daite suvet za moja chasten sluchai, molja!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
plovdivchankata
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 9:40 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

daite suvet za moja chasten sluchai, molja!

Мнение от plovdivchankata »

zdraveie na vsichki :D
Suvsem nova sum tuk (vuv foruma), suvsem "zelena" e oshte eventualnata imigracija v Canada.Zatova tursja suvet i pomosht pri vas.Omujena sum, s edno malko dete.Po profesija s muja mi sme mashinni injeneri (magistri).Na proverkata on-line za emigracija v Quebec minavame, no imam oshte mnogo vuprosi, na koito trjabva da namerja otgovor, predi da vzemem okonchatelno reshenie.
Sega zapochvam s vuprosite si(ako njakoi moje da mi otgovori na njakoi ot tjah, shte sum vi bezkraaaaino blagodarna) :
1.Do kakva stepen obrazovanieto ni shte e priznato v Canada (diplomite sa ni ot Tehnicheski univ Sf)
2.Ima li nachin da si uredim rabota oshte ot tuk (Bg) i togava da zaminem (ako ima, molja kajete kakuv e)??
3.Kakvi sa shansovete da uspeem da zajiveem edin normalen jivot v Canada (ne sme murzelivi)?
4.Kak da izberem grada v koito da otidem?
Mai za nachalo stiga tolkova!Po natatuk pak shte vi molja za suveti :)))
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Po otnoshenie na vapros No:

1 - Izpolzvai optsiate 'Tarsene' vav foruma ima mnogo info za injenerite, kak da te priemat v profesionalnata im organizatsia i t.n.

2 - Az si namerih rabota bez da sam v Kanada. Nauchen rabotnik sam. Ne znam dokolko moia opit shte ti bade polezen, no nishto ne prechi da opitash. Kakvo napravih az: Svarzah se direktno sas potentsialni rabotodateli (pishesh direktno na hipotetichnia ti badesht shef, a ne na lichen sastav). Otdelih mesets dva za seriozno rovene v internet i 'lokalizirane' na firmi/organizatsii, koito biha proiavili interes kam umeniata mi. Mnogo e vajno CVto ti da e bezuprechno napisano i da e vidno che niamash problemi s frenskia/angliiskia. Motivatsiaonnoto ti pismo triabva da e napisano za konkretnata firma. Nikakvi lokumi ot obsht harakter. Ot tam natatak si e chist kasmet. (Podgotvi si i hora koito da mogat da ti dadat preporaki, ako se opre do tam).

3 - Na tozi vapros niakoi ne moje da ti otgovori tochno. Za niakoi e 90% za drugi e 10%...

4 - Kolkoto po-goliam grad - po-dobre (lichno mnenie). Vankuvar e na treto miasto v sveta (sled Jeneva i Tsiurih) po kachestvo na jivota (skoro chetoh niakakva anketa). Nai-vajnia faktor za men e rabotata i ako imash poznati na koito da razchitash, eventualno.
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Има ли академи§на търсачка..

Мнение от eiliev »

Az si namerih rabota bez da sam v Kanada. Nauchen rabotnik sam
БабаПена имам едно питане, тъй като видях че си в науката. Не е за мене, а за жена ми , тя почва да пише тезиса си за PhD-то което сега свършва, а и нещо не може да открие академична база данни с отворени позиции в науката за Канада. А и на Университетите нещо не видяхме да има такива секции. даже на страниците на рисърч групите няма такива неща. Мноогоо странно нещо!!!!!Не им знаеме локалната практика... :shock: :shock:
Тя Намери само този линк
http://www.cihr-irsc.gc.ca/e/about/2896.shtml
Да знаете някоя друга академична търсачка подобна на горният линк.
Тук има една много добра и има всички браншове
www.telejob.ch
А иначе сферата й е biochemistry/molecular biology(извинете ме за генерализирането но нищо друго не разбирам от био-)
Cheers :beer:
10.03.2004 Изпращане DCS в Париж
02.04.2004 Потвърждение за получаване DCS
24.04.2004 Покана за Интервю в Париж
19.05.2004 Интервю в Париж---- CSQ 2 броя
10.06.2004 Изпращане--Федерална процедура
15.06.2004 Потвърждение за получаване
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Във всеки Университет има информация за наличните позиции. Най-добрият вариант за съпругата ти обаче е да потърси професори, които се занимават с нейния проблем, да им напише писмо (или още по-добре нейният професор, особено ако той/тя има познати) и да се заинтересува дали биха я приели за пост-док. От моя шеф зная, че ако пристигне писмо от някъде то най-често заминава в кошчето, понякога дори и без да е отворено. Според него хората нямат време да проверяват доколко съответния индивид е наистина това, за което се представя.
В Канада има отличен пазар за молекулярни биолози, затова би трябвало да няма проблем в намирането на позиция, но според мен по-реалистично е да търси позиция за пост-док, освен ако не иска да работи като молекулярен биолог към някоя група. Ако искаш, пусни ми ЛС.
Лаура
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Точно за ПостДок става дума..

Мнение от eiliev »

Мерси Лаура, за отговора.
Точно за ПостДок става дума. Оставям на нея да те потърси и благодаря още веднъж за отзивчивостта
Cheers :beer: :beer:
10.03.2004 Изпращане DCS в Париж
02.04.2004 Потвърждение за получаване DCS
24.04.2004 Покана за Интервю в Париж
19.05.2004 Интервю в Париж---- CSQ 2 броя
10.06.2004 Изпращане--Федерална процедура
15.06.2004 Потвърждение за получаване
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

...
Последно промяна от BabaPena на Чет Апр 15, 2004 8:32 am, променено общо 1 път.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

BabaPena написа:Prisaediniavam se kam napisanoto ot Laura, s utochnenieto, che ako jena ti ima dobri publikatsii v oblastta si ne e zadaljitelno profesora i da i tarsi miasto (estestveno, ako toi se angajira - chudesno). Publikatsiite govoriat sami za sebe si i avtomatichno potvarjdavat koi si. Zatova e vajno v cov let da se podchertae opita po spetsialnostta/ proektite po koito e rabotila i t.n. za da zainteresuva profesora i da i prochete CVto (kadeto shte vidi kakvo i kade e poblikuvala).

В идеалния свят е така, но на практика не е. Както казах, моя шеф ми заяви, че няма време да се занимава и да проверява дали дадения човек има добри публикации или не (все пак трябва да се рови из Пабмед) и затова приема за пост-докс само хора, които познава (лично или задочно). Според него 90% от колегите му изобщо не четат писмата а директно ги хвърлят в коша. Особено ако са изпратени по е-маил отгава дори не ги и отварят от страх от вируси. Затова, за да си спести разочарования, най-добре е да се свърже с някого от сферата в която работи (не може да няма такъв в Канада) и даже ако могат да се видят на някой конгрес ще е най-добре.
Лаура
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Research Group...

Мнение от eiliev »

Research group page e:
http://www.isrec.ch/research/groups/res ... _lid_2.htm
Samo tupoto e 4e webmin-a niama praktikata da slaga photos na groupite Kajete dali tova moje da se sloji ili zvu4i tupo??
A ina4e gi ima izbroeni PhD-tata na group members section-a
10.03.2004 Изпращане DCS в Париж
02.04.2004 Потвърждение за получаване DCS
24.04.2004 Покана за Интервю в Париж
19.05.2004 Интервю в Париж---- CSQ 2 броя
10.06.2004 Изпращане--Федерална процедура
15.06.2004 Потвърждение за получаване
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

...
Последно промяна от BabaPena на Чет Апр 15, 2004 8:32 am, променено общо 3 пъти.
eiliev
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 6:27 pm
Местоположение: София

Do BabaPena:

Мнение от eiliev »

BabaPena,
Horata sa dobrojelatelni, razbirai Laura, i kogato edin 4ovek e dobrojelatelen zashto triabva da polu4ava tova v zamiana???
Tonut ti e naistina ostur da ne kaja riazuk. Ima li pri4ina za tova??
A mejdu drugoto tam kudeto raboti suprugata mi e edno ot top mestata v evropa i ne stavashe duma dali tia moje da si nameri rabota i kolko trudno e tova, a stava duma za localnite(canadian way to do it) poriadki za tursene na rabota. Zashtoto malko ili mnogo vsiaka edna durjava si ima svoite osobennosti. I tova go kazvam pri polojenie 4e se vijdat offers sus slednoto sudurjanie "No international canidates, please"
Aide sus zdrave i pove4e patience pri pisaneto na postngi.
Cheers :beer: :beer:
10.03.2004 Изпращане DCS в Париж
02.04.2004 Потвърждение за получаване DCS
24.04.2004 Покана за Интервю в Париж
19.05.2004 Интервю в Париж---- CSQ 2 броя
10.06.2004 Изпращане--Федерална процедура
15.06.2004 Потвърждение за получаване
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Zashtoto vaprosnia chovek, makar i dobronameren, pravi obobshtavashti izvodi, neotgovariashti na istinata (i na lichnia mi opit). Kakto i da e, za da ima mir, iztrih postingite si.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Баба Пена,

Превърнахме темата на жената (която няма нищо общо с науката) в личен разговор. Наистина, не разбирам острия ти тон. Аз не казвам, че е невъзможно да се намери работа чрез изпращане на резюмета "на сляпо", просто обяснявам, че шансовете и нарастват многократно, ако се обърне конкретно към някого. Не говорим за "познат" професор, а за човек, работещ в същата област. Може би съм отвикнала да се изразявам прецизно и не мога да обясна точно за какво става въпрос.
Лаура
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Mnogo sam vpechatlena ot kraya na tozi spor :thumbsup:
Bravo, taka mi se iska vseki spor tuk da zavarshva taka!
Заключено