IELTS

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

IELTS

Мнение от tototo »

Може ли някои, които скоро се е явил на изпита да даде инфо как минава?
Тестовете които се падат от учебниците на Кеимбридж ли са?
В саита на Брит.съвет предлагат някакви онлайн материали (Road to IELTS),някой ползвал ли ги е?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: IELTS

Мнение от tot2311 »

аз преди няколко дена бях.Значи изпита е на 4 части слушане,четене,писане това е първия ден имаш 3 часа.В отделен ден е говорене като те питат по най-различни теми.
Това което го има в интернет може и да полезно.Аз лично при учител се подготвях 3 месеца и мога да кажа че изпита си е много сериозен.Доста трудничко е да изкараш необходимите оцени,дано съм успял аз.Ако има друго което те интересува питай.
Road to IELTS-помага но според мен е много недостатъчно.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: IELTS

Мнение от smt »

Моя мъж ходи на този тест през декември. Подготвяше се от учебниците, които постна Ровър Гриин. Те са конкретно за General Training, което ниво всъщност се иска от емиграционните. Ето и линка към темата където съм писала от къде сме ги изтеглили. http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 75&start=0
Изпита наистина е сериозен! Времето, което дават е недостатъчно. Трябва да си много бърз, когато дойде времето за есетата и писмата! За съвсем кратко време трябва да го напишеш на чернова и после на белова. Дори и да е написано на чернова, ако не ти остава време за препис не ги грее.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: IELTS

Мнение от tot2311 »

лично аз и всички други които с мен се явиха на изпита не сме писали чернови.Поне аз написах двете есета за 45 мин,но разбира се ще вида кви съм ги сътворил спрямо оценките които получа.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: IELTS

Мнение от smt »

Не знам, не съм била там. Това е което моя мъж ми каза след изпита. Според мен, ако не се използва чернова може да се допуснат много грешки и така да се смъкне оценката. Това е според мен нивота на което трябва да се наблегне повечко в смисъл да се тренираш да пишеш есе или писмо за определено време, така че на теста да не се получи гаф. Инак всеки сам решава за себе си колко и върху, какво ще наблегне. Успех!
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: IELTS

Мнение от tototo »

Споделете и някакви други трикове и тънкости за изпита :o
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: IELTS

Мнение от tot2311 »

Ами според мен основното е да имаш добро ниво английски и много упражнения,защото примерно част слушане ти трябва най-висока оценка а може би най-много грешки се правят там и трябва доста примерни теста такива да напраиш докат му хванеш цаката.Най-добре си отиди при някой учител който ще ти обесни тънкостите и ще ти дава достатъчно матеряли.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: IELTS

Мнение от hadministratora »

smt написа:...Според мен, ако не се използва чернова може да се допуснат много грешки и така да се смъкне оценката...
Черновите не са задължителни и според мен човек, който е добре подготвен може да се справи отлично и без тях. Аз лично не можех да си позволя чернова, поради простата причина, че имам от ученик проблеми с писането на ръка (един от които е скоростта). Времето ми стигна, колкото да си напиша есето и писмото и най-много да са ми останали минутка или две. Имайте предвид, че за недостатъчна дължина също се намалява оценката. Ако се пише чернова тя се предава заедно с основния лист, но не се взема под внимание при оценката.
smt написа:...Това е според мен нивота на което трябва да се наблегне повечко в смисъл да се тренираш да пишеш есе или писмо за определено време...
Освен това трябва да се учите да пишете есе И писмо за определено време. Обикновено дават един час и е логично да си го разпределите горе-долу 40/20 съответно за есето и писмото, но това всеки сам си преценява.

Според мен ще е безцнно да се консултирате, а най-добре да посетите малко уроци при преподавател, който разбира от този изпит. И то независимо колко добре знаете езика! Мога да препоръчам такъв за Русе - ако представлява интерес пишете ми на ЛС.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: IELTS

Мнение от smt »

Да, и не достатъчната дължина на есето и писмото може да смъкне оценката. При нас стана точно така, само високи оценки и изведнъж писане :o Точно за това казах, че трябва да се понаблегне на писането. Учебниците, които изтеглихме от нета обясняват повече за този изпит, подхода при учене и всичко необходимо за успешното му вземане. Няма лошо да се отиде при учител, но според мен и с учебниците публикувани в нета сам човек може да се справи.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: IELTS

Мнение от tototo »

Кажете добър учител в Бургас
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: IELTS

Мнение от kill_u »

Aз ходих в училище европа там при една госпожа ама и забравих името. Доволен съм.
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: IELTS

Мнение от tototo »

А има ли някакъв минимум за резултатите от изпита (напр. за Австралия се изисква мин.6 по всички модули)
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: IELTS

Мнение от Мими »

Не съм запозната да има минимум, но ако резултатите попадат в графата Basic, ще ти дадат само 2 точки по този фактор:

Изображение
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: IELTS

Мнение от tototo »

Благодаря Мими
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: IELTS

Мнение от lancome »

извинете за може би тъпия въпрос, но къде се държи този изпит и колко струва? да ходя да го изкарвам и да започна от там :) с този документ :)
Публикувай отговор