Здравейте на всички в този форум!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
venita85
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 7:18 am

Здравейте на всички в този форум!

Мнение от venita85 »

Здравейте!Аз съм момиче на 26 години,живея с приятелят си който ен а 31 години.Двамата искаме да заминем за Квебек.Вапроса ми е какви са парвите стапки за подаване на документи,от каде трябва да тръгнем.Моето образование е средно с искаран курс ресторантьорство и хотелиерство.Той има средно образование без специалност.От една година е тираджия,и знае английски.Той има братовчед В Квебек,мисля че това е един + за нас защотото,можем да отседнем там при него.Ако някой ми разясни нещатат за кандидаставане ще съм му много благодарна. :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от Koko »

venita85 написа:Здравейте!Аз съм момиче на 26 години,живея с приятелят си който ен а 31 години.Двамата искаме да заминем за Квебек.Вапроса ми е какви са парвите стапки за подаване на документи,от каде трябва да тръгнем.Моето образование е средно с искаран курс ресторантьорство и хотелиерство.Той има средно образование без специалност.От една година е тираджия,и знае английски.Той има братовчед В Квебек,мисля че това е един + за нас защотото,можем да отседнем там при него.Ако някой ми разясни нещатат за кандидаставане ще съм му много благодарна. :)
Можеш да започнеш да четеш тук

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B7%D0%B8"

Присъствието на братовчед в Канада няма да помогне особено за самата процедура, в смисъл че основните изисквания - образование, трудов стаж, език - ще трябва сами да ги покриете. Ако успеете да минете процедурата успешно, това да има кой да ви подаде ръка в началото в Канада винаги е добре дошло.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от irincam1 »

Не искам да прозвучи грубо това което ще кажа .
Вапроса ми е какви са парвите стапки за подаване на документи,от каде трябва да тръгнем.
Изчитате максимум от всичко което е написано тук във форума .
Изчитате всичко което добри и всеотдайни хора са написали във Wiki- то .
Изчитате официалният сайт /доколкото ви позволяват езиковите познания /.
Това са първите стъпки които трябва да направите преди да подадете документи .
Уверявам ви че след всичкото четене нещата ще ви се изяснят ,ако остане нещо неясно тук във форума има доста добри и компетентни хора които ще ви помогнат .
Не очаквайте някой да ви хване за ръчичката и да ви поведе по пътечката водеща до квебек !!!!
Всеки има своят шанс !!!!
Успех !!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от Kan_Tangra »

Първото нещо, което трябва направиш е да си оправиш правописа. Да ме извиняват модераторите ... :$

"ПриятеЛЯТ" се членува с пълен член само, когато той извършва действието. А в случая ТИ живееш с него.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от milly »

venita85 написа:Здравейте!Аз съм момиче на 26 години,живея с приятелят си който ен а 31 години.Двамата искаме да заминем за Квебек.Вапроса ми е какви са парвите стапки за подаване на документи,от каде трябва да тръгнем.Моето образование е средно с искаран курс ресторантьорство и хотелиерство.Той има средно образование без специалност.От една година е тираджия,и знае английски.Той има братовчед В Квебек,мисля че това е един + за нас защотото,можем да отседнем там при него.Ако някой ми разясни нещатат за кандидаставане ще съм му много благодарна. :)
ако пишеш по-грамотно и аз ще съм ти много благодарна.
така като гледам профила ви, да не те отчайвам, ама нямате големи шансове. Въпреки това, ако седнеш да се поровиш малко из океана от информация, която ти е поднесена съвсем разбираемо, мисля, че ще ти се разяснят нещата и няма да се излагаш по този начин. Някои хора са ми много интересни - всичко да им се поднесе сдъвкано и наготово
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
venita85
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 7:18 am

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от venita85 »

Първо извинявам се на тези които,ме обвиняват за правописните ми грешки,но безгрешни хора няма.Второ: мисля ,че в този сайт мога да задавам въпроси които ме интересуват.Мисля че всички тук са започнали от А ,Б .Не съм искала и няма да искам някой да ми дава информация наготово.И ако обичате бъдете по толерантни към хората които са съвсем нови.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от NightMartini »

venita85 написа:Здравейте!Аз съм момиче на 26 години,живея с приятелят си който ен а 31 години.Двамата искаме да заминем за Квебек.Вапроса ми е какви са парвите стапки за подаване на документи,от каде трябва да тръгнем.

Привет Венита

В този форум пътят към меда е постлан с тръни. Аз също имам проблем с граматиката и правописа, но е по-важно да се разбираме. Вярвам в добрите намерения, които могат да заличат граматическите неволи.

На въпроса какви са нужните документи:
1. Сертификат за селекция за главен и придружаващ кандидат
2. Подписана декларация за зачитане на ценностите на квебекското общество
3. Подписана декларация за предоставяне на вашата лична информация и нейната достоверност.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... on-dyn.pdf"

4. Подписан договор за финансова независимост – за водещ и придружаващ кандидат сумата е 4106 долара. Това са средствата, с които трябва да покривате основните си нужди и потребности през първите три месеца.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... 522-OF.pdf"

5. Подписана декларация за съпруг/га или партньор/ка, с който имате съвместно съжителство.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -epoux.pdf"

5.1 Трябва да приложите и доказателство за вашето съвместно съжитество за период не по-кратък от 1 година, считано от момента на подаване на вашата молба. Това се налага, тъй като живеете на семейни начала, без официален брак.


6. Платена такса за разглеждане на вашата молба – 395$ за водещ кандидат и +152 $ за придружаващ кандидат. Плащането се извършва с кредитна карта или сертифициран чек.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

7. Тук пропускаме една точка, която е свързана с упражнавяне на регулирана професия, професия попадаща под контрола на професионален ордер. В следващият линк има информация за това.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... onnel.html"

8. Нотариална заверка и превод на френски език на вашите дипломи за средно образование.
9. Доказване на трудовият ви стаж с трудова или осигурителна книжка, нотариално заверени и преведени на френски език. Длъжностна характеристика, атестация със задължителни реквизити – дата на издаване, входящ номер, име на организацията, която ги издава, подпис и печат.
10. Автобиография
11. Копие на международен паспорт за двамата
12. Актове за раждане – заверени и преведени на френски език.
13. Доказване на вашите езикови познания – TCF-Q; DELF;DALF – тези сертификати ще докажат нивото ви на владеене на френски език според общата европейска езикова рамка. Не са задължителни. Ако стигнете до ниво интервю, вашите познания ще бъдат оценявани за ниво разбиране и изразяване. За английският език предполагам не са необходими сертификати за ниво на владеене, защото все пак кандидатствате за провинция, в която официалният език е френски. 95% от времето по време на интервюто минава в проверка достоверността на вашите документи и проверка на декларираните ви нива на френски език – въпроси и отговори проверяващи не само езиковите ви познания, но и вашата мотивация, аргументация и възможност за социално икономическа интеграция в едно ново общество. Останалите 5% са за няколко въпроса на английски, колкото да проверят вашите познания.
14. Подготвените документи се изпращат по куриер

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nnees.html"

Образованието е елеминиращ критерий. Минималното образователно ниво, което трябва да притежавате за да кандидатствате е средно образование. Истината е, че тук губите доста точки от липсата на по-висока образователна степен. Компенсацията се нарича AVANCÉ. Трябват ви много високи нива на френски език и отново няма гаранция дали това ще бъде достатъчно. Добре е да знаете, че децата също носят точки.
Докато вярвате в силата, която ви държи заедно всичко е изпълнимо. Млади сте. Може да повишите нивото си на образование, може да ви се родят деца /искрено го пожелавам/, ще научите езика на достатъчно високо ниво.
Най-важното по пътя за Квебек:
- тръгвате заедно и оставате заедно
- не забравяйте за живота си, докато минавате през отделните етапи на процедурата
- винаги помни началото
Не знам дали съм бил полезени и е възможно някъде да съм допуснал грешка, но винаги съм добронамерен.

Щастието ти не зависи от нагласите във форума.
Ако желаеш нещо силно, трябва да му помогнеш да се случи.

Успех
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от ivandaman »

Вижте "тази тема" Не е за Квебек но ако е вярно това което обявяват е алтернативна възможност за установяване в Канада, макар и не в Квебек.

Иначе относно правописа не се засягайте но се опитайте да разберете че в кибер пространството също има "етикет" на обноски и да се появиш във форум и да пишиеш с елементарни правописни грешки е като да се явиш на официална вечеря по къси гащи.. Може да си най-великият и най-свестният индивид но първоначалното впечатление няма да е много позитивно..

Иначе, желая ви успех.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Здравейте на всички в този форум!

Мнение от pumpy »

venita85 написа:Първо извинявам се на тези които,ме обвиняват за правописните ми грешки,но безгрешни хора няма.Второ: мисля ,че в този сайт мога да задавам въпроси които ме интересуват.Мисля че всички тук са започнали от А ,Б .Не съм искала и няма да искам някой да ми дава информация наготово.И ако обичате бъдете по толерантни към хората които са съвсем нови.
Вени, не искам да се заяждам с теб и не го приемай лично, но напоследък няколко души започнаха подобни теми и не мога да се сдържа. Но за това не си виновна ТИ, виновна е средата, в която си израснала през последните 26 години. Всички в този форум знаят за какво говоря:

1. правописа е нещо важно, но ако не го научиш в училще няма да стане - аз и до ден днешем си пиша неграмотно, или поне не достатъчно грамотно. ПОне мога да кажа, че съм ходил на училище преди "промените" когато нещо все пак се учеше и то яко;
2. Не всички тук са започнали от А и Б. А пък от тази страна на океано още по-малко. Даже и да ти каже някой тук нещо за документите, да ти "направи" интервюто", да ти "мине" медицинските, да те "докара и дондурка" в Канада, ТИ сама ще трябва да се оправиш на местна почва - почвай от сега, честно;

Личвен опит: аз се занимавам с темата имиграция от 1998. Завърших висше през 2000, подадох документи за Кебек през 2002, заминах през 2004 и днес през 2011 бях на изпит в Торонто за лиценз. Смятай сама: почти осем години след като съм кацнал в Канада и 13 след като съм започнал активно да се занимавам с ИДЕЯТА. А освен това, първата ми мечта беше Нова Зеландия и ако приемем, че все още не съм се отказал, предположи още колко ще ми отнеме да стигна до там ?

Невъзможни неща няма. Сядаш си на глутеусите и четеш яко ден и нощ (буквално) и след няколко месеца нещата започват да ти се изясняват. След още няколко почваш да попълваш документи, след още няколко си готова и с това и тогава питаш ако има нещо неясно по детайлите. Аз лично открих този форум на ниво медицински и то защото една позната ме насилваше ден и нощ да го направя, не защото съм имал нужда. И в това, както и в твоето поведение няма нищо лошо, но едното те прави по-приспособима на местна почва живот и здраве.
Публикувай отговор