помощ за федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

помощ за федералната процедура

Мнение от mim4eto81 »

Здравейте!

С мъжа ми сме решили да подаваме док за Канада по федералната процедура.Понеже не сме наясно как стоят нещата,ще помоля за помощ.Каква е първата стъпка,какви док трябва да се приготвят и къде да се изпратят.IELTS или TOEFL искат и от къде мога да намеря материали (някакъв сайт).Абе с няколко думи - не знаем нищо и търсим помощ.Благодаря предварително на всички.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Koko »

mim4eto81 написа:Здравейте!

С мъжа ми сме решили да подаваме док за Канада по федералната процедура.Понеже не сме наясно как стоят нещата,ще помоля за помощ.Каква е първата стъпка,какви док трябва да се приготвят и къде да се изпратят.IELTS или TOEFL искат и от къде мога да намеря материали (някакъв сайт).Абе с няколко думи - не знаем нищо и търсим помощ.Благодаря предварително на всички.
Прегледайте официалният сайт, той остава най-достоверният източник на информация

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp"

Също така, прегледайте материалите в уикито на форума, както и темите в самият форум - за тестовете по английски например е писано доста

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%80%D0%B0"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от mim4eto81 »

благодаря много,ще ги прегледам и ако имам още въпроси ще пиша пак
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от mim4eto81 »

доколкото разбирам от сайтовете първото нещо,което трябва да направим е да си принтирам някакъв формуляр,да го попълня и да го изпратя.Проблема е,че не съм добре с англ. език и не мога да разбера кой точно формуляр е за федералната процедура.И другото,което искам да питам е - къде трябва да изпратя въпросния формуляр - в посолството в Букурещ или в Сидни,НС?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Koko »

mim4eto81 написа:доколкото разбирам от сайтовете първото нещо,което трябва да направим е да си принтирам някакъв формуляр,да го попълня и да го изпратя.Проблема е,че не съм добре с англ. език и не мога да разбера кой точно формуляр е за федералната процедура.И другото,което искам да питам е - къде трябва да изпратя въпросния формуляр - в посолството в Букурещ или в Сидни,НС?
Според мене първото нещо което трябва да направите е да проверите дали покривате изискванията и съответно събирате точките - едва ли би имало смисъл да се попълват и изпращат формуляри, ако не можете да покриете изискванията. Следващият въпрос е дали професиите с които кандидатствате са включени в листа на търсените в момента професии.
След като не сте добре с английският - как очаквате да покриете изискванията за език? Изпит от рода на ИЕЛЦ изисква доста сериозна подготовка и не е лесен за изкарване.

Опитайте дали можете да попълните този въпросни в официалният сайт
http://www.cic.gc.ca/app/ctcvac/english/index"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mim4eto81
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 8:56 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от mim4eto81 »

направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки,за IELTS ще се подготвя (аз уча бързо,а и имам някаква основа на англ. език.За професиите - аз имам бакалавърска степен Бизнес Администрация,а сега завършвам магистърска степен Финансов мениджмънт на предприятието.Тези професии не мога да разбера дали са включени в списъка,но мъжа ми е работил и като ел техник и като водопроводчик,а за тях съм сигурна,че ги има в този списък.
Моля само да ми помогнете за формулярите - не мога да разбера кой трябва да си изтегля.Благодаря. :bow:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Koko »

mim4eto81 написа:направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки,за IELTS ще се подготвя (аз уча бързо,а и имам някаква основа на англ. език.За професиите - аз имам бакалавърска степен Бизнес Администрация,а сега завършвам магистърска степен Финансов мениджмънт на предприятието.Тези професии не мога да разбера дали са включени в списъка,но мъжа ми е работил и като ел техник и като водопроводчик,а за тях съм сигурна,че ги има в този списък.
Моля само да ми помогнете за формулярите - не мога да разбера кой трябва да си изтегля.Благодаря. :bow:
Файловете с формулярите и инструкциите към тях са най-долу на тази страница. Успех. :y:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Star Dust »

mim4eto81 написа:направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки
Къде е този тест, който сумира точките? Досега съм намерила само един тест, който е на тази страница:
http://www.cic.gc.ca/app/ctcvac/english/index"
и освен това четох едно упътване, което обяснява точките.
Аз обаче не се класирам... имам много нелепи ситуации: Например, не мога да взема точки от мъжа си, абсолютно никакви.
Освен това, вместо да взема 25 точки за образование, взимам само 22, понеже нямам изискуемите 17 години фул-тайм стъди, а само 16 1/2. Учила съм 11 години за средно, 4 години за бакалавър, но магистратурата ми е 1 1/2 години (това за колко академични се счита? записана съм през 1999 до 2001 - което са си 2 години, ама на дипломата си пише 1 1/2... много нелепо увисване с 3 точки - имали ли сте такъв случай и как се смята тогава, не се ли закръгля?)
Не съм държала ИЕЛТС още и незнам каква ще ми е оценката, за да знам колко да си изчисля, та за това си сложих средната... нямам роднини в Канада, нито работодател, нито мъжът ми има висше или работа в Канада. Имам 10 години стаж по специалност от клас А на НОК... и след всичко това, събирам само 58 точки!!! Е, незнам, няма как да стигна до заветните 67 явно.Макар, че взимам почти максимум за образование, трудов стаж и професия... явно това не е достатъчно за федералната програма. Даже и да взема максимума от ИЕЛТС, пак си остават 58 точки.

Така като гледам по федерланата само, ако взимате 5 точки от партньор и имате роднина в Канада, само тогава можете да се класирате...
Какви са точките за Квебек?
kdimitrova
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 8:42 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от kdimitrova »

Star Dust написа:
mim4eto81 написа:направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки
Къде е този тест, който сумира точките? Досега съм намерила само един тест, който е на тази страница:
http://www.cic.gc.ca/app/ctcvac/english/index"
и освен това четох едно упътване, което обяснява точките.
Аз обаче не се класирам... имам много нелепи ситуации: Например, не мога да взема точки от мъжа си, абсолютно никакви.
Освен това, вместо да взема 25 точки за образование, взимам само 22, понеже нямам изискуемите 17 години фул-тайм стъди, а само 16 1/2. Учила съм 11 години за средно, 4 години за бакалавър, но магистратурата ми е 1 1/2 години (това за колко академични се счита? записана съм през 1999 до 2001 - което са си 2 години, ама на дипломата си пише 1 1/2... много нелепо увисване с 3 точки - имали ли сте такъв случай и как се смята тогава, не се ли закръгля?)
Не съм държала ИЕЛТС още и незнам каква ще ми е оценката, за да знам колко да си изчисля, та за това си сложих средната... нямам роднини в Канада, нито работодател, нито мъжът ми има висше или работа в Канада. Имам 10 години стаж по специалност от клас А на НОК... и след всичко това, събирам само 58 точки!!! Е, незнам, няма как да стигна до заветните 67 явно.Макар, че взимам почти максимум за образование, трудов стаж и професия... явно това не е достатъчно за федералната програма. Даже и да взема максимума от ИЕЛТС, пак си остават 58 точки.

Така като гледам по федерланата само, ако взимате 5 точки от партньор и имате роднина в Канада, само тогава можете да се класирате...
Какви са точките за Квебек?
Здравейте!!!

Моят съвет е отново да си сметнете точките защото си мисля че нещо се бъркате.За образувание имате 22точки,ако имате максималния трудов стаж по професията получавате още 21точки,за възраст се надявам че влизате в границата на максимума -ето още 10 точки.Това прави дотук 53точки, познанията по езика -максимума там е 16 точки.Така че според мен при едни добри оценки от теста по англ ще сте на границата.А доколкото знам и хора с точки около минимума също се допускат до процедурата.Междувременно съпругът ви може докато подготвяте документите да изкара някакъв квалификационен курс и да ви признаят и там 3 точки.
kdimitrova
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 13, 2011 8:42 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от kdimitrova »

mim4eto81 написа:направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки,за IELTS ще се подготвя (аз уча бързо,а и имам някаква основа на англ. език.За професиите - аз имам бакалавърска степен Бизнес Администрация,а сега завършвам магистърска степен Финансов мениджмънт на предприятието.Тези професии не мога да разбера дали са включени в списъка,но мъжа ми е работил и като ел техник и като водопроводчик,а за тях съм сигурна,че ги има в този списък.
Моля само да ми помогнете за формулярите - не мога да разбера кой трябва да си изтегля.Благодаря. :bow:
Здравейте!!!

От това което сте написали ,си мисля че мъжът ви трябва да е водещият кандидат т.е той ще бъде оценяваният.За да кандидатствате по федералната процедура трябва кандидатът да е работил на пълен работен ден ,една година през последните десет по професия от списъка за търсените професии които обявиха за тази година.Този стаж трябва да можете да го докажете,т.е да сте работили на трудов договор и да сте внасяли социални осигуровки.И след това да проверите дали събирате минимума от 67 точки.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Lira »

Star Dust написа:
mim4eto81 написа:направих примерния тест и резултата ми беше 69 точки
Къде е този тест, който сумира точките?
Здравей, Star Dust

Ето линк към теста, за който питаш

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"

Стартира се от бутона Take the test най-долу.

Успех! :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от tonich »

kdimitrova написа:...За образувание имате 22точки....
Не!
Имат 22 точки за образОвание! :P
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от Star Dust »

Благодаря ти Лира!
Сега последно коя опция да отбележа 17 годишно или да отбележа с цели 2 години по-малко - 15 годишно образование? На дипломата ми от магистратурата пише студент през учебните 2000-2002, което са си 2 години. На самата диплома е отбелязан обаче - курс на обучение 1 1/2 години (общо 3 семестъра, но после имах и дипломна защита, та си минаха 2 академични години.
Много ме е яд за тези 6 месеца...
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от JITOMIR999 »

Star Dust написа:Благодаря ти Лира!
Сега последно коя опция да отбележа 17 годишно или да отбележа с цели 2 години по-малко - 15 годишно образование? На дипломата ми от магистратурата пише студент през учебните 2000-2002, което са си 2 години. На самата диплома е отбелязан обаче - курс на обучение 1 1/2 години (общо 3 семестъра, но после имах и дипломна защита, та си минаха 2 академични години.
Много ме е яд за тези 6 месеца...
17 години разбира се , аз отбелязах - 3 годи6на диплома, общо 15 години ,а в същото време имам само 11 ,или в противен слу4аи трябва пиша 2 годишна диплома което според мен е гре6ка
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: помощ за федералната процедура

Мнение от ivalin »

Всички съвети, които са ви дали съфорумците кой по-малко, кой повече са правилни, но аз искам да попитам защо сте решили да кандидатствате по федералната процедура...? Всеизвестно е, че квебекарската е по-лесната... така и така ще учите език почти от начало, а и не мисля, че е толкова лесно да се подготвите за IELTS и то за много добра оценка, не съм в час вече каква се изисква... мисля, че я завишиха и нея... Не забравяйте, че става въпрос за изпит и то много сериозен с всички компоненти, докато при квебекарите се изисква владеене на език само за провеждане на интервю, нито повече, ни по-малко... Просто най-важно е първо да сте на ясно с тези малки подробности и да знаете какво искате и какво сте готови да изтърпите... федералната винаги си е била и си остава по-тежката процедура това не е тайна, е не е еднаква за всички и не може да се постави под един знаменател винаги има и изключения, но като цяло в процентно отношение е много по-тежка от квебекарската!
Успех!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Публикувай отговор