С работна виза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

С работна виза

Мнение от gvozdei »

Здравейте,
Възможно ли е с работна виза да се кандидатства по някои от емиграционните програми директно от Канада. Къде и към кой трябва да се обърна за евентуално удължаване на престоя ми там и получаване на статут на пребиваващ.
Благодаря!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С работна виза

Мнение от Koko »

gvozdei написа:Здравейте,
Възможно ли е с работна виза да се кандидатства по някои от емиграционните програми директно от Канада. Къде и към кой трябва да се обърна за евентуално удължаване на престоя ми там и получаване на статут на пребиваващ.
Благодаря!
Да, възможно е разбира се.
Ако сте в Канада с работна виза, това определено увеличава възможностите да се кандидатства било то по някоя от провинциалните програми (някои от които са направени именно за хора които са в Канада легално) или по федералната процедура.
Прегледайте темите в под-форума за федералната процедура, мисля че там подобни въпроси са коментирани и преди.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: С работна виза

Мнение от gvozdei »

Да благодаря ти, разгледах в този подфорум и разбрах, че има българи дошли по този начин. Може би някой от тях ще сподели процедурата тук, защото не става много ясно. При мен визата е факт и ще предприемам сследващите стъпки.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: С работна виза

Мнение от valioiko »

От колко време си в Канада с работна виза?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С работна виза

Мнение от Koko »

Само да добавя към написаното по-горе - имиграционната виза я издава същата институция която издава и работните визи, но ако минеш по процедурата на някоя от провинции, първо ще трябва да се занимаваш с провинциалните имиграционни служби и едва след това с федералните.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: С работна виза

Мнение от gvozdei »

valioiko написа:От колко време си в Канада с работна виза?
В България съм още
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: С работна виза

Мнение от bp_de »

gvozdei написа:
valioiko написа:От колко време си в Канада с работна виза?
В България съм още
Ами поспри се тогава.....още рибата в морето ,ти тигана сложи...
Иди на място ,огледаи се па тогава вече за иммиграция виж.
Ако не е таина -какво ще работиш и в коя провинция?
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: С работна виза

Мнение от gvozdei »

bp_de написа:
gvozdei написа:
valioiko написа:От колко време си в Канада с работна виза?
В България съм още
Ами поспри се тогава.....още рибата в морето ,ти тигана сложи...
Иди на място ,огледаи се па тогава вече за иммиграция виж.
Ако не е таина -какво ще работиш и в коя провинция?
Виж колега, за мен тази информация е важна. Знам къде отивам и какво ще правя. Въпросът ми е, ако ми хареса и реша да остана там за дълго какво да направя. Затова питах Вас за съветите, като съм преценил, че имате сериозен опит и знаете процедурите за оставане в Канада. Според мен няма нищо лошо да потърся мненията Ви.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: С работна виза

Мнение от valioiko »

Няма, наистина. Ако си с работна виза има няколко начина да вземеш резидентски статус. Те са следните:

Federal Skilled Worker with AEO http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

Provincial Nominee Program http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp

Canadian Experienced Class http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/cec/index.asp

Тук прочети повече за работните визи: http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp

Ако имаш въпроси, питай - не се бой.

Успех!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: С работна виза

Мнение от optics »

Ако си изкарал една година - подаваш в най-близкото консулство (в щатите)
така беше едно време.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
gvozdei
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 7:53 am

Re: С работна виза

Мнение от gvozdei »

Като поразгледах нещата от всичко личи, че ако си там и работиш имаш повече шансове за програмите за емиграция. Почти навсякъде по въпросите има дали сте в Квебек....... работили ли сте там и т.н. Но се надявам някой все пак да сподели опита си.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С работна виза

Мнение от Koko »

gvozdei написа:Като поразгледах нещата от всичко личи, че ако си там и работиш имаш повече шансове за програмите за емиграция. Почти навсякъде по въпросите има дали сте в Квебек....... работили ли сте там и т.н. Но се надявам някой все пак да сподели опита си.
Хората получили статут в Канада по този път - първо работна виза и после на място да кандидатстват за ПР статут - не са толкова много, макар че с новите промени в процедурите е вероятно бройката им да се увеличи.
Ако съм на твое място бих запретнал ръкави и бих се заловил със сериозно четене на информацията в уебсайтовете пуснати от Вальо по-горе, отговорите на въпросите са там, просто трябва да ги намериш.
Освен това, не забравяй че всеки случай е индивидуален и няма гаранция че човек минал по сходен път ще може да ти помогне с релевантна за твоя конкретен случай информация.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С работна виза

Мнение от pumpy »

Аз ще ти дам и моите 5 цента. Ако очакваш някой тук да ти "снесе" инфото и ти да си спестиш четенето, просто няма да се получи нищо с имиграцията ти. Информация по процедурата е повече от необходима на официалните сайтове. Седни и инвестирай 100-200 часа четене и всичко ще ти стане ясно.....Това пследното съвсем сериозно. Имограцията не е като да отидеш на кино и изсква сериозна подготовка и труд от твоя страна. Това е личното ми мнение.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: С работна виза

Мнение от optics »

Да речем че снеса каквото помня, ама кел файда:
1. Може вече да е различно
2. Отде може той да е сигурен, че правилно съм запомнил
3. Никаква гаранция, че не съм забравил нещо важно

Затова дето викаш - да седне и да чете официалния сайт.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: С работна виза

Мнение от Kan_Tangra »

Човека няма никаква работна виза, а само го мести от единия крачол.

Ако имаше, нямаше да задава такива въпроси :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор