съвсем други.
Ясно ни е, че при всички случаи в началото ще работим нискоквалифициран труд, за да се издържаме, но съм убедена, че качеството ни на живот ще е по-високо от това, като на специалисти с професии в БГ.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от crusader »

Kan_Tangra написа: Вместо 500лв, заплатите могат да са 5000$, при доста сходни цени на българските, включително и за наемите. И за да не се заяждат кибиците, уточнявам, че говоря за заплата на квалифициран вишист.
Квалифициран висшист но не и начинаещ.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Koko »

Vrabcho написа: Професията ми е счетоводител - бакалавър и магистър съм по Счетоводство и контрол. В която и страна да отида с тази професия ще трябва да уча законите им наново.
Попитах за немския, тъй като владея английски и немски език - с езикова гимназия съм. Съпругът ми е машинен инженер.
Първоначално се бяхме насочили към Германия, най-вече затова, че там се търсят инженери, но впоследстие като започнахме сериозно да проучваме, се оказа, че в Германия чужденецът си остава чужденец. Нашата цел не е да станем гастарбайтери, а да се устроим някъде и да водим приличен живот. Проучвайки наново всичко се спряхме на Канада, защото е социална държава, спокойна, с малко престъпност и добра здравна система. За нас е важно децата ни да растат в по-спокойна обстановка без агресия, простотия и да получат добро образование. Колкото до дипломите, ясно ни е, че ще се иска учене и приравняване, но където и да отидем ще трябва да се доказваме какво можем,т.е. бг дипломите май се признават само по документи, но сблъсквайки се с реалността нещата са съвсем други.
Ясно ни е, че при всички случаи в началото ще работим нискоквалифициран труд, за да се издържаме, но съм убедена, че качеството ни на живот ще е по-високо от това, като на специалисти с професии в БГ.
Счетоводните стардарти не са толкова различни, още повече че в последните няколко години МСС се доближиха доста повече до американските. Все пак обаче за добра работа като счетоводител в Канада без тукашно доучване няма да стане. Разбира се, първо трябва да успеете да минете процедурата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от electrified »

То май каквато и да ти е специалността(освен ако не е нещо много търсено - като авиация или ядрена физика), за да се хванеш на хубава работа пак ще трябва да доучваш. Дали за припокриване на дипломите или за някакъв квалификационен курс - без учене нещата май не стават.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от bp_de »

Vrabcho написа:
bp_de написа:
Vrabcho написа: Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Може ли да споделиш каква професия имаш и наи вече какво умееш?
Щото ако има какво да продаваш- ще рече нещо дето наистина някакси да е необходимо на една сиситема(говоря за немската) бих те посъветвал да забравиш за Канда и да идеш в немско ...... в 95 % няма да се налага да учиш наново и въобще да минаваш през иглени уши - нещо дето ще ти се наложи да го правиш в Канада.
Професията ми е счетоводител - бакалавър и магистър съм по Счетоводство и контрол. В която и страна да отида с тази професия ще трябва да уча законите им наново.
Попитах за немския, тъй като владея английски и немски език - с езикова гимназия съм. Съпругът ми е машинен инженер.
Първоначално се бяхме насочили към Германия, най-вече затова, че там се търсят инженери, но впоследстие като започнахме сериозно да проучваме, се оказа, че в Германия чужденецът си остава чужденец. Нашата цел не е да станем гастарбайтери, а да се устроим някъде и да водим приличен живот. Проучвайки наново всичко се спряхме на Канада, защото е социална държава, спокойна, с малко престъпност и добра здравна система. За нас е важно децата ни да растат в по-спокойна обстановка без агресия, простотия и да получат добро образование. Колкото до дипломите, ясно ни е, че ще се иска учене и приравняване, но където и да отидем ще трябва да се доказваме какво можем,т.е. бг дипломите май се признават само по документи, но сблъсквайки се с реалността нещата са съвсем други.
Ясно ни е, че при всички случаи в началото ще работим нискоквалифициран труд, за да се издържаме, но съм убедена, че качеството ни на живот ще е по-високо от това, като на специалисти с професии в БГ.
В немско ако твоя съпруг е в час с немския и наистина разбира от нещо дето там се прави -прогнозирам че за 1-2 месеца си е намерил работакато инженер ,ти с твоито счетоводство - не знам ,не съм в тая област но предполагам че също ще е възможо ,поне ако не баш счетоводство то нещо в тая насока.
Ясно че има криво отношение към чужденците но поне там началото е лесно а и доходите са доста свясни.
В Канадата ще ти дадат ПР и уж си един от тях но иначе ти казват –я го духаи ,ти можеш само да копаш на трастиката....
““Ясно ни е, че при всички случаи в началото ще работим нискоквалифициран труд, за да се издържаме, но съм убедена, че качеството ни на живот ще е по-високо от това, като на специалисти с професии в БГ.““
Другото нещо е че си мислиш че като доидеш в Канада и завършиш некакво висше школо и работата тръгва по мед и масло...... огормна заблуда....има огромен брои местни ,родени в на тоя континант ,завършили местни унита и т.н и дори за тях няма работа и понеже гладен не се седи и те са на трастиката......
Това с качествот на живота – пак си позволявам съвет....не бъди толкова убедена.....по до бре проучу по добре да няма после –аз каква я мислех-тя каква стана.С нискоквалифициран труд е само да живуркаш някак си ...особено пък на якия студ....
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от al_bulgaria »

Vrabcho написа:
bp_de написа:
Vrabcho написа: Също да попитам дали в Канада се цени немският език. Не говоря за процедурата по кандидатстване, а изобщо там като се иде дали се търсят кадри с немски и т.н.
Може ли да споделиш каква професия имаш и наи вече какво умееш?
Щото ако има какво да продаваш- ще рече нещо дето наистина някакси да е необходимо на една сиситема(говоря за немската) бих те посъветвал да забравиш за Канда и да идеш в немско ...... в 95 % няма да се налага да учиш наново и въобще да минаваш през иглени уши - нещо дето ще ти се наложи да го правиш в Канада.
Професията ми е счетоводител - бакалавър и магистър съм по Счетоводство и контрол. В която и страна да отида с тази професия ще трябва да уча законите им наново.
Попитах за немския, тъй като владея английски и немски език - с езикова гимназия съм. Съпругът ми е машинен инженер.
Първоначално се бяхме насочили към Германия, най-вече затова, че там се търсят инженери, но впоследстие като започнахме сериозно да проучваме, се оказа, че в Германия чужденецът си остава чужденец. Нашата цел не е да станем гастарбайтери, а да се устроим някъде и да водим приличен живот. Проучвайки наново всичко се спряхме на Канада, защото е социална държава, спокойна, с малко престъпност и добра здравна система. За нас е важно децата ни да растат в по-спокойна обстановка без агресия, простотия и да получат добро образование. Колкото до дипломите, ясно ни е, че ще се иска учене и приравняване, но където и да отидем ще трябва да се доказваме какво можем,т.е. бг дипломите май се признават само по документи, но сблъсквайки се с реалността нещата са съвсем други.
Ясно ни е, че при всички случаи в началото ще работим нискоквалифициран труд, за да се издържаме, но съм убедена, че качеството ни на живот ще е по-високо от това, като на специалисти с професии в БГ.
Добре де - владееш английски и заради 6 месечна пауза по федералната се навиваш да учиш френски от нулата, за да кандидатсвате по Квебекарската.....като време не намирам разлика, дори смятам, че ученето на френски ще отнеме повече време от 6 месеца за достигане на прилично ниво.
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от elk »

Ето тук може си изясните кои професии колко точки дават http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ining.html" . Не съм сигурна обаче доколо информацията е прясна, т.е. намерената в сайта листа е от 2009 и не съм убедена, че е последната, но поне ви ориентирам какво да търсите, че да прецените кой от вас да е водещия кандидат. Колкото до точките за децата бих искала да направя едно уточнение- те се дават извън останалите, т.е. трябва да съберете минимума по другите критерии и след това се прибавят за децата след което се прави толал на точките за селекция. Да, трябва IELTS за водещият кандидат и TEFAQ за двамата. Останалото май са го написли преди мен. За федералната, доколкото знам, се котират по-скоро лекари.
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от elk »

И личното ми мнение е, че никой агент няма да се справи по-добре с личните ви дела от вас. Просто трябва много да четете.
Публикувай отговор