Legal action required

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
fallon
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:18 pm

Legal action required

Мнение от fallon »

Благодаря за коментарите!
Последно промяна от fallon на Вто Юни 22, 2010 5:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Legal action required

Мнение от IRA »

Предложение: Не се излагай ! Или поне престани да излагаш българската общност. Държите се като талибани. :@
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Legal action required

Мнение от kill_u »

Някой ще светне ли тази част от българската общност, която не говори езика на Молиер за какво иде реч? Гугъл транслатора не ми помогна въобще.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Legal action required

Мнение от IRA »

В една критика за филм автора казва ,че се чувства като прокълнат българин, който тука що е пристигнал и не разбира нищо. Е заради този израз една част от населението се чувства дълбока обидено и държат да припишат комплексите си на цялата общност.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Legal action required

Мнение от Aribu »

От името на фалон никнеймова ли ще се представим :lol: :lol: :lol:

Инак автора ако иска да знае отговора на въпроса си Qui gouverne en Bulgarie? ....може винаги да получи блестящ отговор от мен...ще бъде напълно доволен 8)
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Legal action required

Мнение от speedy »

IRA написа:Предложение: Не се излагай ! Или поне престани да излагаш българската общност. Държите се като талибани. :@
Късно... Ако добре разбирам превода на Гугъл излагането вече е налице. Явно засега малко хора знаят, но с повечко протести може да станат наистина обект на подигравка. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Legal action required

Мнение от Linko »

Човека просто е имал навика да използва две свързани в едно срички, които му звучат интересно без да влага никакво значение в тях. Още по-малкото пък да ги свързва с определена държава, нация и т.н. Само дето тези две срички - "bulle" и "gare", като се свържат и се получава Bulgare, което си точно названието на нашата националност. От там му идва сега проблема.

Ами да беше чел повече, хак му е! :)
При това е минавал през София и дори е спал в хотел "България".

Това ми напомня за един познат от миналото, който използваше обръщението "папаец" по същият начин. Звучеше му интересно и изобщо не го свързваше с държава, националност или каквото и да е друго понятие. Ама по случайност такава държава Папая няма, националност също. Има Папуа, ама националността е "папуас",
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Legal action required

Мнение от Aribu »

Линко, тоя ще да е бил от клуба на пещерняците...те ползваха тази мъртвица :lol:
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Legal action required

Мнение от Omega3 »

Taux d'alphabétisation de la population (en Bulgarie): 98,2%.

Là, petite coquine, avouez que vous essayez de me faire déraper encore. Vous ne m'aurez pas. Non madame, je ne vous demanderai pas où sont passés les autres, les 1,8% d'analphabètes bulgares. De toute façon, je le sais.

Това ми хареса. Доста иронично написано и малко с подигравка кьм тези които очакваха извинения. Скоро ще заприличаме на хаитяните, за които никой нищо не сме да каже, защото скачат като бесни вьпреки че идват от най корупираната, бедната дьржава в Америка, кьдето до скоро (2005) изнасилването не е било престьпление.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Legal action required

Мнение от filipne »

Интересно как симпатичният чичко журналист би реагирал ако прочете статия в която си правят гаргара (при това абсолютно безсмислено и тъпо) с нацията от която той произхожда.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Legal action required

Мнение от Omega3 »

Е па много чувствителни тука бре. Аз все си мислех че ние бьлгарите сме по стронг.
lilian100
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 8:44 pm

Re: Legal action required

Мнение от lilian100 »

Текстът е доста злобничък. Авторът си позволява да пише така, защото сме малка общност и без никакво влияние в тази провинция.
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Legal action required

Мнение от Vodolei »

И аз намирам текста за доста злобничък.

В крайна сметка като е обидил някой макар и неволно, може просто да обясни недоразумението, а не да напада и обижда хората, които са му направили забележка. Дори и да смята, че нямат право. Културният човек прави така и нещата приключват. А този постъпва точно обратното. Написал е огромна статия с обяснения колко са глупави и заядливи тези, които не са разбрали високоинтелигентната му игра на думи, а в същото време изобщо не си дава труд и той да разбере аргументите на отсрещната страна.

Аз лично не бих предприела никакви действия срещу такъв човек. Той само това чака, нови поводи да дрънка и да доказва колко е неразбран.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Legal action required

Мнение от myhata II »

В Англия има едно серийно анимационо филмче" чичо българия" и само ако знаете колко глупости прави това човече,изводите си ги правете сами 8)

Great Uncle Bulgaria
http://www.discogs.com/artist/Great+Uncle+Bulgaria
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Legal action required

Мнение от krimon »

fallon написа:Във връзка със статиите по-долу, мисля че българската общност трябва да реагира достойно срещу унизителното използване на понятието "българин" от автора, както и срещу електронното издание позволило публикуването на тая статия. Чакам коментари и предложения.

http://www.cyberpresse.ca/chroniqueurs/ ... encore.php

http://www.cyberpresse.ca/chroniqueurs/ ... lgarie.php
Това ми е любимият тукашен журналист, винаги го чета с огромно удоволствие, както и този път :)
Даже съм си купила няколко негови книжки, където описва пътешествията си. Препоръчивам го :y: Коментарите му са просто един път :clap:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор