Последна дилема по документите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Последна дилема по документите

Мнение от Dimazavar »

Здравейте,
Подготвил съм абсолютно всички документи за Виена, френския се учи здраво.
Ще ми се половинката да ми е КОНЖУЕН ДЬО ФЕ но, не съм сигурен дали са ми достатъчни доказателствата. Имам дете на 8 месеца и общ семеен лекар, това е! Мога да направя евентуално обща банкова сметка и декларация от комшии, роднини и снимки естествено.
Моля,
дайте мнение по дилемата, има ли риск /достатъчни ли са фактите/ при тези обстоятелства. Или сключване на брак но при необходимост ако ми поискат повече доказателства от Виена.
Благодарен ще съм на коментари по дилемата!
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от emili_vn »

По-добре сключете брак. Иначе трябва да имате адресна регистрация на един и същ адрес от поне една година преди да подадете документите.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Dimazavar »

emili_vn написа:По-добре сключете брак. Иначе трябва да имате адресна регистрация на един и същ адрес от поне една година преди да подадете документите.

Детето и другите косвени доказателства са ала-бала според тебе?! Детето ми се струваше сериозно доказателство ама щом казваш ще се съобразя с мнението ти , няма нужда от рискове.
Благодаря.
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от dea »

Наличието на дете е най-сериозното доказателство за връзката ви. Според мен няма смисъл да сключвате брак. Драсни обаче едно запитване до Виена как те виждат нещата.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Последна дилема по документите

Мнение от tonich »

dea написа:Наличието на дете е най-сериозното доказателство за връзката ви...
И как го реши?! |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от bai_ganiu »

Какъв е проблема да сключите брак след като живеете заедно, имате и дете, а и смятате да емигрирате заедно?! Това за питането във Виена просто го забрави
Наличието на дете е най-сериозното доказателство за връзката ви. Според мен няма смисъл да сключвате брак. Драсни обаче едно запитване до Виена как те виждат нещата.
И да знаеш, че най-сериозното доказателство за връзката ви си остава единствено и само брака за това не напразно точно това искат емиграционните! Едно дете може да дойде от много други връзки и те го знаят много добре за това си искат брак.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Последна дилема по документите

Мнение от Ninushevi »

Чудя се как е възможно да омаловажавате детето като фактор за връзката между двама души!При една елементана ДНК експертиза се доказва бащинство и край на мача. Какви други връзки визирате. То си е биология, а бракът е фактология. Ако се смята за по-сериозно доказателство от детето.....кофти за цялата система. Според мен наистина е добре да се консултира с Виена. Със сигурност няма да се обидят! :)) Поздрав!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Последна дилема по документите

Мнение от tonich »

Да, бе! Аз пък к'во правя в тая тема?! :rofl:

Всеки да си прилага каквито си иска доказателства за връзка. :y:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Последна дилема по документите

Мнение от GeSho »

За мен детето е много силен фактор, доказващ по безпорен начин връзката между 2-ма човека, а именно между Родителят и Детето!
Що се отнася до 2-та родители, за тях доказва че се имали физическа връзка около 9 месеца преди раждането на детето. - но дали те живеят заедно на семейни начала, дали въобще са заедно и могат ли да се понасят и т.н. ... си остава неясно.
- лично аз имам няколко познати които имат деца а живеят на семейни начала с други хора, така че се придържаите към стандартните изисквания 1 г. съвместно съжителство, с обща адресна регистрация или брак.
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: Последна дилема по документите

Мнение от GeSho »

как попълвате точка 14?
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Последна дилема по документите

Мнение от irincam1 »

Не искам да омаловажа факта - дете .
Но смятам че хората с които си имаме работа /служителите във Виена и Букорещ / са малко или много "буквояди " сиреч за тях тежест имат документите а не придобивките .И в този ред на мисли смятам че по-голяма тежест има сключен гр. брак без дете , отколкото дете без сключен граждански брак .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от bai_ganiu »

irincam1 написа:Не искам да омаловажа факта - дете .
Но смятам че хората с които си имаме работа /служителите във Виена и Букорещ / са малко или много "буквояди " сиреч за тях тежест имат документите а не придобивките .И в този ред на мисли смятам че по-голяма тежест има сключен гр. брак без дете , отколкото дете без сключен граждански брак .
Браво! Явно си схванал правилната посока. Спазвай точно и ясно само тяхните изисквания, а не свободни съченения и различни разсъждения на този или онзи типично по български "аз мисля"... Те вече са го измислили и това искат!!!!!!!!!!!!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Последна дилема по документите

Мнение от emili_vn »

Ninushevi написа:Чудя се как е възможно да омаловажавате детето като фактор за връзката между двама души!При една елементана ДНК експертиза се доказва бащинство и край на мача. Какви други връзки визирате. То си е биология, а бракът е фактология. Ако се смята за по-сериозно доказателство от детето.....кофти за цялата система. Според мен наистина е добре да се консултира с Виена. Със сигурност няма да се обидят! :)) Поздрав!
Риторичния въпрос, адресиран към мен от Dimazavar, не значи, че аз лично омаловажам детето като плод на дадена връзка. Но въпросът на колегата е как да докаже съжителство - и тук отговорът със сигурност не е детето. И от моя гледна точка, и от гледна точка на служителите във Виена. Детето със сигурност не доказва съжителство, но доказва със сигурност, че е имало връзка в миналото. Колко деца живеят с единия или с другия си родите и с доведени такива, но не и в семейство с двамата? Колко деца заминават за Канада без единия от родителите си? Отговорът е много и май няма такава статистика в Бг. Та онези от Виена искат да са сигурни дали двама души живеят заедно, а не дали имат общо дете. Не се бъркайте съфорумци - това са две различни неща.
Та доказателството е 1 година адресна регистрация (която всички в бг омаловажаваме и после се чудим как да докажем това или онова) или брак.
Напоследък са почнали да връщат документи и да приканват хората да кандидатстват поотделно. Ако Dimazavar желае да рискува и да чака 2 пъти по пет месеца, решението ще е негово.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от margaret »

Стресирахте ме с тази тема :D
Според вас дали е достатъчно копие от личните ни карти за доказване на общия ни адрес (на адреса на приятеля ми съм от 02.2010)...
И съответно тези копия трябва ли да ги заверявам нотариално или да ги превеждам?
Имаме и момиченце на почти 2 годинки :)
Последно промяна от margaret на Сря Сеп 07, 2011 8:29 pm, променено общо 1 път.
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Последна дилема по документите

Мнение от bai_ganiu »

Абе мили хора как не можахте да разберете какво искат канадците и кое е най-сигурното (брак) и защо все търсите някакви други алтернативи... Ама това, ама онова... не, не и не... канадците са стриктни в известен смисъл, ако може така да се каже и като кажат, че искат нещо държат да е точно така както са казали в изискванията си! Не мога да разбера иде ви на акъла да спите заедно и да правите деца... живеете уж под един покрив, едно домакинство и т.н. и т.н. (нали това искате да докажете) пък не искате и не се жените...?! Що за страх?! От какво? В крайна сметка това е въпрос на личен избор... Който иска може да праща каквото му дойде на ум (бележки от кварталния, общи снимки безброй, декларации на комшии и роднини, копия от личните документи и мн. др. и до безкрайност), но не и един "хвърчащ" лист хартия за сключен граждански брак... заверен и преведен...
Последно промяна от bai_ganiu на Сря Сеп 07, 2011 9:45 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор