ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Nov_emigrant
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 9:06 am

ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от Nov_emigrant »

Здравейте ,

Днес се зачудих кога ми изтича бг паспорта и с уплаха установих , че е изтекъл на 28ми май 2010 , следователно кажете какво се прави каква е процедурата за подновяване и колко би струвало в консулството в Отава.
Благодаря Ви много предварително!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от optics »

Ако не пътуваш по чужбина, няма кво да се пуашиш. Просто си го установил навреме (засега).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от mishka77 »

Здравейте-отивате в Отава и там ви правят на място снимка,плащате таксата(незнам колко е за там) и попълвате формуляр.След определен период отивате да си вземете паспорта,доколкото съм запозната се изготвя в София.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от angelheart »

Nov_emigrant написа:Здравейте ,
Днес се зачудих кога ми изтича бг паспорта и с уплаха установих , че е изтекъл на 28ми май 2010 , следователно кажете какво се прави каква е процедурата за подновяване и колко би струвало в консулството в Отава.
Благодаря Ви много предварително!
Около 60 CAD, и си носете парите в брой! На място се попълва заявление и ви правят снимка. Като е готов, отивате пак там да си го вземете и това е всичко.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
tedka
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:21 pm

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от tedka »

Само в Отава ли се извършва подмяната, в Торонто не може ли/
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от ivanko13 »

tedka написа:Само в Отава ли се извършва подмяната, в Торонто не може ли/
Може.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от prace »

ами какво да кажем ние в БС-то с изтеклите паспорти? Само в Отава ли?
Зорлем ще ме откажат от българското ми гражданство...
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от angelheart »

prace написа:ами какво да кажем ние в БС-то с изтеклите паспорти? Само в Отава ли?
Зорлем ще ме откажат от българското ми гражданство...
По повод подмяна на изтекли паспорти мои познати от Ванкувър скоро ходиха до Щатите да свършат тая полезност. Посолството в Невада е два пъти по-близо до Ван от Торонто.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от bucca »

angelheart написа:По повод подмяна на изтекли паспорти мои познати от Ванкувър скоро ходиха до Щатите да свършат тая полезност. Посолството в Невада е два пъти по-близо до Ван от Торонто.
Сигурен ли си, че в Лас Вегас може да се издават нови бг документи? Аз си мисля, че може само в четири консулства да става това - в Ню Йорк, Вашингтон, Чикаго и Лос Анджелис.

Проблемът е, че на който му е изтекъл бг паспорта няма как да отиде до щатите, за да си извади нов.

Решението е като дойде консулът във Ванкувър да се извади временен паспорт, който важи 1 година и важи само, за да се прибереш до България.

Дано скоро консулът да посети Ванкувър, че и аз искам да си извадя временен паспорт.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от angelheart »

bucca написа: Сигурен ли си, че в Лас Вегас може да се издават нови бг документи? Аз си мисля, че може само в четири консулства да става това - в Ню Йорк, Вашингтон, Чикаго и Лос Анджелис.
В интерес на истината - нямам представа къде може и къде не може да се издават, може би защото не ме засяга лично. Ако ми се наложи, със сигурност ще направя запитване до Външно министерство, за да имам информация от официален източник.
bucca написа: Проблемът е, че на който му е изтекъл бг паспорта няма как да отиде до щатите, за да си извади нов.
Да, и в случая грешката е моя, защото споменах за "изтекъл", а не за "изтичащ" паспорт, какъвто е бил техният случай.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от roumensp »

prace написа:ами какво да кажем ние в БС-то с изтеклите паспорти? Само в Отава ли?
Зорлем ще ме откажат от българското ми гражданство...
Не в Отава, а в Торонто. Отава обслужва само Онтарио и Квебек.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от prace »

bucca написа:
angelheart написа:По повод подмяна на изтекли паспорти мои познати от Ванкувър скоро ходиха до Щатите да свършат тая полезност. Посолството в Невада е два пъти по-близо до Ван от Торонто.
Сигурен ли си, че в Лас Вегас може да се издават нови бг документи? Аз си мисля, че може само в четири консулства да става това - в Ню Йорк, Вашингтон, Чикаго и Лос Анджелис.

Проблемът е, че на който му е изтекъл бг паспорта няма как да отиде до щатите, за да си извади нов.

Решението е като дойде консулът във Ванкувър да се извади временен паспорт, който важи 1 година и важи само, за да се прибереш до България.

Дано скоро консулът да посети Ванкувър, че и аз искам да си извадя временен паспорт.
Това май се наричаше пасаван и наистина е само да се прибереш в БГ. Ама аз не планувам скоро да се прибирам и си мислех, че е хубаво взе пак да имам валиден паспорт. Ама не съм на зор, де.. Ще подам апликейшън за канадски и той май ще излезе по-бързо, отколкото да се накумя да ходя до Торонто..
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от ivandaman »

А бе забелязах че личната ми карта от БГ е изтекла този месец..

Майка ми ме шашка и разправя че глобявали, кастрирали и не знам си още кво ако не я подновя ведната..
Проблема е че около мен няма къде...

Вярно ли е толкова страшно положението??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от roumensp »

prace написа:Ще подам апликейшън за канадски и той май ще излезе по-бързо, отколкото да се накумя да ходя до Торонто..
Питай ме мен колко бързо става, скоро ще станат 2 години откакто съм подал. В момента стандартните срокове са 15-19 месеца. Българският май става за 3 месеца. И аз преди си мислех като теб, затова в момента всичките ми документи са изтекли и не съм напускал Канада повече от 2 години.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: ИЗТЕКЪЛ БГ ПАСПОРТ - Подновяване , какво се прави?

Мнение от haimana »

roumensp написа:
prace написа:Ще подам апликейшън за канадски и той май ще излезе по-бързо, отколкото да се накумя да ходя до Торонто..
Питай ме мен колко бързо става, скоро ще станат 2 години откакто съм подал. В момента стандартните срокове са 15-19 месеца. Българският май става за 3 месеца. И аз преди си мислех като теб, затова в момента всичките ми документи са изтекли и не съм напускал Канада повече от 2 години.
Вадихме си паспорти декември месец. Ако не се лъжа отне 2 до 3 седмици от подаването на апликейшъна.
Публикувай отговор