ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от kaliper »

ИМАМ ЗАПИТВАНЕ ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЙТО Е ПУСНАЛ ДОКУМЕНТИ ДО ВИЕНА СЛЕД 31.01.2011 ДА Е ПОЛУЧИЛ АКЮЗЕ.Задавам този въпрос,защото моите документи са подадени на 08.о2.2011 и не получавам нищо,даже вече преиздадох чека и сега се мъча да го пратя на ново,но уви не мога да осъществя никаква комуникация с канадците.На запитванията ми отговарят само с автоматични имейли и вече почвам да вярвам в слуховете,че се готвят нови условия за приема и тези подали през 2011 ще бъдат засегнати.Много се моля тези слухове да са безпочвени,но вече ги чувам от няколко човека.Моля ако някой знае нещо повече да сподели.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от emili_vn »

Доколкото си спомням някой беше правил запитване до Виена и в отговора се казваше, че в момента обработват февруари. Ето го и писмото:
Madame,
de l'énorme quantité de nouvelles demandes reçues dans les
derniers 10 mois environ (leur nombre a plus que doublé) nous n'arrivons
pas à enrégistrer les documents et ouvrir les dossiers dans les délais
habituels. Ma collègue est présentement en train d'enrégistrer les
demandes reçues le 24 janvier 2011, donc nous vous prions de patienter
encore. Une fois arrivés aux documents reçus le 23 mars nous allons vous
envoyer un accusé de réception et mettre votre dossier en attente
d'examen préliminaire (de nouveau plusieurs mois d'attente jusqu'au
moment ou votre dossier sera évalué).

Meilleures salutations

Кога ви е изтекъл чека? Като гледам това писмо, трябваше да сте обработени.

Слуховете са верни, но съвсем.
Нови условия наистина ще има. Може би ще спазят традицията да променят регламента през октомври. Но това по никакъв начин няма да ви засегне, след като вече сте изпратили документите. Даже може и да ви е от полза. Когато промениха регламента на 14.10.2009 г., подалите преди тази дата се разглеждаха и точкуваха и по стария, и по новия регламент и се вземаше впредвид по-благоприятния за кандидата резултат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от irincam1 »

Със сигурност има доста хора които са подали документи след тази дата .
Нашите докум. ги подадохме точно на 31.01.2011.
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от kaliper »

Чекът ми изтече на 04.08.2011.Преиздадох го ,за което заплатих 90 лв.([в УНИКРЕДИТ).Сега обаче не мога да го пратя,защото нямам номер на досието и не знам как да се адресира.Тук във форума ме посъветваха да го пратя с обяснително писмо от кого е и за какво и евентуално канадците ще го свържат с досието ми.Май ще ги послушам,защото вече не остава друга възможност след четирите запитвания от моя страна,на които ми бе отговорено автоматично(да не се притеснявам,да изчакам).Е аз чакам ,но вече тече седми месец и аз нямам никаква комуникация с посолството,даже не знам дали изобщо документите ми са там ,защото обратната ми разписка не бе върната и единствената ми утеха е, че я проследих през пощите и ми казаха ,че е пристигнала до получателя още на 2 рия ден.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от kaliper »

Е хора явно някой горе ме е чул.Днес проверих пощенската си кутия и там гледам писмо от господата канадци.Връщат ми стария чек и искат да подновя плащането,но вече ми пращат номер на досието с което вече мога да пратя по спокойно новия чек. Така че явно има някакво раздвижване и може вече да се очакват акюзета от хората пратили документи след 31.01.11.Дано вече процедурата потръгне по безпрепятствено и да се получават по малко проблеми.ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ ОЧАКВАЩИ НЯКАКВА ВЕСТ КАТО МЕН.. :D
Аватар
Zlatinis
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 4:29 pm

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от Zlatinis »

kaliper написа:Е хора явно някой горе ме е чул.Днес проверих пощенската си кутия и там гледам писмо от господата канадци.Връщат ми стария чек и искат да подновя плащането,но вече ми пращат номер на досието с което вече мога да пратя по спокойно новия чек. Така че явно има някакво раздвижване и може вече да се очакват акюзета от хората пратили документи след 31.01.11.Дано вече процедурата потръгне по безпрепятствено и да се получават по малко проблеми.ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ ОЧАКВАЩИ НЯКАКВА ВЕСТ КАТО МЕН.. :D
Браво ! :clap:
Ако правилно разбирам от вашия случай , в банката не е необходимо връщане на стария чек при подновяване на плащането (прочетох нещо такова в друга тема) ? Ако е така , дали е възможно (удачно) , 10-15 дни преди изтичането на валидността на чека , превантивно да се изпрати нов ?
Щастието не е крайна цел , а начин на пътуване .
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: ПРОБЛЕМ С ПОЛУЧАВАНЕ НА АКЮЗЕ СЛЕД 31.01.2011

Мнение от kaliper »

Не чека не се изисква при подновяване,защото е изтекъл,сиреч невалиден. Не е добре предварително да се преиздава.Така ми казаха,защото при някой са ги осребрили последните 2-3 дни,а и не знам процедурата по подновяване на чека преди да е изтекъл,дали не е различна.
Но явно чакане му е майката.В писмото което ми пратиха сега пише че не дават информация по телефони,но явно и по интернет.В това се убедих след 4 пратени мейла до посолството,на които ми бе върнат автоматичен отговор,без мейла да е прочетен за какво се отнася.Е това е ще посещаваме по често пощенските клонове.
Публикувай отговор