Спрели са платеното "кофи" !?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от demococcus »

Днес в задръстването превъртах запис на предаване от петък и чух че са съкратили с 5 милиона финансирането на курсовете по френски. То пак си имало курсове по френски, но не и на пълен ден.. което значи - без субсидията от 115 долара седмично.

http://www.cyberpresse.ca/opinions/2010 ... ndelle.php

http://qc.news.yahoo.com/s/capress/1004 ... on_mesures
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от Julian_04 »

Е, разгеле! Писна ни да пълним с нашите данъци гушите на разни набедени даскали, дето на френски не могат да те научат!... :devil:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от kikolilokiko »

:rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от Julian_04 »

На тебе ти е смешно ама аз ходих точно 3 дни, мъжа ми 1 седмица...и двамата не стигнахме до първия чек поради доброволно отказване....И познай защо се отказахме...Това не са езикови курсове,... а преподавателите са шемети...Моят беше педал наприmер. :D
Аватар
azu
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:10 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от azu »

:rofl: :rofl: :rofl:
18.03.2009-DCS Vienne
11.04.2009-Accusé
01.12.2009-Entrevue
11.01.2010-Документи Букурещ
22.01.2010-Баркодове
22.02.2010-Мед. формуляри
01.03.2010-Медицински
23.03.2010-ОК
14.04.2010-покани
30.04.2010-ВИЗИ

ОПОЗНАЙ РОДИНАТА,ЗА ДА ЕМИГРИРАШ ПО-БЪРЗО!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от demococcus »

Ми има РАЗЛИЧНИ мнения за нивото на преподаване.... някои хора са доволни. Мен повече ме дразнеше дългото време, в което се чака "да се вредиш". Което, според мен, доста обезмисля упражнението.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от loginn »

Спрели са платеното "кофи", остана само неплатеното "кофти".
И пак не е толкова "кофти" като в БГ. Само се чудя колко ли още неща ще спрат докато дойде и нашето време да пътуваме натам :worried: .
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от kikolilokiko »

явно си видяла, че е педи и затова :) или може би за друго :D
а разправят, че в канадско били либерални ...

това, че има кофи не значи, че е задължително да се ходи ;) още по-малко да се чака чек :) ако искаш ходиш, ако искаш не ;) по-смешното, е кога станахме канадци, кога взехме да държим сметка за данъците как се харчат :) повечето емигранти са там заради/ за сметка на парите на някой друг! ти да си там някой се е охарчил ;) ама ние сме изключение нали :rofl: а аз ако доживея да плащам данъци евентуално ще си викам аз се оправих, а останалите да .... супата :) нали това е твоя принцип ;)
пази Боже сляпо да прогледа май беше разказа....
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от Julian_04 »

Абе, не знам за чия сметка съм била като внесох сума ти и пари в Канада и почнахме работа на първия месец...Това че не съм била още канадски гражданин по това време не ме е освободило от задължението като permanent резидент да плащам данъци работейки на бяло от първия ден...Така че моля не се изказвай неподготвен!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от kikolilokiko »

:rofl:
аз мислех, че е само един дето се бие с пачките
а ти взе да го удряш на чувства ;) споко
разпръсни си една пачка на пода и ще ти мине :rofl: а за данъците после ;)

вие сте голяма работа :) евала (тук слагам кланящо се до земята човече :rofl: )
ама има и хора, за които кофито им е помогнало... особено първите месеци
айде да не плюем по тях, а ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от Julian_04 »

Добре съгласна! :handshake: Аз плюх саmо по преподавателите, щото наистина не са на ниво... :puke:
А най-бързия начин за учене на езика си остава, ако почнете бързо работа и то сред mестни не иmигранти! :y:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от kikolilokiko »

:handshake: :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от demococcus »

Julian_04 написа:А най-бързия начин за учене на езика си остава, ако почнете бързо работа и то сред mестни не иmигранти! :y:
Това си го пожелаваме и ние. Живот и здраве като се домъкнем, ще видим.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от zigi »

Някой пак разбрал-недоразбрал. Т.нар. кофи си върви с пълна сила, три нива, чековете от 115 на седмица също, плащат и детската градина при определени условия. Това може би ще разочарова някои данъкоплатци, ама слуховете за спиране на кофито са още далеч от истината. Тези спестени 5 милиона са от прекратяването на специализирания курс по писмен френски, т.нар. франсе екри, който е след кофито и за него има изпит, тъй като местата бяха ограничени в сравнение с общия курс. Сега курса си го има, но го направиха само en temps partiel, както беше и е франсе орал. Т.е. разликата е, че пари при това положение няма да има. Имаше протест против спирането на платеното екри пред МИКК даже.
Колкото до нивото на преподаване и преподавателите, до голяма степен зависи и от учебното заведение, комуто какъвто му е късмета. айде със здраве.
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: Спрели са платеното "кофи" !?

Мнение от kamentsonev »

Да така е!Кофито си продьлжава!Спряно е само екрито-в смисьл платено,но другите нива си вьрвят ;)
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
Заключено