Инфермиер в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kristin
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 6:14 am
Местоположение: Montréal

Инфермиер в Монреал

Мнение от kristin »

Здравейте.Търся някой, който е завършил специалността инфермиер и който да практикува вече тази професия.Имам доста въпроси и се нуждая от конкретна информация и насока.Ако има такива и биха желали да помогнат с полезен съвет, нека ми пишат на ЛС.Благодаря предварително!
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от vania1 »

zdrasti
az v momeda utsa v college.imam oste 1 godina.
ne znam ako moga da sam ti polezna.
ako ima nesto koito znam s udovolstvie ste ti otgovoria


Здрасти.
Аз в моменат уча в колеж, имам още 1 година.
Не знам ако мога да съм ти полезна.
Ако има нещо, което знам, с удоволствие ще ти отговоря.

Модераторът напомня: Задължително е използването на кирилица при писането на български език. Форума има вграден кирилизатор за нямащите инсталирана на компютъра си кирилица.
mimi-pande
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:38 pm
Местоположение: PLOVDIV

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от mimi-pande »

Здравей,извинявам се ,че се включвам ''неканен'',но ще помоля за малко инфо!
Жената иска да учи за инфирмиер,но с френския е само от алианса в БГ и тука от КОФИ-ще успее ли да се справи според теб?
И какво представлява изпита за влизане в колежа,ако си спомняш ,а и след това-защото нейното образование от бг е ''право'',т.е. нищо общо??
Благодаря ти предварително и успех! :sweat:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от pumpy »

mimi-pande написа:Здравей,извинявам се ,че се включвам ''неканен'',но ще помоля за малко инфо!
Жената иска да учи за инфирмиер,но с френския е само от алианса в БГ и тука от КОФИ-ще успее ли да се справи според теб?
И какво представлява изпита за влизане в колежа,ако си спомняш ,а и след това-защото нейното образование от бг е ''право'',т.е. нищо общо??
Благодаря ти предварително и успех! :sweat:
относно изпита в колежа, аз лично бих ти препоръчал да се яви просто на изпит за каквато и да е програма и да добие лична представа за какво става дума. Всичко е много относително. Аз навремето се явих на изпит за програма за сестра и едва няколко месеца по-късно кандидатствах за моята програма, но бях относително "подготвен" за какво става дума на приемния изпит по френски.
Относно правото от българия определно не понаг, но не пречи, а и всички местни сестри започват от нулата и се дипломират, така че да не се притеснява. Много вероятно е да й признаят общи предмети, което би й улеснило семестриалното натоварване. Погледнете си курикулума на програмата, която иска да учи и сравнете какво от общите предмети може да поискате да ви припознаят. При мен от общата програма се наложи да взимам само английски и социология. Всичко останало ми признаха.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от el Tabernaco »

В отговор на mini-pande

В сежепа Bois-de-Boulogne приема става по документи. След това назначават дата за изпит по френски, английски и математика за да определят нивото на кандидата по съответните дисциплини. Най-лошото, което може да се случи тук, е да спретнат една извънредна сесия в която се учи повече френски. Ако го минеш успешно, втората сесия започваш същинската програма. Преди да кандидатствам, съм учил френски в училище за възрастни 8 месеца, а в сертификата ми за селекция пише нонфранкофон. Естествено започнах с такава предварителна сесия за усъвършенстване на френския.
Успех!
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от petar krastev »

Малко е извън темата ама не съвсем.
Един път като ходих за взимане на кръв имаше една стажантка китайка,та сестрата ме попита дали съм съгласен тя да ме източи.Съгласих се и като се почна едно бодене с тая игла,все нестава и нестава.Отначало и викам/давай няма нищо,ама след шестия опит и на мене ми писна.Нищо не казах,но май съм пъшкал повече от нормалното,че сестрата вика"Дай аз да те довърша,че и други хора чакат"Китайката седна на един стол и се хвана за лицето.Май се разплака.Сестрата не спря да мърмори,а аз се чувствах тъпо.Та мисълта ми е,преди да започнете да учите нещо трябва да ви е пределно ясно,че това ще работите през следващите 20-25 години,дали наистина сте готови дали сте наясно че може всичко да понесете.
Не искам да бъда разбран погрешно,просто мотивацията трябва да е 100%.
То и аз искам да съм линейкаджия,ама дали съм готов да събирам труповете по 40-ката.Та за това се хванах с друго нещо и сега ми е пак готино.
Не се заяждам,искам просто да се опитам да предпазя някои от прибързани грешки.
С най-добри чувства.
Петър
mimi-pande
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:38 pm
Местоположение: PLOVDIV

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от mimi-pande »

Благодаря ви за отговорите,не приемам нищо като заяждане , а напротив -ще си заостря вниманието и това на жената ;) .
Нали знаете информацията е по-ценна от всичко!!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от Lub0 »

Може ли някой да ми каже какво е "Инфермиер"? Мерси.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от pumpy »

Lub0 написа:Може ли някой да ми каже какво е "Инфермиер"? Мерси.
RN - registered nurse
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инфермиер в Монреал

Мнение от miteto »

Темата е разделена - втора част тук: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 22&t=38627
Публикувай отговор