Homicides in Halton this year

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Homicides in Halton this year

Мнение от jovani »

loginn написа:
недялко написа:
cocose написа:Нека да ти кажа и една много прясна новина, в момента хората там са озверели до крайност, вече даже и разбиват магазини за да се докопат не до пари, а до консерви и компоти......това ако не ти говори нищо, не знам вече какво.
брейййй, дай линк към тази новина, че съм я пропуснал |(
Точно към тази нека ти намери който може, ама редовно има и далеч по-лоши.
Преди малко попаднах на тази
http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-grabez ... 15100?nt=4"
Някой гледам ми е изтрил мнението, та ще взема да си го напиша отново:
http://www.thestar.com/news/crime/artic ... de-of-2011
Suspicious death deemed Halton’s 5th homicide of 2011

There have been four previous homicides in Halton this year.
Earlier this month, Konstanty Kieda, 41, was charged with the murder of his 67-year-old father after the two got into a violent fight in the elder’s Aldershot home.
In late January, two teens were charged with murder after the body of a 31-year-old man was found in the middle of an Oakville intersection.
And earlier in 2011, a Milton man was charged with killing his own brother, and a 49-year-old man was killed in a fight in an Acton apartment.

Разликата с Българските вестници е, че са изпуснати някои "графични" детайли от описанието на убийствата.

10 убийства в Торонто от началото на годината до 14 февруари (към момента са поне 11):
http://www.thestar.com/news/article/938 ... gh-slaying
Police have identified the victim of Toronto’s 10th murder of 2011 as Lorenzo Martinez, 23.
cocose написа:10 убийства отнесено към 5 милиона население прави колко....1 към 500 000?
Това дали означава че в цяла българия са се случили най много 13 убийства!!!!!!!
Или по скоро 130
http://www.toronto.ca/toronto_facts/diversity.htm
Toronto, with a population of 2.48 million people (5.5 million in the GTA - Greater Toronto Area) is heralded as one of the most multicultural cities in the world and is ranked as the safest large metropolitan area in North America by Places Rated Almanac.

http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Toronto_Area
The Greater Toronto Area (GTA) is the largest metropolitan area in Canada, with a 2006 census population of 5.6 million. The Greater Toronto Area is currently composed of Toronto as the central city of the region, surrounded by the four regional municipalities of Durham, Halton, Peel, and York.

11 убийства в Торонто биха се равнявали на 33 убийства в България от началото на годината. Само че не бива да сравняваме Торонто с България защото Торонто е един сравнително безопасен град (има Канадски градове със значително по-лоша слава), а със София, където има значително по-малко убийства на глава от населението, спрямо други населени места в България.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Забраната да се напуска България при дългове

Мнение от roumensp »

jovani написа:11 убийства в Торонто биха се равнявали на 33 убийства в България от началото на годината. Само че не бива да сравняваме Торонто с България защото Торонто е един сравнително безопасен град (има Канадски градове със значително по-лоша слава), а със София, където има значително по-малко убийства на глава от населението, спрямо други населени места в България.
Неоспоримите ти доводи ме убедиха колко спокойно и безопасно е в София. Още утре ще постна един блог, озаглавен "Sofia - the safest city in the world".
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забраната да се напуска България при дългове

Мнение от martatabs »

:^)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от Omega3 »

Нещо не схващам какьв е смисьла на това сравнение.

Последният пьк като бях в София, забелязах, че много от апартаментите на 1 и 2 етаж са с решетки на прозорците, а и хората си слагат стабилни железни врати.Блоковете в Люлин изглеждаха по скоро на затвор.

Родителите ми живеят на партера и имах чувството че влизам в сейфовото помештение на някоя банка. чувствах се и като в затвор да гледам през тия решетки. Е..м ти и свободата и демокрацията. Баща ми ми каза, че само нашият апартамент не бил все още разбит от осем етажният вход. .бем ти свободата и демокрацията.

В Кебек можеш сьвсем спокойно да отидеш до вратата на която и да е кьща, даже и в най богатите квартали.

Няколко пьти сьм ходил до кварталите под Витоша в София, забравих им имената, и кьщите са с високи огради и са се окупирали като в бункери.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от Koko »

Джовани, мисля че тук му е мястото да пуснеш и една статистика за броя на изядените от мечки гризли в Канада – след това (предвид това че в България няма мечки гризли) всички ще сме убедени в това че в Канада е скапано, в България е супер и че по-желязна логика от твоята – просто няма. ;)
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от Omega3 »

Koko написа:Джовани, мисля че тук му е мястото да пуснеш и една статистика за броя на изядените от мечки гризли в Канада – след това (предвид това че в България няма мечки гризли) всички ще сме убедени в това че в Канада е скапано, в България е супер и че по-желязна логика от твоята – просто няма. ;)
Да добавя следните статистики за да имаме пьлна картинка : атаки от бели мечки, згазени катерици и сконкс и избити тюлени :rofl: :rofl: :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от jovani »

Koko написа:Джовани, мисля че тук му е мястото да пуснеш и една статистика за броя на изядените от мечки гризли в Канада – след това (предвид това че в България няма мечки гризли) всички ще сме убедени в това че в Канада е скапано, в България е супер и че по-желязна логика от твоята – просто няма. ;)
Никъде не съм написал, даже и имплицитно, че в Канада е "скапано", а в България "супер" - просто искам да покажа на тези, които ги мързи да се информират на чужди езици, че престъпления от всякакъв вид има и тук, а не само в България. Много ме дразни лично мен когато някой ми даде линк към някакво престъпление в България като довод защо в Канада е по-добре. Дори предполагам, че убийствата в София от началото на годината са повече от 6 (без да имам точни данни) с което на глава от населението престъпността вероятно е по-висока от тази в Торонто, но не вярвам да е значително по-висока (примерно 2 и повече пъти по-висока). И накрая - ясно е че за да се сравняват статистически данни е необходимо да се сравнят последните няколко години, не само 2 месеца, това което съм написал е само за ориентир.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от John Smith »

Не знам колко са убийствата в България на глава от население, но мога ясно да видя колко коли имат аларми, колко жилища имат решетки, колко врати са залостени, колко камери има и колко мутри продължават да демонстрират недосегаемост. Това са нещата, които правят впечатление. А щом се налагат такива мерки, значи има причина. А причината е, че престъпността е все още много висока. Много висока на нивото, което засяга обикновените хора. Такъв проблем в Канада няма или е в пъти по-малък.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от cocose »

В началото като дойдох ма беше страх да оставям каквото и да е ценно нещо в колата...........а сега ме е страх да се върна в БГ :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от Koko »

jovani написа:
Koko написа:Джовани, мисля че тук му е мястото да пуснеш и една статистика за броя на изядените от мечки гризли в Канада – след това (предвид това че в България няма мечки гризли) всички ще сме убедени в това че в Канада е скапано, в България е супер и че по-желязна логика от твоята – просто няма. ;)
Никъде не съм написал, даже и имплицитно, че в Канада е "скапано", а в България "супер" - просто искам да покажа на тези, които ги мързи да се информират на чужди езици, че престъпления от всякакъв вид има и тук, а не само в България. Много ме дразни лично мен когато някой ми даде линк към някакво престъпление в България като довод защо в Канада е по-добре. Дори предполагам, че убийствата в София от началото на годината са повече от 6 (без да имам точни данни) с което на глава от населението престъпността вероятно е по-висока от тази в Торонто, но не вярвам да е значително по-висока (примерно 2 и повече пъти по-висока). И накрая - ясно е че за да се сравняват статистически данни е необходимо да се сравнят последните няколко години, не само 2 месеца, това което съм написал е само за ориентир.
Джовани, съжалявам да го кажа, но явно имаш някакъв проблем с комуникацията - защото от това което пишеш човек остава точно с това впечатление (че в Канада всичко е скапано, а в България всичко е супер), особено след като ти се налага след това да пишеш двойно по-дълги постинги за да обясняваш какво всъщност имаш предвид.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от petar krastev »

Джовани,браво за Ягуара,мотора,кондото,щорите за 12 бона,килима за 5, гранитогреса в банята и викторианското огледало в антрето.
Ама като почнеш да се обясняваш като ученичка вече нямам думи.
Имаше един едър бизнесмен тука от Отава и той така се обясняваше и накрая си губеше мисълта докато съвсем го изгубихме.
Вас бизнесмените не ви ли учат с малко думи да казвате много неща???
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от John Smith »

Пак не си разбрал нещо - 2 Ягуара, не един... :wasntme:
Единият вече 6 месеца го ремонтира личния на jovani механик, защото от Англия се бавят с изработката на поръчковите части, ама все пак.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от cocose »

Забрави да споменеш и чисто новото кондо с принадлежащото към него допълнение: мацка :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от 7George »

Убитите - ясно, мене не биха ме спряли 2 - 3 пъти и повече убийства, ако идвам в Канада. Важното е как я карат живите. А Торонто не е типично място, там половината не са канадци.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Homicides in Halton this year

Мнение от jovani »

7George написа:Убитите - ясно, мене не биха ме спряли 2 - 3 пъти и повече убийства, ако идвам в Канада. Важното е как я карат живите. А Торонто не е типично място, там половината не са канадци.
Торонто не е типично, но пък е с по-малко убийства на глава от населението спрямо "типичните" Саскатуун, Уинипег, както и Ванкувър, Калгари и еспешъли Едмънтън.
http://www2.macleans.ca/2009/03/04/the- ... rder-rate/
Сори Джордж, отново не си си научил урока...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор