Още един въпрос за образование и стаж

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

Здравейте!
Моето семейство смятаме скоро да подадем документи за К. Мисля, че изчетох всичко обсъждано до сега, правих n-брой тестове и тн, но така и не съм сигурна дали се добавят допълнителни точки в нашия случай. За какво става въпрос:
Аз- водещ, образование бакалавър, история - 0 г. стаж, диплома от 2010. Трудов стаж последните 5г. - 4.
Може ли някой да ми каже точно какви точки ще се сметнат??? :sweat:
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от azzura »

За какво да ти дават доп. точки? Историята не е търсена професия, а стажа ти в коя област е?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

В сферата на отбраната, което май хич няма значение. Е, чака ме още четене и смятане. Добре, че го има тоя форум :clap:
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от azzura »

А съпругата?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

:D Аз съм съпругата... Съпругат - средно специално, "монтьор на електронна техника". последните 15г. пак в МО. Избрахме аз да съм водещия заради езиците. При мен френски В1/В2, английския май няма кой знае какво значение - Upper.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от loginn »

"Монтьор на електронна техника" би могло да се приеме за "Montage de câbles et de circuits" и е от най-търсените професии, съответно носи доста точки. Обаче трябва стаж по специалността през последните години. Дайте повече детайли за да ви сметне някой точките, ако желаете разбира се.
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

Как да не желая.Поне 10 теста направих вече. Започвам отначало.
Аз- водещ, образование бакалавър, история(с педагогочески профил) - 0 г. стаж, диплома от 2010. Трудов стаж последните 5г. - 4 . Френски В1/В2. Английски В2/В2. Дете 1 - на 9. Години - 34.
Той:
Години 40, спредно специално "монтьор на ел. техника". Диплома от повече от 11г., стаж по специалността има около 2 г., но последните 15 е военен. Езици - английски 0, курс по френски започва след 2 седмици (ИЧС - 1-во ниво). Пак казвам, че мисля да подам документи ноември, и той да успее да мине поне 2 нива.
Забравих да кажа, че имам 1 година като учител по испански език. Би ли могло да се счете като педагогически опит?
Благодаря на отзовалите се!!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от loginn »

Ако съпругът може да докаже че практикува специалността си "Монтьор на електронна техника" в армията, това би улеснило в голяма степен кандидатурата ви.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от azzura »

Подкрепям напълно логин.С какво точно се занимава съпругът ти в армията?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

За съжаление поделението се води секретно и никой не би му издал какъвто и да е документ за това. Просто военнослужещ. Доста сме объркани и тестовете които правим ни дават резултат от положителен и подобрете френския, до отрицателен. А желание не липсва и обмисляме всякакви варианти! Изчетох форума две години назад и все повече се :^)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от loginn »

Аз- водещ, образование бакалавър, история(с педагогочески профил) - 0 г. стаж, диплома от 2010. Трудов стаж последните 5г. - 4 . Години - 34. Дотук 34 т.
Той:
Години 40, спредно специално "монтьор на ел. техника". Диплома от повече от 11г., стаж по специалността има около 2 г., но последните 15 е военен.
Добявяме 3т.
Дете 1 - на 9 4.т
Прибавяме 1 т. за подписан договор за финансова независимост и получаваме 42 точки.
Остават 21 точки които трябва да се компенсират с езикови познания и мотивация демонстрирана по време на интервюто. 15 от тези 21 задължително трябва да дойдат от владеене на френски и английски.
Примерно:
Водещ В1/В2 френски = 10 т.
Водещ английски В2/В2 = 4 т.
Придружаващ А1/А1 френски = 2 т.
Стават общо 16 т и ви трябват 5 точки за адаптивност. Ако водещия се напъне и достигне В2/В2 ще са достатъчни 3 точки за адаптивност. Варианти много, важното е да докарате точките.
Едва ли ти казвам нещо ново. Идеята беше да се установи дали професията на съпруга може да помогне, но както се казва, лесно няма.
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

Определено научих нещо ново. Не знаех за това:"Прибавяме 1 т. за подписан договор за финансова независимост". Ясно е - ще се учи яко...Благодаря много!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от azzura »

Те всички поделения се водят секретни.Могат да му издадат служебна бележка с длъжността и основните му задължения все пак.Казвам го от опит :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Rednik
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 6:15 am

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от Rednik »

Решено е -подаваме документите! Пък късмета и френския да са с нас! Мнго благодаря на всички, и продължавам да чета!
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Още един въпрос за образование и стаж

Мнение от thriller »

Rednik

Не разбирам какъв ви е проблема.Споко бе те точките така или иначе ви стигат.Ще ви поканят на интервю.Там вече е въпрос на езикови умения да обясните с какво се занимава човека и,че това е по специалноста му и е търсено.Знам за такива случаи и на самото интервю присъждат на хората допълнителни точки.И пускай документите веднага,защото и така и така има огромно забавяне в сроковете за разглеждане на документите.От мен успех!
Публикувай отговор