малко дескриминация....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Fireman

малко дескриминация....

Мнение от Fireman »

.... в Канада ( а може и това да е само в провинция Албърта :inlove:

Ето и източника : http://www.shawnessyregistry.com/driver ... ovince.php

OUT OF PROVINCE LICENCING


The category of Out of Province licencing falls into two categories: If you have a licence from a reciprocal licencing jurisdiction, or if you have a licence from somewhere else.
Reciprocal Licencing Jurisdiction

Alberta has reciprocal licencing agreements with certain places. These places are:
All Canadian Provinces
United States of America
Austria
Belgium
Republic of Korea
Switzerland
Japan
Germany
The United Kingdom


Та си мисля,какво ли им е общо на Japan и The United Kingdom с Canada,na които движенията им са в обратната посока и да можеш просто да си замениш книжката идвайки в Canada...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: малко дескриминация....

Мнение от Linko »

Ами посоката на движение и мястото на шофьора в колата нямат никаква връзка с шофьорските умения, докато броят учебни часове теория и практика, както и програмата за обучение и методиката на обучение имат. Та в тази посока трябва да разсъждаваш, не за ориентацията на движението. Иначе и още различия има - като знаците например. Тях си забравил да споменеш.

А за дискриминацията си прав, навсякъде е около теб и ще я виждаш май винаги докато си в тази държава. За друг пък я няма и така.. Зависи от гледната точка.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: малко дескриминация....

Мнение от krimon »

Правилно е да има дескриминация, звучи като дескриптивна геометрия - и тя третира триизмерни фигури и ориентацията им :rofl: :rofl: :rofl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: малко дескриминация....

Мнение от Koko »

Fireman написа:
Та си мисля,какво ли им е общо на Japan и The United Kingdom с Canada,na които движенията им са в обратната посока и да можеш просто да си замениш книжката идвайки в Canada...
На мене ми се наложи да се явявам отново на теория!? след като се преместих от канадското на британското движение, въпреки че правилата са същите, така че дискриминация май има не само в Канада. От друга страна, чисто практически, ми отне 1-2 седмици ежедневно шофиране в лявото движение за да свикна и да нямам проблеми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: малко дескриминация....

Мнение от prace »

Ами канада признава германски и белгийски книжки, но не и холандски.
Каква е разликата, аз не знам. Само знам, че трябваше да правя всичко отначало. Теория и кормуване и изпит.
Fireman

Re: малко дескриминация....

Мнение от Fireman »

Както някой беше казал "Всеки е прав за себе си" :hai: ,...мъкар ,че тук говорим за законови положения ,при които за едни Може -за други Не може :rofl: :lol:

Линко,смяташ ли,че аз със завършено през 1996 г. 4 годишно средно професионално школо с профил Двигатели вътрешно горене и с 4 категорий,от които едната беше категория C и незнайно колко часа курмуване на Газ 53 и други такива ... с над 2 години стаж като таксиметров шоф. в град Варна и още няколко други години в други фирми съм по-малко компетентен от други ,идвайки от където и да е?

За себе си аз поне не смятам това....
Последно промяна от Fireman на Съб Мар 13, 2010 3:09 pm, променено общо 1 път.
Fireman

Re: малко дескриминация....

Мнение от Fireman »

Коко,тук говорим за Канада , която на семинарите в България пратениците на Кебек хвалеха захласно....
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: малко дескриминация....

Мнение от calculator »

Карай да е весело бе, Fireman!
Че то ако всичко ú беше перфектно на "Втората ни майка",
нали целият цивилизован свят щеше да се изсипе насам.
Ама така като гледам...нъц.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: малко дескриминация....

Мнение от optics »

Основно тия феномени се обясняват с наличието на две световни конвенции за шофьорските книжки. В едната членуват едни страни, в другата членуват други страни.
Аз имам японска шофьорска книжка и още от него време се учудвах защо на канадци и други им даваха без изпит.
Както се сещате България не е в японско-канадско-и-другите конвенция.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: малко дескриминация....

Мнение от Ivan1007 »

Fireman написа:.... в Канада ( а може и това да е само в провинция Албърта :inlove:

Ето и източника : http://www.shawnessyregistry.com/driver ... ovince.php

OUT OF PROVINCE LICENCING


The category of Out of Province licencing falls into two categories: If you have a licence from a reciprocal licencing jurisdiction, or if you have a licence from somewhere else.

Alberta has reciprocal licencing agreements with certain places.
Та си мисля,какво ли им е общо на Japan и The United Kingdom с Canada,na които движенията им са в обратната посока и да можеш просто да си замениш книжката идвайки в Canada...
Fireman написа:Както някой
  • беше казал "Всеки е прав за себе си" :hai: ,...мъкар ,че тук говорим за законови положения ,при които за едни Може -за други Не може ....
Добре е да четеш всичко и да се опитваш да го разбереш. Важните думички съм ти ги направил с червено.

На обикновен български език това означава, че в Албърта може да се обмени книжка само от страни, където може да се обмени книжка от Албърта.
Дискриминация няма в това нещо :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Fireman

Re: малко дескриминация....

Мнение от Fireman »

Няма и аз това казвам,че тук такова животно нЕма :rock: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: малко дескриминация....

Мнение от Ivan1007 »

Fireman написа:Няма и аз това казвам,че тук такова животно нЕма :rock: :beer:

Има всъщност. Колкото в банката - трябва да внесеш пари преди да теглиш, но за някои това е дЕскриминация. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: малко дескриминация....

Мнение от Linko »

Да, Fireman, проблемът на дискриминираните винаги е един и същ - в голямото разлминаване между самооценката и оценката на другите за тях.
Та и ти докато се виждаш като много по-компетентен а за другите си един от многото навлеци с големи претенции, то винаги и навсякъде ще усещаш дискриминация.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: малко дескриминация....

Мнение от tonich »

Айде, поредният скъсан на изпита дойде да реве, че имало дискриминация....
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Fireman

Re: малко дескриминация....

Мнение от Fireman »

Здрасти Тонич, за твое огорчение не съм "скъсан" никъде.
Според теб плача ли ? ,по-скоро съм енгри майна.

p.s. Уви Линко,виждам се по-кадърен и имам самочувствието ,че съм,за което много се радвам :handshake:
Публикувай отговор