по федералната процедура в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
isis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 5:47 am

по федералната процедура в Монреал

Мнение от isis »

Здравейте!
Предстои ми да кацна в Монреал, но съм по федералната процедура. Искам още на летището да дам адрес на който да ми пратят резидентските карти, за да стане по-бързо, обаче адреса е в Квебек. Дали ще има проблем? Страхувам се да не ме накарат да отида до Торонто, както бях написала в при подаването на документите и там да си насрочвам среща с агент и т.н. Някой имал ли е такъв проблем?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: по федералната процедура в Монреал

Мнение от klisurov »

isis написа:Здравейте!
Предстои ми да кацна в Монреал, но съм по федералната процедура. Искам още на летището да дам адрес на който да ми пратят резидентските карти, за да стане по-бързо, обаче адреса е в Квебек. Дали ще има проблем? Страхувам се да не ме накарат да отида до Торонто, както бях написала в при подаването на документите и там да си насрочвам среща с агент и т.н. Някой имал ли е такъв проблем?
На мен, юли 2007, служителят ми обясни, че той няма възможност да вкара кебекарски адрес в системата (може да е било въпрос на права, не знам) и ми даде формуляр, който да попълня и да пусна по факса.
Направих го на следващия ден (с кебекарския адрес) и след около месец си получих PR картата по пощата.
Не знам как е в момента.

В Торонто съм бил не веднъж по-късно и при това всеки път по собствено желание ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Balgar4e
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 11:32 am
Местоположение: RIVE- NORD-LAURENTIDI

Re: по федералната процедура в Монреал

Мнение от Balgar4e »

Здравей isis!
Аз също бях по федералната и за малко да ме върнат обратно-към Торонто,разбира се.
Не съм бил по кебекарската процедура,нямал сам право....
Дали служителят има това право,не знам.Но ме пусна,като ми задържа паспорта,да се видя с посрещачите ми.
По-късно ми го върна,с обещанието да отида до Онтарио,до 1-вия граничен пункт с USA,както и направих.
Удариха ми входния печат,с адрес в Кингстон(редовен),после го смених с кебекарски и след месец получих
PR картата и всичко се оправи нататък....Но беше доста неприятно,бих казал унизително. А уж визата е за цяла
Канада. Това беше 2005год.,сега не знам.
Дано да съм бил полезен.Успех!
Искам,мога и го правя!
Публикувай отговор