Викат ни на интервю

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
polina_trendafilova
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:54 am

Викат ни на интервю

Мнение от polina_trendafilova »

Здравейте
Понеделник получихме писмо от Букурещ. Помислихме със съпруга ми че са медицинските но се оказа че ни е насрочено интервю след две седмици. В писмото пише да носим в оригинал дипломи и документи за стаж както и паспортите ни.
Притесняваме се да не получим отказ. Някой друг получавал ли е покана?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Koko »

polina_trendafilova написа:Здравейте
Понеделник получихме писмо от Букурещ. Помислихме със съпруга ми че са медицинските но се оказа че ни е насрочено интервю след две седмици. В писмото пише да носим в оригинал дипломи и документи за стаж както и паспортите ни.
Притесняваме се да не получим отказ. Някой друг получавал ли е покана?
Все пак да уточним - по коя програма кандидатствате?

Това че са ви извикали на интервю не значи обезателно че ще получите отказ, но се опитайте да се подготвите максимално добре, както с документите, така и като мотивация.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
polina_trendafilova
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:54 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от polina_trendafilova »

По федералната програма кандидатстваме.
Това което се притесняваме се изразява в стажа на съпруга ми. Действителният му стаж е различен от това което сме декларирали с цел да попадне в списъка със търсените професии. Ако имат достъп до информация съдържаща се в НОИ или НАП ще разберат истината.
От стажа ни идват притесненията.
Дано всичко мине наред.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от ZanzibarHero »

polina_trendafilova написа:... Ако имат достъп до информация съдържаща се в НОИ или НАП ...
Те самите служители на НОИ и НАП нямат достъп до данните си, а Вие сте тръгнали да се притеснявате за подобно нещо. И на какъв език ще бъде справката и на какво законово основание ще бъде издадена от Българска страна?

Ако е имало проблем с документите биха ви казали какъв е, за да го поправите преди да Ви викат на интервю.
polina_trendafilova
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:54 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от polina_trendafilova »

До сега нищо не саа ни искали допълнително. Останахме стъписани в първия момент. От 4 ммесеца чакаме медицински но ни изненадват с тази покана.
Благодарна съм за куража който ни давате.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Викат ни на интервю

Мнение от optics »

Няма страшно, само си преговорете какво ще казвате, включително мотивацията и напред !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ozzy
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 5:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Викат ни на интервю

Мнение от ozzy »

....това е само интервю.
Подгответе се много добре ,другото само ще си дойде .

..принципно не им е работата да се ровят в НАП и НОИ

Късмет
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Викат ни на интервю

Мнение от mortigur »

Мисля, че преди година имаше подобен случай на едно момче тук из форума. Не му стигаха точките 65 и го бяха извикали на интервю. След като вече сте нагласили стаж и всичко, уговаряйте се със съпруга си да мажете наред и смело. Интервюто до колкото си спомням ( проверете назад из темите) е било на тема "ама ти наистина ли искаш да ходиш в канада или нещо си се объркал". Демек искат да проверят желанието ви да емигрирате. Проверете темите назад.

Да прав съм бил. Ако можете да се свържете с човек с ник bvutov ето и какво е писал той за интервюто:
http://goo.gl/dwZUh"
Taxation is theft.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Викат ни на интервю

Мнение от hadministratora »

polina_trendafilova написа:.Притесняваме се да не получим отказ...
Ако искаха да ви откажат нямаше да ви викат на интервю, а просто щяха да ви пишат, че ви отказват.
polina_trendafilova написа:...Това което се притесняваме се изразява в стажа на съпруга ми. Действителният му стаж е различен от това което сме декларирали с цел да попадне в списъка със търсените професии...
Това какво ще рече? Излъгали сте? Писали сте едно, а сте пратили документи, които не го подкрепят на 100%?
Vallkiria
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 4:09 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Vallkiria »

Поли прати скайп да обсъдим нещата аз също подготвям нещата
Vallkiria
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Май 27, 2011 4:09 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Vallkiria »

или мобилен тук неможе да се изкаже всичко и аз имам неща които да те питам имам подобна ситуация
polina_trendafilova
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:54 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от polina_trendafilova »

Да. Декларирали сме информация за стажа която не отговаря на истината но сме направили всичко необходимо поне на документи да изглежда добре.
Много съжаляваме за постъпката си но може би са разбрали че се опитваме да ги подведем.
vallkiria пратих ви лично съобщение
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: Викат ни на интервю

Мнение от tototo »

А какви са ви резултатите от Иелтс-а,да не би да ви са по ниски и да искат събеседване?
Няма нищо страшно,само си подгответв предварително какво ще говорите-да е както с документите ;)
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Викат ни на интервю

Мнение от Lira »

polina_trendafilova написа:Здравейте
Понеделник получихме писмо от Букурещ. Помислихме със съпруга ми че са медицинските но се оказа че ни е насрочено интервю след две седмици. В писмото пише да носим в оригинал дипломи и документи за стаж както и паспортите ни.
Притесняваме се да не получим отказ. Някой друг получавал ли е покана?
А къде ще се проведе интервюто, в Букурещ ли?
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Викат ни на интервю

Мнение от S_S »

polina_trendafilova написа:...но се оказа че ни е насрочено интервю след две седмици.
Осъзнавате ли, че сте написали в публично достъпен форум двете си имена, кога ще бъде интервюто ви и че сте излъгали в документите, които сте подали? Това е меко казано неразумно.
Публикувай отговор