Необходими документи до CIO в Sydney

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tfs2010
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 12:45 pm

Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от tfs2010 »

Здравейте,

има ли хора, които са подали документи до CIO в Sydney за процедурата по имиграция като Skilled workers and professionals след промените от 26.06.2010 и такива, които в момента подготвят документите?
Моля тези, които са запознати с това кои документи е необходимо да се пратят до CIO в Sydney след промените от 26.06.2010 да споделят с нас?

Благодаря на отзовалите се!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от hadministratora »

tfs2010 написа:...Моля тези, които са запознати с това кои документи е необходимо да се пратят до CIO в Sydney след промените от 26.06.2010 да споделят с нас?...
На официалния сайт на CIC не пише ли? Там обикновено има доста изчерпателна и достоверна информация.
tfs2010
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 12:45 pm

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от tfs2010 »

Предполагах, че някои от вас ще отговорят по този начин!
Нека ме извинят останалите, но аз съм част от онази извадка, която все още е в началото на процеса по имиграция и се лутат в подготовката на документите за кандидатстване поради неразбиране на изискванията.
До преди 26.06.2010 г. аз бях наясно с това какви документи е необходимо да се пратят до Сидни. След промените обаче има много неясни неща относно това кои документи трябва да се пращат, дали трябва да са копия или оригинали (например копие или оригинал на Свидетелството за съдимост трябва да се прати до Сидни или въобще не трябва да се праща), трябва ли да подготвяме 2 комплекта документи-едните за Сидни, а другите ако ни ги поискат в Букурещ след като ни одобрят от Сидни?
Това са част от въпросите, които за мен са непонятни след промените от 26.06.2010 г.
Видях, че в другия раздел "Имиграция в Квебек" хората като че ли са по-задружни и си помагат един на друг, а и са създали тема (http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=1&t=38451), за да са в помощ на такива като мен.
Няма ли да е хубаво и тук в този форум да направим същото, та дори и ние като тях да създадем и статия "Документи до Сидни" в уикипедия, за да можем да сме полезни един на друг?!

Още един път призовавам всеки, който е наясно с това кои документи точно се изискват (копия или оригинали, заверени от нотариус и преведени и т.н.) от CIO в Sydney за процедурата по имиграция като Skilled workers and professionals след промените от 26.06.2010 да пишат тук.

Благодаря още веднъж предварително на отзовалите се!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от hadministratora »

tfs2010 написа:...аз съм част от онази извадка, която все още е в началото на процеса по имиграция и се лутат в подготовката на документите за кандидатстване поради неразбиране на изискванията...
Нека не забравяме, че "останалите" също сме били в началото на процеса и също сме се лутали.
Тук ще получите помощ. Но само тогава, когато зададете конкретен въпрос. Питане от сорта на "какви са документите", обаче, е твърде общо. Независимо, че промените са съвсем от скоро, предполагам, че поне в общи линии нещата са описани на сайта на CIC. След като се запознаеш с това което е написано, заповядай да попиташ за това което не е.
tfs2010 написа:...кои документи трябва да се пращат, дали трябва да са копия или оригинали (например копие или оригинал на Свидетелството за съдимост трябва да се прати до Сидни или въобще не трябва да се праща), трябва ли да подготвяме 2 комплекта документи-едните за Сидни, а другите ако ни ги поискат в Букурещ след като ни одобрят от Сидни?
Това са част от въпросите, които за мен са непонятни...
Това са именно въпросите, които трябва да се задават :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от valioiko »

Отговорите на зададените от теб въпроси се намират тук: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-how.asp
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
tfs2010
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 12:45 pm

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от tfs2010 »

tfs2010 написа:Видях, че в другия раздел "Имиграция в Квебек" хората като че ли са по-задружни и си помагат един на друг, а и са създали тема (http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=1&t=38451), за да са в помощ на такива като мен.
Няма ли да е хубаво и тук в този форум да направим същото, та дори и ние като тях да създадем и статия "Документи до Сидни" в уикипедия, за да можем да сме полезни един на друг?!
Така и не разбрах какво не разбрахте от това, което съм написал по-горе!
Ясно, че всичко пише в официалния сайт, но нали има неяснотии, които трябва да доуточним взаимно, за да е полезен този форум на всички хора или се лъжа, че този форум е за това?!
Моля, вземете пример от хората от раздел "Имиграция в Квебек", вижте колко мило се държат към всички останали: http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=1&t=38451: "На това е посветена статията Документи в нашата уикипедия, но тук можете да задавате въпроси за всичко, което не ви е ясно, при подготовката на документите.
Всеки е добре дошъл да пита, без да се притеснява че въпросът му е маловажен.
Също така всеки е добре дошъл да отговаря на поставените въпроси, ако знае отговора и може да помогне!"


Толкова ли е трудно и хората в този раздел "Федерална процедура", които са наясно относно процеса по имиграция след промените от 26.06.2010 г. да пишат и да помогнат на такива като мен? Може би затова, че отговаряте по този начин този раздел е опустял откъм нови теми и мнения.

Още веднъж ще се обърна към хората, които искат да помогнат: Моля, помогнете с подготовката на първоначалния пакет документи като опишете кои документи са необходими, специфични изисквания, които не са описани в сайта и т.н.

Бллагодаря за вниманието!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от kill_u »

tfs2010 написа:
tfs2010 написа:Видях, че в другия раздел "Имиграция в Квебек" хората като че ли са по-задружни и си помагат един на друг, а и са създали тема (http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=1&t=38451), за да са в помощ на такива като мен.
Няма ли да е хубаво и тук в този форум да направим същото, та дори и ние като тях да създадем и статия "Документи до Сидни" в уикипедия, за да можем да сме полезни един на друг?!
Така и не разбрах какво не разбрахте от това, което съм написал по-горе!
Ясно, че всичко пише в официалния сайт, но нали има неяснотии, които трябва да доуточним взаимно, за да е полезен този форум на всички хора или се лъжа, че този форум е за това?!
Моля, вземете пример от хората от раздел "Имиграция в Квебек", вижте колко мило се държат към всички останали: http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=1&t=38451: "На това е посветена статията Документи в нашата уикипедия, но тук можете да задавате въпроси за всичко, което не ви е ясно, при подготовката на документите.
Всеки е добре дошъл да пита, без да се притеснява че въпросът му е маловажен.
Също така всеки е добре дошъл да отговаря на поставените въпроси, ако знае отговора и може да помогне!"


Толкова ли е трудно и хората в този раздел "Федерална процедура", които са наясно относно процеса по имиграция след промените от 26.06.2010 г. да пишат и да помогнат на такива като мен? Може би затова, че отговаряте по този начин този раздел е опустял откъм нови теми и мнения.

Още веднъж ще се обърна към хората, които искат да помогнат: Моля, помогнете с подготовката на първоначалния пакет документи като опишете кои документи са необходими, специфични изисквания, които не са описани в сайта и т.н.

Бллагодаря за вниманието!
Не се сърди че не ти отговарят хората, това е нормално, много по малко хора минават по федералната като за начало. До колкото знам в този форум едва ли са повече от 15 човека, които съм чувал да споменават федерална процедура и то да са я минали. Може и да греша. Второ по френската няма толкова много промени, като федералната. Федералната се променя през 2 години и е естественно хора минали по нея да не следят текущите промени. Например аз минах по федералната по едни условия, до колкото знам hadministratora мина по условията от предходната година ако не се лъжа. Така че не е толкова лесно да седим осведомени, затова ти цитираме сайта защото и ние винаги там сме гледали, без да сме се надявали че някой ще ни помогне толкова много. Чети EG7 гайда и подготвяй съгласно него.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от bai_ganiu »

tfs2010 написа:...Толкова ли е трудно и хората в този раздел "Федерална процедура", които са наясно относно процеса по имиграция след промените от 26.06.2010 г. да пишат и да помогнат на такива като мен? Може би затова, че отговаряте по този начин този раздел е опустял откъм нови теми и мнения...
Така е приятелю... оказва се че наистина е много трудно... от 2-3 г. има едни "звезди" дето всичко знаят и ти дават едни надменни съвети, абе чети тук, чети там, ама дали можеш да го прочетеш и то най-вече колко вярно е отделен въпрос. Не се притестявай не е лично те го правят към всички.
Идеята е да се напънеш колкото се може повече, да потърсиш на друго място помощ и да си решиш сам проблема, а след това да се включиш отново и типично като нашенец да покажеш колко много знаеш и другите колко са ограничени и тъпи.
Успех ти желая от сърце! Сигурен съм, че ако си достатъчно мутивиран няма да се повлияеш отрицателно от този форум и няма да се откажеш, а с още повече хъс ще си свършеш сам работата. И колкото по-рано толкова по-добре!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от kill_u »

bai_ganiu написа:
tfs2010 написа: Така е приятелю... оказва се че наистина е много трудно... от 2-3 г. има едни "звезди" дето всичко знаят и ти дават едни надменни съвети, абе чети тук, чети там, ама дали можеш да го прочетеш и то най-вече колко вярно.....
Какво значи дали можеш да го прочетеш? Да не би да не знаеш английски? А за това колко е вярно все пак това е сайта на имиграционните, те едва ли ще седнат да те лъжат.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от hadministratora »

bai_ganiu написа:...има едни "звезди" дето всичко знаят и ти дават едни надменни съвети, абе чети тук, чети там...
Не виждам нищо надменно в това да откажа да преведа/препиша нещо което вече го има. Предполагам, че и други мислят по същия начин....

Колкото до това колко много си помагали (кандидат) имигрантите по френстата процедура - аз имам усещането, че там се задават по-смислени или поне по-конкретни въпроси като цяло. Я иди ги попитай "кажете ми какви документи са нужни за да замина за Квебек?" и да видим какво ще отговорят.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Виж и аз като теб подготвям документите но не се сърди ако някой не ти отговаря . Правилата се променят постоянно и няма как някой които вече е там да следи и да казва направете това или онова. Според мен най важното е да се спазва последователноста от гайда : http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf
Аз си го разпечатах този последния и започвам по него да подготвям документите. Дано на 25.09 да си взема теста както трябва и живи здрави подава ме . Но успеха зависи само от самите нас. Пожелавам ти успех . Винаги може да ме питаш ако искаш помощ от мен. ;) :)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Необходими документи до CIO в Sydney

Мнение от azzura »

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp

ей тука са всички докс. има си и списък с необходимите документи, които трябва да пратиш, а както виждам и видео наръчник. Четенето му е майката.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор