[преместена] В кой квартал?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

[преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

cocose написа:Вместо да купуваш пищов, по добре смени квартала. Разбира се, това не винаги е възможно, и докато стъпите на краката си ще сте принудени да търпите лоши квартали, но спокойно, това е само поредната стъпка :y:
Голямо недоразумение е практиката новопристигналите да се набутват вскъпи, емигрантски квартали, където имало много услуги за тях. Това сме го чесали много.
Някои спокойни и хубави квартали са дори по-евтини и по-близо до индустриалните райони.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Оръжие в Канада

Мнение от miteto »

ablood написа:
cocose написа:Вместо да купуваш пищов, по добре смени квартала. Разбира се, това не винаги е възможно, и докато стъпите на краката си ще сте принудени да търпите лоши квартали, но спокойно, това е само поредната стъпка :y:
Голямо недоразумение е практиката новопристигналите да се набутват вскъпи, емигрантски квартали, където имало много услуги за тях. Това сме го чесали много.
Някои спокойни и хубави квартали са дори по-евтини и по-близо до индустриалните райони.
Новопристигнали няма как да знаят кой е най-изгодния квартал за тях, защото не знаят къде ще започнат работа. А не всички работят по фабрики, така че защо трябва да ходят близо до индустриалните райони?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оръжие в Канада

Мнение от ablood »

miteto написа:Новопристигнали няма как да знаят кой е най-изгодния квартал за тях, защото не знаят къде ще започнат работа. А не всички работят по фабрики, така че защо трябва да ходят близо до индустриалните райони?
Чвно не си наясно, че "индустрия" не значи само производство. В тези райони има и сървис, транспорт, мениджмънт, шипинг, счетоводство, охрана, поправки, поддръжка, чистачи...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Оръжие в Канада

Мнение от miteto »

ablood написа:
miteto написа:Новопристигнали няма как да знаят кой е най-изгодния квартал за тях, защото не знаят къде ще започнат работа. А не всички работят по фабрики, така че защо трябва да ходят близо до индустриалните райони?
Чвно не си наясно, че "индустрия" не значи само производство. В тези райони има и сървис, транспорт, мениджмънт, шипинг, счетоводство, охрана, поправки, поддръжка, чистачи...
На интересен ли се правиш или мислиш че изброените по-горе 5-6 професии образуват 100% от имигрантите които идват? Пък и мениджмънт, счетоводство, охрана и чистач няма специална нужда да е близо до индустриален район.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оръжие в Канада

Мнение от ablood »

miteto написа:
ablood написа:
miteto написа:Новопристигнали няма как да знаят кой е най-изгодния квартал за тях, защото не знаят къде ще започнат работа. А не всички работят по фабрики, така че защо трябва да ходят близо до индустриалните райони?
Чвно не си наясно, че "индустрия" не значи само производство. В тези райони има и сървис, транспорт, мениджмънт, шипинг, счетоводство, охрана, поправки, поддръжка, чистачи...
На интересен ли се правиш или мислиш че изброените по-горе 5-6 професии образуват 100% от имигрантите които идват? Пък и мениджмънт, счетоводство, охрана и чистач няма специална нужда да е близо до индустриален район.
Абсолютно, като се има впредвид многоточието.
Пак се заяждаш за спорта, а?
Пръкват се тъпи парчета всякакви. Хайде и тази тема замина.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от demococcus »

Може би е дискутирана темата, но е трудна за намиране точно защото полезните съвети на тема квартали се преплитат с разни такива заяжданки, докато "темата замине".

Като всяка година по това време сме се събрали хора, които са си поръчали вече първия билет за Канада (Монреал) или пък ще си ги поръчаме веднага след като румънците се натуткат с издаването на визите. Та ще полезно ако отделите от времето си да ни посъветвате или пък да дадете линк към тема, в която това е дискутирано и може да ни е полезна.

Кои са скапаните квартали, които хем са скъпи, хем имат висока престъпност и мизерни обитатели?

Кои квартали са близо до индустриални зони? Това си е важно, защото на много голяма част от новопристигналите ще им се наложи да покретат на някоя поточна линия - ако не и двамата, то поне единия от двамата, за да осигури хляба на семейството, докато по-оправната половинка се занимава с професионални ордери, дозакрепва си езика и си търси работа. Или пък докато чакат стипендията и началото на учебната година. Примерно.


В Пловдив навремето имаше супер хитра тактика - много мои приятелки си наемаха някаква хипер вехта квартирка за смешно ниски пари... на пъпа на центъра или пък в стария град. Като сравнително топъл град - не беше проблем преразхода на ток за отопление, нито ни тревожеше че трябва да ползваме кашон вместо гардероб. Но пък за нищо пари ползаха всички предимства на хубавия квартал.
Тази тактика едва ли върви в Канада, но може би има други подобни?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от miteto »

demococcus написа:Кои са скапаните квартали, които хем са скъпи, хем имат висока престъпност и мизерни обитатели?
Такава комбинация според мен няма - или е скъп или има висока престъпност и е много евтин (съответно).
demococcus написа:В Пловдив навремето имаше супер хитра тактика - много мои приятелки си наемаха някаква хипер вехта квартирка за смешно ниски пари... на пъпа на центъра или пък в стария град. Като сравнително топъл град - не беше проблем преразхода на ток за отопление, нито ни тревожеше че трябва да ползваме кашон вместо гардероб. Но пък за нищо пари ползаха всички предимства на хубавия квартал.
Тази тактика едва ли върви в Канада, но може би има други подобни?
Върви и се ползва успешно от разни народности дето нямат против да живеят по 7-8 човека в един апартамент. Официално не може, но неофициално като подпишат договора за наме кой може да провери дали спят 3 или 8 човека в квартирата? Но повечето емигрантите от БГ идват със семейства и съответно не им се правят такива изпълнения.
Ако имаш въпрос за кварталите на Торонто, мога да ти кажа. За Монреал ще трябва да питаш някой друг или да ползваш сърч-а, има наистина много неща изписани.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от demococcus »

Благодаря, miteto. За Монреал е зорът. Ще наблегна на търсачката засега.
Темата Добри квартали за живеене в Монреал наистина е преговаряна съвсем скоро.
Има и Кой квартал да изберем в Монреал? Въпреки че е от 2008-ма, на мен ми се стори доста информативна.

Ии... още нещо на френски: Quartiers de Montréal, Québec et banlieues - статии от сайт за имигранти.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:
cocose написа:Вместо да купуваш пищов, по добре смени квартала. Разбира се, това не винаги е възможно, и докато стъпите на краката си ще сте принудени да търпите лоши квартали, но спокойно, това е само поредната стъпка :y:
Голямо недоразумение е практиката новопристигналите да се набутват вскъпи, емигрантски квартали, където имало много услуги за тях. Това сме го чесали много.
Някои спокойни и хубави квартали са дори по-евтини и по-близо до индустриалните райони.
Според зависи де. Ако си неговорещ езици, има доста такива които пристигат такива тук, Кот де Неж и подобни кварталчета са си за препорьчване. Но не трябва да се седи много защото започва бьрзо плафонирането.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Uspial »

Ето ви жокер.
Търсете град / район с повече дипломати. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

Omega3 написа:Кот де Неж и подобни кварталчета са си за препорьчване.
Хайде обясни ми защо някой трябва съзнателно да се засели в квартал, от който после ще иска да бяга? Няма работа, пълно е с чернилки и араби, магазините са ужасни, улиците мръсни...
Транспорт има навсякъде. Колкото повече хора, нямащи коли - толкова повече транспорт.
Брат ми навремето се засели в CDN, уж като за начало и се застоя 5 години. Когато сънът му тръгна на училище, беше единственото бяло дете в класа. В класа на моя син няма нито едно цветнокожо.
Преди няколко месеца дойдоха едни българи, които веднага се заселиха в предградие и то в далечно - Blainville, на над 30 км от Монреал. Започнаха работа и КОФИ в Лавал и живеят в красиво, чисто място сред бели хора. Автобуси, влак, магистрала... Цените на ръждивите таратайки започват от $400.

Много ми е смешно някой, като започне да разправя, как в CDN и NDG било пълно с незаменими услуги за новопристигнали. Аз така и не прибягнах до нито едно от тези социални малоумия.

Скъпи новопристигащи,
НЕ ВЯРВАЙТЕ, КОГАТО НЯКОЙ ВИ КАЗВА, ЧЕ ДАДЕН КВАРТАЛ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ВАС!!!! Може наистина да е, но може и да се проклинате като мен. Най-скапанитя 18 месеца от живота ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от Omega3 »

ablood написа:
Omega3 написа:Кот де Неж и подобни кварталчета са си за препорьчване.
Хайде обясни ми защо някой трябва съзнателно да се засели в квартал, от който после ще иска да бяга? Няма работа, пълно е с чернилки и араби, магазините са ужасни, улиците мръсни...
Транспорт има навсякъде. Колкото повече хора, нямащи коли - толкова повече транспорт.
Брат ми навремето се засели в CDN, уж като за начало и се застоя 5 години. Когато сънът му тръгна на училище, беше единственото бяло дете в класа. В класа на моя син няма нито едно цветнокожо.
Преди няколко месеца дойдоха едни българи, които веднага се заселиха в предградие и то в далечно - Blainville, на над 30 км от Монреал. Започнаха работа и КОФИ в Лавал и живеят в красиво, чисто място сред бели хора. Автобуси, влак, магистрала... Цените на ръждивите таратайки започват от $400.

Много ми е смешно някой, като започне да разправя, как в CDN и NDG било пълно с незаменими услуги за новопристигнали. Аз така и не прибягнах до нито едно от тези социални малоумия.

Скъпи новопристигащи,
НЕ ВЯРВАЙТЕ, КОГАТО НЯКОЙ ВИ КАЗВА, ЧЕ ДАДЕН КВАРТАЛ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ВАС!!!! Може наистина да е, но може и да се проклинате като мен. Най-скапанитя 18 месеца от живота ми.
Добре де прав си.
Само ми позволи да добавя, че нито аз нито пьк сьм виждал някой из форума който да твьрди, че Кот де Неж и подобни такива са незаменими или пьк по добри от предградията. Ти явно си спориш с някакви вьобрьжаеми персонажи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от ablood »

Omega3 написа:[...нито аз нито пьк сьм виждал някой из форума който да твьрди, че Кот де Неж и подобни такива са незаменими или пьк по добри от предградията...
Да бе!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от hoyden »

Е, по-убаво от Лавал нема! :rofl:
Туй всеки го знае, щото пропагандата на Аблъд край нема. Ако пък имаш и една барака там, цена нема да имаш.
Ела да видиш къде живея в CDN, щото това си е бая голямо кварталче и така, както я има мизерията около chemin CDN , така го има и спокойствието и красотата в моя район. Само за инфо да те питам - колко пари даде за дървената барака в Лавал? Щото тук, в моя район на CDN къщичките започват от 750К.
Аман от крайни изказвания! :fubar:

Модератор: Наушени точка 1 и 2 от правилата на форума.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: [преместена] В кой квартал?

Мнение от hoyden »

Брат ми навремето се засели в CDN, уж като за начало и се застоя 5 години. Когато сънът му тръгна на училище, беше единственото бяло дете в класа. В класа на моя син няма нито едно цветнокожо

Пич, забравих да те питам - абе ти расист ли си?

Модератор: Спам.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Публикувай отговор