НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
jimtoni
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 2:50 pm
Местоположение: montreal

НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Мнение от jimtoni »

Знаете ли вече че от 1/12.2010 или от пъви декември 2010 има вече ново правило ,приет е нов закон в правилника за провеждане на шофорсият изпит с преводач,( ствава въпрос за теория,листовки) , вече не са както до сега бяха 2 отговора един верен и един грешен, а се яваваш все едно си на на френски или английски, с по 4 отговора, и първо е големият тест,34 въпроса и после са двата по 16 въпроса.На големият тест със 34 въпроса имаш право на 8 грешки а на другите 2 теста коити са по16 въпроса имаш право на 4 грешки на всеки тест.Така че вече не е толкова лесно колкото е било преди, а на преводача се плаща по 40$ на човек и то на ръка , трябва да имаш пари в брой.Въпросите и отговорите се четат по 2 пъти( бавно) и имаш време за отговор около 20-30 секунди, на подминал въпрос не се връща да го казва 3-ти път.Трябва да се слуша внимателно какво се казва.Изпита се провежда на компютър,пред теб има екран и ти си натискаш кой е отговора , и ти показва на колко въпроса си сгрешил,резултатите от изпита излизат веднага.Ндявам се да съм полезен с тази информация, и успех на всички които им предстои такъв изпит.
A. Todorov
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Мнение от Linko »

Не знам някога да е било само с 2 отговора, един верен и един грешен. Винаги са били с по 4-ри възможни отговора въпросите.
Ти откъде го разбра това за 2-та?
Като гледам и броят на допустимите грешки си е същият, та не виждам какви са нововъведенията.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Мнение от klisurov »

Linko написа:Не знам някога да е било само с 2 отговора, един верен и един грешен. Винаги са били с по 4-ри възможни отговора въпросите.
Ти откъде го разбра това за 2-та?
Преди около една година изпитът при мен, само на третатата, с преводач, беше с два възможни отговора. Цената мисля, че беше 25 CAD.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
pantera
Мнения: 306
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 6:26 pm
Местоположение: България,Стара Загора-Моntreal
Обратна връзка:

Re: НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Мнение от pantera »

Linko прочети внимателно човека какво е написал.Аз се явявах на изпит преди 3 години с преводач(силно казано преводач,защото тя жената беше забравила думите на български)цената беше 30 за преводач и 10 долара за сака.Пред нас имаше една папка с илюстрации към въпросите .Текста тя го четеше и превеждаше,имахме 2 отговора.Имаше случаи в ,които и двата отговора бяха верни.Тогава попитах преводачката,кой да посоча след като и двата са верни,тя ми каза"По верния" :D .
УСПЕХ!!!
Да живееш без някои от нещата, които искаш е неразривна част от щастието. Бъртранд Ръсъл
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: НОВОСТИ В ШОФОРСКИЯТ ИЗПИТ

Мнение от Linko »

Да, моя е грешката. Извинявам се!
Наистина е трябвало да чета по-внимателно. Става дума за точно определен начин на провеждане на теста, а именно - с преводач.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор