За Квебек или по "Федералната"?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
DjiN
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 9:50 am

За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от DjiN »

Здравейте! В момента съм в процес на обмисляне и четене като ще използвам времето да изкарам един курс по френски. След смяната на търсените професии обаче съм в дилема дали да не се пробваме по "Федералната"! Идеята ми идва от това, че в това "1122 Professional Occupations in Business Services to Management" има доста длъжности, които са свързани с организация, а именно organization and methods officer, officer, organization and methods, organization and methods researcher и др. които много наподобяват моята длъжност. Водя се по договор "Организатор производствено планиране и координации" и имам надежда, че ще ми бъде признато като търсена професия, а имам и над 3 години стаж. Как мислите? Друго, което не ми стана ясно е при отказ още на първото подаване на документи дали връщат таксите или част от тях? С английския съм добре и мисля, че с малко уроци и подготовка ще се справя добре с IELTS, но въпреки това се колебая как да постъпим? Най-добрата идея, която имам е да пробваме по тази за Квебек, защото сме на по 33 години, а там макслималните точки са до 35 и ако не ни одобрят после да се пробваме и по "Федералната" където до 49 години точките са едни (освен това мисля да изкарам сертификат за френския при подготовката за Квебек, които после би ми бил полезен при кандидатстване по федералната за доказване на високо ниво)! Очаквам съветите ви!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от bp_de »

DjiN написа:. Водя се по договор "Организатор производствено планиране и координации" и имам надежда, че ще ми бъде признато като търсена професия, а имам и над 3 години стаж. Как мислите? Друго, което не ми стана ясно е при отказ още на първото подаване на документи дали връщат таксите или част от тях? С английския съм добре и мисля, че с малко уроци и подготовка ще се справя добре с IELTS, .........
1 - Много трудно някои ще ти каже дали това дет ти ще пишеш като професия ще го зачетат-в общия случаи трябва да нагласиш нещата така че таз професия дето са я написали канадците ,по точно не титлата а тва дето си извършвал ти- да е същото с това дето е описано в НОК за тая професия.Но тука и 100човека да ти кажат че ще е ок това оценяване - решението е на персоните дет ще ти разглеждат случая -демек имиграционите ... ... така че никои не може да каже какво им е в главите .
2- За човек кото твърди че е добре с англето е много странно да не е разбрал въпроса с таксите....... значи да ти поясня - канадците са си сложили такси за РАГЛЕЖДАНЕ и Обработка на кеиса на апликанта и те те таксуват понеже са разгледали твоя сллучаи - а дали решението им е положително или отрицателно няма значение -парите са платени за свършената работа. Кинти не връщат.
3- Аз ако бях на твое място и аз щях да се пробвам по тоя ред- квебкарско ,ако от тма те ритнат ,федералните.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от azzura »

Федералните връщат кинти
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

И аз съм раздвоен между двете процедури.
И не знам какво да предприема. :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от ZanzibarHero »

bp_de написа:...3- Аз ако бях на твое място и аз щях да се пробвам по тоя ред- квебкарско ,ако от тма те ритнат ,федералните.
Ако човекът никога не е учил френски, а има самочувствието, че може да се справи с английския - по-добре направо да кандидатства по федералната...
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от hadministratora »

azzura написа:Федералните връщат кинти
Само ако отхвърлят кандидатурата на първо четене (Sidney NS).
DjiN, имай предвид, че по френската процедура има и още една допълнителна такса спрямо федералната - тя не е много голяма, но си е такса.
Сравни това което е в длъжностната ти характеристика с това което пише в раздел "Main Duties" в описанието на 1122 в NOC (http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... val65=1122). Колкото повече се покриват нещата, толкова повече е вероятно да ти признаят професията.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от bai_ganiu »

DjiN написа:...Най-добрата идея, която имам е да пробваме по тази за Квебек, защото сме на по 33 години, а там макслималните точки са до 35 и ако не ни одобрят после да се пробваме и по "Федералната" където до 49 години точките са едни (освен това мисля да изкарам сертификат за френския при подготовката за Квебек, които после би ми бил полезен при кандидатстване по федералната за доказване на високо ниво)! Очаквам съветите ви!
Тук в този форум е писано много по този въпрос, но по обясними причини ще намериш предимно мнения противни на твоето. :!: Моя съвет е че мислиш възможно в най-правилната посока, не се отклонявай от нея! 8) Давай смело напред и само напред не се отклонявай от правилния път и процента да успееш е много по-голям отколкото при федералните!
Успех! :y:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от ZanzibarHero »

DjiN написа:... Най-добрата идея, която имам е да пробваме по тази за Квебек, защото сме на по 33 години, а там макслималните точки са до 35 и ако не ни одобрят после да се пробваме и по "Федералната" където до 49 години точките са едни (освен това мисля да изкарам сертификат за френския при подготовката за Квебек, които после би ми бил полезен при кандидатстване по федералната за доказване на високо ниво)!...
Какво значи "ако не ни одобрят"? На този ранен етап нямаш нужда от "резервни" стратегии, а от максимално точна само-оценка дали събираш "точките" и отговаряш на изискванията.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от hadministratora »

ZanzibarHero написа:...На този ранен етап нямаш нужда от "резервни" стратегии, а от максимално точна само-оценка дали събираш "точките" и отговаряш на изискванията.
:y: Подкрепям напълно!
DjiN
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 9:50 am

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от DjiN »

Самооценката е относителна винаги. Ако ми признаят специалността от техникума за "technique d'usine" и ми дадат 16 точки и после признаят релация на стажа ми с нея ще убия рибата и ще направя над 70 точки. НО никой не знае. В най-лошия случай събираме точки да прескокнем първия подбор за Квебек! Самооценката е хубаво нещо, но всичко е относително ;) ! Затова и искам малко по-субективни мнения!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от hadministratora »

DjiN написа:...Ако ми признаят специалността от техникума за "technique d'usine" и ми дадат 16 точки и после признаят релация на стажа ми с нея...
Рибата може и да има късмет и да оцелее.... Имам предвид, че по федералната процедура (за разлика от тази за Квебек) не ги интересува какво си учил, нито дали стажа ти е свързан с образованието и съответно няма допълнителни точки. Имай го предвид.
DjiN
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 9:50 am

Re: За Квебек или по "Федералната"?

Мнение от DjiN »

Това е една от причините да съм раздвоен!
Публикувай отговор