Спешна нужда от лекари в Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
didi63
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:30 pm

Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от didi63 »

Здравейте,
Имам близка, която се бори със здравната система в Канада. Не чувства добре от 2 месеца. Моля ви за координати на добри лекари:
-интернист
-пулмолог
-гинеколог
-сърдечносъдов хирург
-уролог
-невролог
Моля ви и да споделите има ли начини бързо да се достигне до тези специалисти, има ли бърза помощ (може би платена), където не се чака по 6 часа и повече, за да бъде погледнат човек от лекар за 5 минути.
Благодаря предварително на всички отзовали се!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от IRA »

ето ти няколко частни клиники.
http://timelymedical.ca/"
http://www.rocklandmd.com" В
Тези са смесни http://www.medwestmountsquare.com/" , прегледите са безплатни , но изследванията се плащат. В тяхната walk in clinic съм чакала максимално 2 часа.
Като цяло когато не сте спешен случай не ходете до спешното, а да walk in clinic, там ще чакате по малко. Звъните на инфо санте и питате, коя е най-близката да вас.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
didi63
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:30 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от didi63 »

IRA написа:ето ти няколко частни клиники.
http://timelymedical.ca/"
http://www.rocklandmd.com" В
Тези са смесни http://www.medwestmountsquare.com/" , прегледите са безплатни , но изследванията се плащат. В тяхната walk in clinic съм чакала максимално 2 часа.
Като цяло когато не сте спешен случай не ходете до спешното, а да walk in clinic, там ще чакате по малко. Звъните на инфо санте и питате, коя е най-близката да вас.
Много Благодаря!!!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от dea »

Има специализирана болница за белодробни болести към университет Мак Гил. Ако случаят не е спешен дават час за преглед след 2 седмици.
Това е адреса:
Institut thoracique de Montreal
3650 rue St Urbain
heures d'ouverture 8:00-16:00

Към същия университет има и неврологична болница:
Institut et hopital neurologique de Montreal
3801 rue University
heures d'ouverture 7:30-19:30
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от pumpy »

При така поставените изисквания, според мен най-доброто решение е самолетен билет и две седмици в БГ, където можем сами да си избираме кои и от какво да ни лекува.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от balbi »

pumpy написа:При така поставените изисквания, според мен най-доброто решение е самолетен билет и две седмици в БГ, където можем сами да си избираме кои и от какво да ни лекува.
В тази връзка мога да споделя, че имах нужда от съдов хирург преди няколко години и ми дадоха час по спешност, защото наистина беше спешно...след 10 месеца... Така, че в поста на Пумпи има резон.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от angelheart »

Да не разлайвам кучетата, ама аз тълкувам поста на Пумпи повече като ирония, отколкото като съвет.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от yahoo »

Ирония или не, нерядко по-бързо ще стигнеш до България и ще се добереш до добър специалист отколкото да си дочакаш реда по спешност до какъвто лекар се случи на смяна в Монреал. За съжаление!
didi63
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:30 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от didi63 »

dea написа:Има специализирана болница за белодробни болести към университет Мак Гил. Ако случаят не е спешен дават час за преглед след 2 седмици.
Това е адреса:
Institut thoracique de Montreal
3650 rue St Urbain
heures d'ouverture 8:00-16:00

Към същия университет има и неврологична болница:
Institut et hopital neurologique de Montreal
3801 rue University
heures d'ouverture 7:30-19:30
Благодаря много!!!
didi63
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:30 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от didi63 »

Благодаря на pumpy и всички, които дадоха съвет за завръщане в България. Мислим по такъв вариант, но лекар (отговорен и мислещ) трябва да каже как ще се отрази пътуването в момента. Някои канадски лекари казват, че не трябва да пътува поне 6 месеца....
Последно промяна от didi63 на Сря Сеп 28, 2011 4:38 am, променено общо 1 път.
didi63
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 1:30 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от didi63 »

Определено ме боли да прочета мнението на mwanza...усещам нездраво мислене, което в случая е неуместно

Моля модератора да изтрие темата.
След консултация с български лекари, това са специалистите, които трябва да я прегледат. Не пожелавам на никого сериозно да се сблъсква с канадското здравеопазване

Благодаря отново на всички, които дадоха съществена информация
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от mwanza »

didi63 написа:Определено ме боли да прочета мнението на mwanza...усещам нездраво мислене, което в случая е неуместно
Извинявам се за простотиите които написах. Но наистина не ми звучеше реално. Моля модератора да изтрие постингите ми, и ако се налага да бъда предупреден за неуместно поведение.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от edin_potrebitel »

Според мен най-добрия вариант е да се отиде в спешното на болница от рода на Montreal General, Royal Victoria, Jewish hospital /за Montreal/, а може и в повече от една и от там би трябвало лекарят да даде референция за специалисти в самата болница. Ако не даде се настоява, обикновено върши работа. После те изпращат факс на сътвотния департамент и час се дава с предимство според спешността на случая.

Бъдете здрави!
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от dimana »

Ако по време на преглед в спешно симптомите и оплакванията са достатъчно сериозни, се стига до хоспитализация. Влезе ли веднаж в болница, шансът на жената да се срешне с други специалисти в относително кратък срок се увеличава многократно. Дори в рамките на болничния престой, в зависимост от лабораторните и други изследвания. Здраве и късмет и от нас.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от Pointzero »

За съжаление мога да посоча само кардиолог. Много е добър, но записванията са за след 3 месеца мин.
Успех с търсенето.

П.С. Това за България (лично мнение) въобще не е за пренебрегване.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор