Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

Здравейте, чакам да ми върнат таксата за разглеждане на документите от Сидни НС, но се заформи едно прехвърляне на топката м/у Сидни и Букурещ и никой не ми казва как да постъпя. Да чакам ли чек от Сидни или да пиша писмо за рефънд. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля за помощ!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от kill_u »

Обясни точно какъв е проблема. Аз бях пратил пари в Букурещ в началото на процедурата по погрешка и от Сидни ми бяха върнали едно писмо, в което се обясняваше че не съм превел на правилното място парите. Пратих до Букурещ друго писмо и след 8 месеца ми върнаха парите.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

този номер с Букурещ и аз го направих, получих си парите от тях, но междувременно пратих нов пакет докс до Сидни, и кандидатурата ми беше отхвърлена, та си чакам парите от 2 месеца и половина /те пишат че ги връщат до 8-12 седмици/.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от kill_u »

Освен да чакаш, май друго не ти остава, за съжаление. Писаха ли поне що те отхвърлят.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

Писаха гадовете, много ми беше интересно що не ме отхвърлиха още първия път, когато бях пратила таксата в Букурещ... :swear:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от kill_u »

E те тогава пък нямат право да те отхвърлят защото не ти е пълна кандидатурата. Тоест таксата не е платена.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

Карай... така или иначе ще чакам, моята професия вече не е в списъка 8)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
snejabreja
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 11:15 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от snejabreja »

Здравейте,
При мен се получи идентична ситуация с плащането на първоначалната такса за обработка на документите. Оказа се, че парите сме ги изпратили в Букурещ благодарение на любезното съдействие на union bank. Интересувам се към кой, къде и как точно изпратихте молбата си за връщане на сумата. От банката ми дадоха refund information form да попълня, трябва да изпратя и оргиналите на банковите документи с обяснително писмо подписано от мен, в което да обясня подробно случая си, но ми е малко тъмна индия... Моля за съдействие, да не объркам пак нещо :(
Касиопея
Мнения: 121
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 8:25 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от Касиопея »

Абе Снеже,
Изкара ми акъла с тази тема - като не гледам датите....
http://www.youtube.com/watch?v=bdoZEmiNXJY" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

Попълни тази форма, като вътре аз си писах номер на еврова сметка, за да ми преведат парите по нея.Направи си копие на вносната бележка от Юниън банк и изпрати оригиналите в Букурещ заедно с рефънд формата и писмото, което са ти поискали.До няколко месеца ще ти върнат парите. :y:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от tonakis »

А тази система работи ли ? Тези докс които се изпращат става въпрос за първоначалната такса нали ? И си ги искаш от Букурещ ? Питам, защото леличката днеска в Юниън банк, когато я попитах относно въпроса кво става с парите ако не ме одобрят, как мога да си ги получа и тя направо щеше да получи удар и да сдаде богу дух, почервеня, позеленя и само дето не ме изгони с думите "ние пари не връщаме, само прибираме". Та затова питам до колко е сигурна системата? И тая рефънд форма от някой сайт ли я има или в банката, от която нищо не връщат :D ?
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от pumasapu »

azzura написа:този номер с Букурещ и аз го направих, получих си парите от тях, но междувременно пратих нов пакет докс до Сидни, и кандидатурата ми беше отхвърлена, та си чакам парите от 2 месеца и половина /те пишат че ги връщат до 8-12 седмици/.

Ясно - братя по оръжие... моята е съвсем същата. Само че мисля, че бъркаш нещо: ако кандидатурата ти е била разгледана и отхвърлена, тогава първоначалната ти такса (processing fee) не подлежи на връщане. Приема се, че те са си свършили работата и за това им е платено. Друго щеше да е ако ти бяха върнали документите с обяснение, че, примерно, не подлежат на разглеждане (ако, например, квотата се е запълнила преди документите ти да пристигнат в Сидни).
Погледни Въпрос 3 от FAQ в раздела за Skilled Workers в имиграционния сайт.
Както споменах, моят случай е подобен и аз не очаквам връщане на processing fee.

Имаш ли намерение пак да кандидатстваш след време (може би по друга програма)?
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от azzura »

pumasapu написа:
azzura написа:този номер с Букурещ и аз го направих, получих си парите от тях, но междувременно пратих нов пакет докс до Сидни, и кандидатурата ми беше отхвърлена, та си чакам парите от 2 месеца и половина /те пишат че ги връщат до 8-12 седмици/.

Ясно - братя по оръжие... моята е съвсем същата. Само че мисля, че бъркаш нещо: ако кандидатурата ти е била разгледана и отхвърлена, тогава първоначалната ти такса (processing fee) не подлежи на връщане. Приема се, че те са си свършили работата и за това им е платено. Друго щеше да е ако ти бяха върнали документите с обяснение, че, примерно, не подлежат на разглеждане (ако, например, квотата се е запълнила преди документите ти да пристигнат в Сидни).
Погледни Въпрос 3 от FAQ в раздела за Skilled Workers в имиграционния сайт.
Както споменах, моят случай е подобен и аз не очаквам връщане на processing fee.

Имаш ли намерение пак да кандидатстваш след време (може би по друга програма)?
Нищо не бъркам, върнаха ми чека.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от Leda78 »

Може би, ако са ти я отхвърлили на първо четене - т.е. още в Сидни при прегледа на документи са установили, че не си нужния NOC или не събираш достатъчно точки - тогава ти връщат и парите и отговор, че си отхвърлен.

Ако, обаче, ти изпратят баркодове и т.н. и документите ти стигнат до Букурещ и тук те при по-внимателна проверка установят, че нещо си излъгал и т.н., то тогава не връщат пари?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Някой чака ли връщане на такса от Сидни НС?

Мнение от pumasapu »

Leda78 написа:Може би, ако са ти я отхвърлили на първо четене - т.е. още в Сидни при прегледа на документи са установили, че не си нужния NOC или не събираш достатъчно точки - тогава ти връщат и парите и отговор, че си отхвърлен.

Ако, обаче, ти изпратят баркодове и т.н. и документите ти стигнат до Букурещ и тук те при по-внимателна проверка установят, че нещо си излъгал и т.н., то тогава не връщат пари?

Може и аз да бъркам, но в моя отговор по мейла пише, че понеже не събирам необходимия брой точки, кандидатурата ми е "отхвърлена" ( "I am refusing your application"), a във въпрос 3 от FAQ за Skilled Workers пише: "If your application is processed and it is refused, you will not get a refund." Пак казвам - може и аз да бъркам, но моята логика показва това.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор