удължаване на еднократна туристическа виза

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от gdimova74 »

Чудя се дали може да са удължи туристическа виза на роднина-майка ми. Тя влезе на 21 юли и нали уж е за 6 месеца...обаче като и погледнах страницата където и е печата от имиграционните има една черта под датата 21 юли и после пише ANN...дали няма вариант да са и писали 1 година на летището....знамли ...някой дали е на ясно и евентуално къде да попитам, в Букурещ ли в посолството или тук в Монреал някъде в имиграционни да ми кажат... и ако си е за 6 месеца както по принцип пиве дали мога да я удължа за още поне 3 месеца...някаква идея?
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от pumpy »

Ако няма конкретна дата за напускане се приема, че престоя може да е за ДО 6 месеца.
Това ANN най-вероятно идва от "анулирана" и това ме кара да предполагам, че визата на майка ти е била за еднократно пътуване.
Ако всичките ми предположения до тук са верни, то майка ти може да стои до 21 януари 2012, освен ако не поискате да удължите престоя й за още 6 месеца и това няма НИЩО общо с визата, която тя има в паспорта. Визата сама по себе си е документ за пътуване, които е изиграл своята роля в момента, в който майка ти се е качила на самолета и се е представила на имиграционен служител на летището в Канада.
gdimova74
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 5:11 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от gdimova74 »

Да, така е, визата си е еднократна, но това AN не знам защо по инерция го написах с 2 Н, не е на визата , а на пе4ата на летището от имиграционните...знам че мога да я удължа 30 дни преди да са и изтекли 6 месеца, но понеже нали се очаква от 1 декември някаква промяна за визите на родители и баби и дядовци...просто се зачудих дали не е удължен престоя от 6 месеца на година, знам ли пък...:) Благодаря за отговора...ще го измислим...;)
Интервю - 8.06.2009
Медицински - 6.07.2009
ок на медицинските- 20.07.2009
_____________________

Господ е дал на човека два края-глава и задник.От това,кой от тях ще използваш,зависи как ще живееш.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от pumpy »

Визата само по себе си по никакъв начин не определя дължината на престоя. Визата е документ за пътуване.
на 21 юли никои още не е знаел за тази променя ;)
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от mice »

Да, визата може да се удължи. трябва да се минат медицински прегледи - преди бяха около $200. Проверете в сайата за имиграция за Канада, би трябвало да има информация за удължаване на виза.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от pumpy »

Нека използваме правилната терминология за да няма объркване:
визата НЕ МОЖЕ да се удъжи
престоя в Канада МОЖЕ.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: удължаване на еднократна туристическа виза

Мнение от DIMELBE »

http://www.cic.gc.ca/francais/visiter/prolongement.asp" - eто тук е обяснено как да се удължи sejour-а. За да стане по-бързо се попълва on line, но отново се чака няколко месеца, а през това време човекът на който се удължава престоя, изчаква решението, т.е самото подаване на документи за "prolongеment", позволява и след изтичането на 6-те месеца, да се стои в Канада (до излизането на отговор).
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Публикувай отговор