Въпрос относно кандидатстването?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от tonakis »

Здравейте, първо ако не съм уцелил мястото за темата, съжалявам. Имам следния въпрос - понеже с френския съм зле (нулево ниво) и навсякъде ми казват че може и да събера сравнително малко точки от там, затова се чудя дали е законно да подам едновременно и по двете процедури - Квебек и Федералната? Ако се издъня с френския, поне да не съм изгубил време и да съм стигнал до някъде и по Федералната и да не почвам от стъпка 1. Благодаря предварително.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bp_de »

За законно си е законно - акта на подаване на док за имиграция е доброволен ,но винаги има НО....
Тия от квебек не са толкова заспали отделно са и официални държавни служители в Канада така че имат информация и като подадеш и по 2 те много лесно ще им светне че не искаш да идеш единствено и само в Квебешко(което е целта на квебекарската програма ) и вероятноста да изядеш дръвото при тях става огромна -все пка квебешката програм не е направена да се заобикаля федералната .

Прочети по въпроса колко е важно да стане ясно на квебекарите дали след като те одобрят ще идев само и единствено в квебк....
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от tonakis »

Благодаря. Така или инъче никъде не е казано, че на 100% трябва да отида в Квебек след като ме одобрят. Така че мисля, че риска си заслужава.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bp_de »

tonakis написа:Благодаря. Така или инъче никъде не е казано, че на 100% трябва да отида в Квебек след като ме одобрят. Така че мисля, че риска си заслужава.
:D
Много ясно че не е казано ...все пак времто на крепосните селяни е отминало отавна....по конституция в канада може да живееш където си искаш.....
Както тиказак - квебксите имигрешани не работят за да набират хора за другите провинции... идеята е че като кандидатсваш по тая програма много важен фактор за тях е да ги убедиш че само там ще идеш - иначе не си им интересен.
Но кат пуснеш и по 2 те едновремно то от ясно по ясно си казваш че въобще не ти дереме за квебек .... съответно ония предприемат мерки .....
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от hadministratora »

Според мен ако човек се зарови в законите и другите нормативни документи ще се намери текст, който да казва по един или друг начин, че не може и по двете процедури. Но аз не съм спец в тая област. Тук обаче има и юристи и ще ми е интересно да разбера тяхното мение.

Като минимум, според мен, можеш да попаднеш в следната клопка: Още на първия формуляр, който ще попълниш за федералната процедура има въпрос "Къде смятате да се установите?" Ако напишеш Quebec веднага ще ти отговорят, че те си имат собствена процедура и да подаваш други документи на друго място. От друга страна ако за Quebec напишеш, че искаш в Manitoba или Nunavut също ще ти кажат, че не си за тяхната порцедура. Остава варианта да напишеш различни провинции за двете процедури, но те много скоро ще стоплят, че си един и същи човек и ще ти резнат процедурите за това, че си дал невярна или подвеждаща информация.

За добро или лошо и хляба и ножа са у тях, тъй че ни са и**вай с Бай Брадър ;)

Отделно това удоволствие ще ти излезе скъпо, защото ще платиш таксите и по двете процедури (може би само за визата няма да е двойно) и част от другите разходи (поща, преводи, заверки....) също ще са двойни. Рано или късно ще трябва да оставиш едната от двете порцедури и тогава няма да ти върнат парите, които си платил.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от penevg »

Искам да Ви попитам,при кандидатстване възможно ли е да не сте женени, а да кандидатствате като двойка, и как се доказва това?
Мерси
Поздрави
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от valioiko »

1. Кандидатстването и по двете процедури едновременно е глупост и не мисля за нужно да се обсъжда, при чвсе, че е обсъждано вече няколко пъти във форума.

2. Възможно е да не сте женени. За целта трябва да сте живяли на един адрес в продължение на година и нагоре, и да можете да докажете това чрез официални документи (еднакви адреси на личните карти или други документи за самоличност, удостоверение за адресна регистрация, показващо съжителството ви на съответния адрес, общи банкови сметки, общи сметки за комунални услуги и други такива). Доколкото съм запознат, един от документите трябва да е някой от първите два, изброени в скобите. Ако пък се ожените, никой копче не може да ви каже.

Успех, каквото и да решите! :y:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bai_ganiu »

Чувал съм от фирми, които се занимават тясно с емиграция в Канада, че не е никакъв проблем да се кандидатства и по двете процедури (федерална и квебекарска). Който има достатъчно пари и съответно желание, защо да не пробва...?! Като цяло процедурата по емиграция в Канада си е свързана с много трудности, рискове и възможни изненади и никой не е сигурен какъв ще е нейния край при започването й...
Последно промяна от bai_ganiu на Чет Май 13, 2010 1:41 pm, променено общо 1 път.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bai_ganiu »

hadministratora написа:...Като минимум, според мен, можеш да попаднеш в следната клопка: Още на първия формуляр, който ще попълниш за федералната процедура има въпрос "Къде смятате да се установите?" Ако напишеш Quebec веднага ще ти отговорят, че те си имат собствена процедура и да подаваш други документи на друго място. От друга страна ако за Quebec напишеш, че искаш в Manitoba или Nunavut също ще ти кажат, че не си за тяхната порцедура. Остава варианта да напишеш различни провинции за двете процедури, но те много скоро ще стоплят, че си един и същи човек и ще ти резнат процедурите за това, че си дал невярна или подвеждаща информация. За добро или лошо и хляба и ножа са у тях, тъй че ни са и**вай с Бай Брадър ;)...
Не искам да влизам в спор с hadministratora, но аз мисля, че Канда е демократична страна и всеки има право да живее където си поиска...?!
Последно промяна от bai_ganiu на Чет Май 13, 2010 1:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от hadministratora »

bai_ganiu написа:...Какъв е проблема, ако подадеш по федералната и пишеш, че ще се установиш във Ванкувър?!
....
Да предположим, че е същото е и в Монреал...
Просто не е същото :) Kато отвориш сайта на Citizenship and Immigration Canada и щракнеш върху How to immigrate to Canada as a skilled worker, още втория абзац завършва със следния текст: "If you plan on living in Quebec, see Quebec-selected skilled workers for more information.". Демокрацията в случая няма нищо общо. Ако кажеш на федералните, че искаш в Кебек, те ще отвърнат "аааа, за там си има друга процедура подавай по нея". Ако пък кажеш на кебекарите че искаш в Бритиш калъмбия или Онтрио и те ще ти отвърнат "аааа, ние тука приемаме само за Кебек, а ти си за федералните." Иначе ти пак си имаш свободата да се местиш където ти е кеф след като вече си в Канада - ворятността някой да се заяде (за декларацията дето бях писал по-горе) е май доста малка.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bai_ganiu »

hadministratora написа:... Ако кажеш на федералните, че искаш в Кебек, те ще отвърнат "аааа, за там си има друга процедура подавай по нея". Ако пък кажеш на кебекарите че искаш в Бритиш калъмбия или Онтрио и те ще ти отвърнат "аааа, ние тука приемаме само за Кебек, а ти си за федералните."...
Единственото объркване може да произтече от факта, ако се пуснат документите по различно време, защото има въпрос "Кандидатствали ли сте по рано за Канда", който е уловката. Но, ако си пуснеш (няма да намесвам Манитобската) успоредно на една и съща дата и по квебекарската, като пишеш, че ще се установиш в Монреал и по федералната, като пишеш, че след това ще се установиш в Едмантън, не трябва да има проблем. Това не може да се тълкува като престъпно деяние и е абсолютно разрешено, защото имаш приятели и роднини евентуално и на двете места и зависи от коя процедура по-рано ще се развие и там ще се установиш на първо време. Всеки има право на свободен избор, това е демокрация.
Последно промяна от bai_ganiu на Чет Май 13, 2010 1:58 pm, променено общо 1 път.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от kill_u »

В целия този разговор изниква у мен един резонен въпрос. Какво ще стане по едната процедура ако не ви одобрят. Реално погледнато това не се разглежда като забрана за влизане в Канада но..... не и позволение. Ерго, одобрят ви по едната процедура, а по другата не. И какво излиза Федералните ви пускат например но Кебекарите не. Или още по лошо ще е обратното.

Но в крайна сметка нали по кебекарската процедура накрая има одобрение от Федералните. Така, че представете си че по федералната откажат а кебекарите пуснат. Накрая пак има вероятност да откажат федералните
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от bai_ganiu »

kill_u написа:Но в крайна сметка нали по кебекарската процедура накрая има одобрение от Федералните. Така, че представете си че по федералната откажат а кебекарите пуснат. Накрая пак има вероятност да откажат федералните
Не бих казал, че федералните имат основание да отказват след като си покрил всички изисквания на квебекарите.
Последно промяна от bai_ganiu на Чет Май 13, 2010 1:51 pm, променено общо 1 път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от valioiko »

Един съвет лично от мен към кандидат-имигрантите: не кандидатствайте по федералната и кебекарската процедура едновременно!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Въпрос относно кандидатстването?

Мнение от Мими »

Бай Ганьо, имаш ли някой пример от първа ръка, с който да подкрепиш твърденията си? Или са само догатки? Не вярвам ти да си кандидатствал и по двете, а накрая да са те приели по федералната. Или бъркам?
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Публикувай отговор