Покана за Канада?!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
ktamen
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 12:32 pm

Покана за Канада?!?

Мнение от ktamen »

Здравейте, на всички.
Отскоро имам приятел в Канада, който още не е канадски поданик, но скоро ще стане. Аз също искам да имигрирам, но по стандартния начин май е невъзможно. Искам да питам възможно ли е той да ме покани на гости и аз да "забравя" да се върна?
Ще има ли някакви последствия за него?
Имам ли някакви реални шансове да се оправя в Канада без редовни документи, да си намеря някаква работа с моя скромен английски и никакъв френски?
Възможно ли е след като прекарам в Канада известно време някакси да узаконя присъствието си или ще трябва да си остана в нелегалност?
Има ли някакво значение дали това става в Квебек или в някоя друга провинция (той е в Квебек, но аз май ще имам по-добри шансове извън Квебек)?
Изобщо колко реалистична е подобна идея и какво толкова рискувам, ако реша да пробвам по този начин (ако изобщо това е начин)?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от ablood »

Рано, или късно ще те спипат и изритат. Преди това ще водиш скотски живот без читава работа, адресна регистрация, банкови карти, кола, здравни услуги...

Европа ти е под носа. Забрави за Канада!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от Koko »

Защо си толкова убеден че по стандартния начин е невъзможно? Поне някаква идея за легалните процедури нямаш ли?
Ако наистина искаш да се установиш законно в Канада, то описаният от тебе нелегален начин е най-трудният, най-скъпият и с най-малък шанс за успех начин, иначе идеята звучи добре на теория но е твърде трудна за реализиране на практика. Това което рискуваш е да похарчиш не малка сума пари сума пари, и в крайна сметка да те изгонят от Канада трайно.
Конкрентно по въпросите
- да, приятелят ти може да ти изпрати покана (в това отношение дали е постоянно пребиваващ или е канадски гражданин няма значение) - проблема е обаче че дори и с покана от него, шанса да получиш посетителска виза за Канада е много малък, точно защото канадските власти ще те смятат за потенциален нелегален имигрант
- ако приемем че все пак си получил посетителска виза и си стигнал до Канада като турист – в момента дори за новодошлите легални имигранти намирането на работа не е лесно, сам се сещаш каква работа би могъл да търсиш след като нямаш документи и нямаш право да работиш
- евентуални последствият за поканилият те, в случай че забравиш да се върнеш – най-малкото няма да е в състояние да покани който и да е друг човек, иначе на неговият статут в Канада не би трябвало да се отрази
- като лично мнение, според мене това да си нелегален в Канада е просто безмислено – от тази гледна точка няма смисъл да отглагаш във времето опитите за легализация, а в този случай пътя общо взето е да си намериш добър (добре платен) адвокат и с негова помощ да пробваш да получиш статут на бежанец – далеч не всеки адвокат обаче би се заел с нещо подобно, а освен това е необходимо да имаш убедителна причина за пред властите поради която искаш убежище, т.е. трябва да докажеш че си преследвам в България за да ти дадът убежище в Канада
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от pumpy »

По евтино и успешно ще ти е да намериш да се ожениш/омъжиш за някого и да му платиш на него - поне знаеш, че ще стане.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от ablood »

pumpy написа:По евтино и успешно ще ти е да намериш да се ожениш/омъжиш за някого и да му платиш на него - поне знаеш, че ще стане.
Не пускай такива мухи на отчаяни хора. Това е ужасен начин да се набуташ с пари, да те издоят за още няколко пъти по толкова впоследствие и накрая пак да те изритат.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
ktamen
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 12:32 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от ktamen »

Това ми хрумна случайно докато си говорехме по скайпа с моя приятел. Той ми каза, че едва ли е възможно по този начин да се остане в Канада, но ме посъветва да питам и във форума - може някой да е пробвал и този начин.
Аз не знам бъкел френски, не мога да докажа колко стаж имам, не съм женен - нали се сещате колко точки събирам. Канада май ще я гледам през крив макарон.
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от escape »

Ето ти една възмогност - даваш си само 1 година за да научиш френски - толкова, колкото е необходимо за да минеш интервюто. През това време изкарваш 1 курс от около 1000 ч./1 год. за някяква специалност от търсените в списъка (да, има риск да променят списъка, но си струва да рискуваш). А и ако избереш правилна стратегия да го започнеш веднага след последващата актуализация (този списък не се променя в рамките на една година, може и да греша).
И ето, че имаш реален шанс да се класираш. Легално! И всичко това за около година!
Всички сме се подготвяли поне година, преди да кандидатстваме. Почети повече и изгради стратегия.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от dea »

Ако правилно съм разбрала, той не може да те спонсорира тъй като вие сте хомосексуална двойка?
ktamen написа: Той ми каза, че едва ли е възможно по този начин да се остане в Канада, но ме посъветва да питам и във форума - може някой да е пробвал и този начин.
Аз не знам бъкел френски, не мога да докажа колко стаж имам, не съм женен - нали се сещате колко точки събирам.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от Koko »

dea написа:Ако правилно съм разбрала, той не може да те спонсорира тъй като вие сте хомосексуална двойка?
ktamen написа: Той ми каза, че едва ли е възможно по този начин да се остане в Канада, но ме посъветва да питам и във форума - може някой да е пробвал и този начин.
Аз не знам бъкел френски, не мога да докажа колко стаж имам, не съм женен - нали се сещате колко точки събирам.
Струва ми се че не си разбрала правилно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от balbi »

Никак не е разбрала правилно май :) :D
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от angelheart »

borisboris написа:..За Канада не знам,но в БГ хомосексуалните бракове не са разрешени.
...
В Канада не само са разрешени, ами са и легални!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от pumpy »

borisboris написа:Обаче в Канада има ПРИЯТЕЛ,а не ПРИЯТЕЛКА.Под приятел разбираме интимен,а не някой за софра и карти
А как наричаме приятел за софра и карти за да трябва да задължително да разбираме интимен от написаното по-горе ???
ktamen
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 12:32 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от ktamen »

Ще си позволя да разкажа един стар и доста изтъркан виц:
Събрали милиционерите да им обясняват какво е логика. Излязъл лектора и обяснявал, давал примери и т.н. Един старшина обаче нещо не му станало много ясно, затова отишъл при шефа си да му обясни още веднъж.
Шефа му го погледнал и го питал:
-Имаш ли аквариум?
-Имам.
-Щом имаш аквариум значи имаш рибки, щом имаш рибки значи обичаш животните, щом обичаш животните значи не си пед...ст. Разбра ли какво е логика?
-Разбрах, то било много лесно. После излязъл в коридора и насреща му друг старшина, нашия го попитал:
-Пешо имаш ли рибки бе?
-Нямам.
-Е значи си пед....ст.
Струва ми се, че някои от писалите в темата са посещавали същия курс на тема " Що е логика"
Защо да съм се изразил неправилно? Изречението, в което пиша, че не съм женен изброявам причини заради които събирам твърде малко точки, това, че не съм женен е просто една от причините да събирам малко точки.
Нямам нищо против обратните стига да спазват необходимата дистанция. Възхищавам се на Парцалев и Мариус Куркински много ме кефи, но поставянето ми при меките китки ме обижда (както би обидило и болшинството българи) много. Мисля, че няколко души ми дължат извинение.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от pumpy »

ktamen написа: но поставянето ми при меките китки ме обижда (както би обидило и болшинството българи) много. Мисля, че няколко души ми дължат извинение.
Ако се обиждаш от такива неща, стой си в БГ. Тук трябва да си много по-толерантен от болшинството българи. Имаше един колега, който минал федерална процедура за 4 години и като дошъл в Торонто се върна след един месец, защото:
1. там( в Торонто ) гейовете ходели за ръка по улицата
2. не му признавали дипломата
3. било пълно с индийци и освен това евреите оправлявали света

Да му се невиди и нещастника. За 4 години процедура не проумял, че не му признават дипломата, а за другите два мотива изобщо няма какво да коментирам....Сега си живурка щастливо на село при мама и тате, там няма "педали", индийци и евреи и е много щастлив. "Всеки е толкова голям, колкото големи са мечтите му"
ktamen
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 12:32 pm

Re: Покана за Канада?!?

Мнение от ktamen »

Те и в България ходят хванати за ръка, нека си ходят това си е тяхна работа.
Беше ми приятно, че ти не беше много съгласен с логиката на тези дето ме изкараха обратен, а сега и ти правиш прибързани изводи за това колко съм толерантен.
Публикувай отговор